Merlin TDX125 |
|
| Specs | power horse 125 KM (93.2 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4079 mm, h. 3200 mm, w. 2286 mm, clearance 450 mm, wheelbase 268 mm, front tires 14.9-26 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
Zetor 10641 |
|
| Specs | power horse 101 KM (75.3 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 238 mm, front tires 14.9-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 18 |
Crystal 190 |
|
| Specs | power horse 186.32 KM (137 kW), PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | front tires 480 / 65 R28, rear tires 480 / 65 R28 |
| Gear & hydraulics | - |
CaseIH 275 |
|
| Specs | power horse 31 KM (23.1 kW), diesel, engine capacity 1.5 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 84 x 90, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1179 kg to 1270 kg, l. 2840 mm, w. 1372 mm, clearance 353 mm, front track width from 1097 mm to 1605 mm, rear track width from 1064 mm to 1572 mm, wheelbase 180 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 3 |
J.I. Case 941 GP |
|
| Specs | engine capacity 6.2 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4070 kg to 6064 kg, front tires 7.50-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
J.I. Case 801-B |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled |
| Dimensions | front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Waterloo Boy R California Special |
|
| Specs | 2 cylinder(s), bore x stroke: 165 x 178, engine liquid cooled |
| Dimensions | l. 3632 mm, h. 1600 mm, w. 1829 mm, front tires 28x6 |
| Gear & hydraulics | forward gears 1, reverse gears 1 |
Hitachi NTX230 |
|
| Specs | power horse 22.7 KM (16.9 kW), diesel, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 1330 kg, l. 2964 mm, h. 1994 mm, clearance 351 mm, front tires 6-14 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Hitachi NTX270 |
|
| Specs | power horse 26.6 KM (19.8 kW), diesel, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 1460 kg, l. 3139 mm, h. 1968 mm, clearance 345 mm, front tires 7-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
New Holland TL5040 |
|
| Specs | power horse 80 KM (59.7 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3185 kg to 3850 kg, l. 3914 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
SAME 265 |
|
| Specs | power horse 263.84 KM (194 kW), diesel, engine capacity 8.268 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 135, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 8920 kg, weight with cab 8920 kg, l. 4920 mm, h. 3170 mm, w. 2448 mm, front track width from 1830 mm to 1900 mm, rear track width from 1700 mm to 2060 mm, wheelbase 294 mm, front tires 480/70R30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 9 |
Renault 103-12 TX |
|
| Specs | power horse 93 KM (69.4 kW), diesel, engine capacity 4.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4080 kg, l. 4300 mm, h. 2779 mm, wheelbase 247 mm, front tires 9-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Fendt Favorit 3S |
|
| Specs | power horse 62 KM (46.2 kW), diesel, engine capacity 3.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2770 kg to 2980 kg, l. 3850 mm, h. 2390 mm, wheelbase 226 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 4 |
Farmall F-14 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 76 x 102 |
| Dimensions | l. 3162 mm, h. 1778 mm, w. 1118 mm, front tires 5x15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Hitachi JTX11 |
|
| Specs | power horse 10.4 KM (7.8 kW), diesel, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 480 kg, l. 1968 mm, h. 1760 mm, clearance 231 mm, front tires 4-10 |
| Gear & hydraulics | - |
Rhino 4234 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Case IH Magnum 250 CVX |
|
| Specs | power horse 250.24 KM (184 kW), diesel, engine capacity 8.7 l, 6 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 11290 kg, weight with cab 11290 kg, l. 6 mm, h. 3375 mm, w. 2550 mm, front tires 600 / 70 R30 (standard), rear tires 600 / 70 R30 (standard) |
| Gear & hydraulics | - |
International Harvester 6388 |
|
| Specs | power horse 157 KM (117.1 kW), diesel, engine capacity 7.1 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 109 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 7239 kg, l. 5766 mm, w. 2581 mm, clearance 693 mm, wheelbase 279 mm, front tires 16.9-38 |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, forward gears 16, reverse gears 8 |
Farmall BMD |
|
| Specs | diesel, engine capacity 4.1 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 133, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Merlin TDX85 |
|
| Specs | power horse 85 KM (63.4 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4079 mm, h. 2809 mm, w. 1910 mm, clearance 386 mm, wheelbase 218 mm, front tires 11.2-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Kubota M9000DTL |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 110, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2358 kg, l. 3739 mm, w. 1839 mm, wheelbase 204 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 12, reverse gears 12 |
Farmall Super AV |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 76 x 102, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 2921 mm, w. 1539 mm, front track width from 1118 mm to 1727 mm, rear track width from 1219 mm to 1727 mm, wheelbase 181 mm, front tires 4-19 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Hitachi NTX550 |
|
| Specs | power horse 54.2 KM (40.4 kW), diesel, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 1870 kg, l. 3533 mm, h. 2225 mm, clearance 439 mm, front tires 8.3-20 |
| Gear & hydraulics | - |
LS Topa 32 |
|
| Specs | power horse 32 KM (23.9 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 87 x 92, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 2931 mm, w. 1326 mm, clearance 315 mm, wheelbase 167 mm, front tires 7-14 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 8 |
Samson Iron Horse D |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Daedong LK4504 |
|
| Specs | power horse 46 KM (34.3 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 87 x 92, engine liquid cooled, PTO 578 rpm |
| Dimensions | l. 3310 mm, h. 2260 mm, w. 1481 mm, clearance 371 mm, front tires 9.5-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 8 |
Ford Powermaster 811 |
|
| Specs | power horse 62.6 KM (46.7 kW), bore x stroke: 99 x 91, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 1587 kg, front track width from 1321 mm to 2032 mm, rear track width from 1219 mm to 1930 mm, wheelbase 189 mm, front tires 6x16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 10, reverse gears 2 |
Case IH Quantum 95 V |
|
| Specs | power horse 96.56 KM (71 kW), diesel, engine capacity 4.5 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540/540E rpm |
| Dimensions | weight from 2790 kg, weight with cab 2790 kg, rear tires |
| Gear & hydraulics | - |
Renault 75-12 RS |
|
| Specs | power horse 75 KM (55.9 kW), diesel, engine capacity 4.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4031 mm, h. 2611 mm, wheelbase 243 mm, front tires 9-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Hart-Parr Little Devil 25-22 |
|
| Specs | engine capacity 5.5 l, 2 cylinder(s), bore x stroke: 140 x 178, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 3015 kg, l. 2642 mm, h. 2134 mm, w. 2426 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 2, reverse gears 1 |