Zetor 7321 |
|
| Specs | power horse 78 KM (58.2 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3329 kg, wheelbase 187 mm, front tires 9-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Claas Arion 410 CIS |
|
| Specs | power horse 112.88 KM (83 kW), diesel, engine capacity 4.525 l, 4 cylinder(s), PTO min 540 do 1000/1000 ECO rpm |
| Dimensions | weight from 4800 kg, weight with cab 4800 kg, l. 4442 mm, h. 2736 mm, wheelbase 2564 mm |
| Gear & hydraulics | - |
CaseIH C64 |
|
| Specs | power horse 64 KM (47.7 kW), diesel, engine capacity 3.1 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3810 mm, h. 2441 mm, wheelbase 223 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Schluter Euro Trac 1300 LS |
|
| Specs | power horse 130 KM (96.9 kW), diesel, engine capacity 6.9 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 112 x 125, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 5339 mm, h. 3109 mm, wheelbase 310 mm, front tires 18.4R38 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 12 |
Renault 85-32 MX |
|
| Specs | power horse 78 KM (58.2 kW), diesel, engine capacity 4.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4059 mm, h. 2499 mm, wheelbase 239 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Schluter Super 1250VL |
|
| Specs | power horse 125 KM (93.2 kW), engine capacity 7.4 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 112 x 125, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4760 mm, h. 2880 mm, wheelbase 263 mm, front tires 14.9R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 6 |
Schluter Super 1250VL |
|
| Specs | power horse 125 KM (93.2 kW), engine capacity 7.4 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 112 x 125, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4760 mm, h. 2880 mm, wheelbase 263 mm, front tires 14.9R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 6 |
Schluter Super 1250VL |
|
| Specs | power horse 125 KM (93.2 kW), engine capacity 7.4 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 112 x 125, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4760 mm, h. 2880 mm, wheelbase 263 mm, front tires 14.9R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 6 |
Schluter Super 1250VL |
|
| Specs | power horse 125 KM (93.2 kW), engine capacity 7.4 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 112 x 125, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4760 mm, h. 2880 mm, wheelbase 263 mm, front tires 14.9R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 6 |
J.I. Case 310 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 86 x 105, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3175 mm, h. 1422 mm, clearance 305 mm, front track width from 1206 mm, rear track width from 1219 mm to 1727 mm, wheelbase 191 mm, front tires 6x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Massey-Harris 44 Row-Crop |
|
| Specs | power horse 45 KM (33.6 kW), 4 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 140, PTO 534 rpm |
| Dimensions | weight from 1889 kg to 3141 kg, l. 3437 mm, h. 2032 mm, w. 2007 mm, front track width from 152 mm, rear track width from 1302 mm to 2245 mm, wheelbase 222 mm, front tires 5.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Yanmar Lx450 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 88 x 90, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3150 mm, w. 1765 mm, clearance 381 mm, wheelbase 189 mm, front tires 8-16 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershuttle, forward gears 12, reverse gears 12 |
Pasquali MARS 7.95 |
|
| Specs | power horse 90.5 KM (67.5 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3155 mm, clearance 236 mm, wheelbase 145 mm, front tires 280/70-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
International Harvester 500 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 89 x 102, engine liquid cooled, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 3197 kg to 3293 kg, l. 2705 mm, w. 1524 mm, clearance 343 mm, wheelbase 170 mm, front tires 12 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Oliver 90 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 121 x 159, engine liquid cooled |
| Dimensions | front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Pronar P9 8140 |
|
| Specs | power horse 265.2 KM (195 kW), diesel, 4 cylinder(s), turbocharge |
| Dimensions | l. 5350 mm, h. 2550 mm, w. 3215 mm |
| Gear & hydraulics | - |
J.I. Case 640 |
|
| Specs | engine capacity 3.1 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 97 x 105, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
SAME Argon Classic 70 |
|
| Specs | power horse 70 KM (52.2 kW), diesel, 3 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2070 kg, l. 3020 mm, h. 2100 mm, wheelbase 194 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 30, reverse gears 15 |
Shibaura ST318 |
|
| Specs | power horse 18 KM (13.4 kW), diesel, 3 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 2728 mm, h. 2263 mm, w. 1041 mm, clearance 244 mm, wheelbase 140 mm, front tires 5-12 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Pol-Mot Warfama 8014H |
|
| Specs | power horse 82.28 KM (60.5 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | l. 4220 mm, h. 2760 mm, w. 2175 mm, clearance 467 mm, front track width from 1515 mm to 1715 mm, rear track width from 1508 mm to 1708 mm |
| Gear & hydraulics | - |
McCormick Intl C70S |
|
| Specs | power horse 73 KM (54.4 kW), diesel, engine capacity 4.2 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Fendt F380GH |
|
| Specs | power horse 80 KM (59.7 kW), diesel, engine capacity 4.1 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 125, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3750 kg, l. 4750 mm, h. 2820 mm, wheelbase 327 mm, front tires 11-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 21, reverse gears 6 |
Allis Chalmers D21 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 127, engine liquid cooled, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 4309 kg to 5307 kg, l. 4079 mm, w. 2327 mm, wheelbase 244 mm, front tires 7.50x20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
New Holland TK100 |
|
| Specs | power horse 93 KM (69.4 kW), diesel, engine capacity 3.9 l, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3365 mm, h. 2349 mm, w. 1750 mm, wheelbase 158 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 8 |
Goldoni Maxter W 60 SN |
|
| Specs | power horse 47.6 KM (35 kW), diesel, engine capacity 2.083 l, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 12, reverse gears 4 |
Farmtech Rio R 28iHST |
|
| Specs | power horse 32 KM (24 kW), diesel, engine capacity 1.5 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 78 x 4, engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1264 kg, weight with cab 1264 kg, l. 2987 mm, h. 2258 mm, w. 1369 mm, wheelbase 1661 mm, front tires 200 / 70 R16, rear tires 200 / 70 R16 |
| Gear & hydraulics | - |
John Deere MC |
|
| Specs | bore x stroke: 102 x 102, engine liquid cooled, PTO 550 rpm |
| Dimensions | weight from 1814 kg to 1882 kg, l. 2591 mm, h. 1626 mm, w. 1702 mm, clearance 356 mm, front track width from 914 mm to 1168 mm, rear track width from 914 mm to 1168 mm, front tires 12 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Claas Axos 320 CL |
|
| Specs | power horse 87 KM (64.9 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4181 mm, clearance 442 mm, wheelbase 248 mm, front tires 13.6R24 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershuttle, forward gears 10, reverse gears 10 |
Landini Powerfarm 75 |
|
| Specs | power horse 68.2 KM (50.147058823529 kW), diesel, 4 cylinder(s), PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 3330 kg, weight with cab 3330 kg, l. 4136 mm, h. 2456 mm, w. 1945 mm, clearance 425 mm, wheelbase 2316 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 32, reverse gears 16 |
McCormick Intl CX75L |
|
| Specs | power horse 76 KM (55.882352941176 kW), PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 3050 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 15, reverse gears 15 |