Caterpillar 2-Ton |
|
| Specs | bore x stroke: 102 x 140, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 1832 kg, front tires 38,52 |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Happy Farmer F 12-24 |
|
| Specs | 2 cylinder(s), bore x stroke: 152 x 178, engine liquid cooled |
| Dimensions | w. 190 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 1, reverse gears 1 |
Case IH Magnum 235 |
|
| Specs | power horse 235.28 KM (173 kW), diesel, engine capacity 8.7 l, 6 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 9136 kg, weight with cab 9136 kg, front tires 480 / 70 R30 |
| Gear & hydraulics | - |
Case IH CS 48 |
|
| Specs | power horse 48 KM (35.8 kW), diesel, engine capacity 2.7 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 127, PTO 430 rpm |
| Dimensions | weight from 2710 kg, l. 3520 mm, h. 2339 mm, wheelbase 212 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
J.I. Case 1032 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 111 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3912 mm, w. 2235 mm, clearance 406 mm, wheelbase 228 mm, front tires 9x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Ford 740 |
|
| Specs | bore x stroke: 87 x 91, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1396 kg to 2035 kg, l. 3355 mm, h. 1653 mm, w. 165 mm, clearance 692 mm, front track width from 211 mm to 414 mm, rear track width from 1422 mm to 2032 mm, wheelbase 216 mm, front tires 6x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Advance-Rumely OilPull G 20/40 |
|
| Specs | engine capacity 16.5 l, 2 cylinder(s), bore x stroke: 203 x 254 |
| Dimensions | l. 4445 mm, h. 2743 mm, w. 2261 mm, front tires 44x8 |
| Gear & hydraulics | forward gears 2, reverse gears 1 |
Pasquali MARS 7.75 |
|
| Specs | power horse 63 KM (47 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3155 mm, clearance 236 mm, wheelbase 145 mm, front tires 280/70-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
Pol-Mot Foton 604 |
|
| Specs | power horse 59.84 KM (44 kW), diesel, engine capacity 3.99 l, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 16, reverse gears 4 |
Belarus 5111 |
|
| Specs | power horse 57 KM (42.5 kW), diesel, engine capacity 4.7 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 125, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 236 mm, front tires 7.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 2 |
Zetor 5647 |
|
| Specs | power horse 60 KM (44.7 kW), diesel, engine capacity 3.1 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 110, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 226 mm, front tires 6-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
LS LT330HST |
|
| Specs | power horse 32.6 KM (24.3 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 87 x 92, engine liquid cooled, PTO 579 rpm |
| Dimensions | weight from 1349 kg, l. 3355 mm, h. 1420 mm, w. 1306 mm, wheelbase 185 mm, front tires 8-16 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Satoh ST2640 |
|
| Specs | power horse 26 KM (19.4 kW), 4 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Carraro 3500C |
|
| Specs | power horse 31.6 KM (23.6 kW), diesel, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Farm Pro 8010 |
|
| Specs | power horse 80 KM (59.7 kW), engine capacity 3.7 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3079 kg to 3309 kg, l. 4059 mm, h. 2781 mm, w. 1928 mm, clearance 340 mm, wheelbase 223 mm, front tires 8.3-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Zanello 230 |
|
| Specs | diesel |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
SAME RF.75 |
|
| Specs | power horse 74.12 KM (54.5 kW), diesel, engine capacity 4 l, 3 cylinder(s), PTO min 540/540 ECO do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 2270 kg, weight with cab 2270 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, hydrostatic, forward gears 45/30/20, reverse gears 45/15/10 |
Case IH Quadtrac STX530QT |
|
| Specs | power horse 535 KM (398.9 kW), diesel, bore x stroke: 137 x 169, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 23133 kg to 23772 kg, wheelbase 391 mm, front tires 30 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 16, reverse gears 2 |
Deutz-Fahr Agrotron 80 MK3 |
|
| Specs | power horse 75 KM (55.9 kW), diesel, engine capacity 3.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 94 x 115, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4350 kg, l. 4140 mm, h. 2270 mm, wheelbase 242 mm, front tires 14.9R24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 8 |
International Harvester 323 |
|
| Specs | power horse 26 KM (19.4 kW), diesel, engine capacity 1.8 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 87 x 102, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1955 kg, l. 3140 mm, h. 2250 mm, wheelbase 181 mm, front tires 5.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Minneapolis-Moline G550 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 92 x 95, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 251 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Massey Ferguson 3425 |
|
| Specs | power horse 64 KM (47.7 kW), diesel, engine capacity 3.3 l, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3699 mm, h. 2169 mm, w. 1102 mm, wheelbase 199 mm, front tires 6.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 30, reverse gears 15 |
Iseki TR63F |
|
| Specs | power horse 63 KM (47 kW), PTO 581 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
SAME Iron 210 |
|
| Specs | power horse 220.32 KM (162 kW), diesel, engine capacity 7.146 l, 6 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540 ECO do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 7520 kg, weight with cab 7520 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, powershuttle, hydrostatic, forward gears 27, reverse gears 27 |
Belarus 9011L |
|
| Specs | power horse 98 KM (73.1 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 125, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 236 mm, front tires 9-20 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 14, reverse gears 4 |
Renault 65-32 MX |
|
| Specs | power horse 60 KM (44.7 kW), diesel, engine capacity 3.1 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3779 mm, h. 2421 mm, wheelbase 224 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
UTB/Universal 460 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 2.3 l, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1859 kg, wheelbase 195 mm |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 8, reverse gears 2 |
Hinomoto E144 |
|
| Specs | diesel, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Steiger II Super Wildcat II ST-200 |
|
| Specs | power horse 200 KM (149.1 kW), diesel, engine capacity 10.4 l, 8 cylinder(s) |
| Dimensions | front tires 23.1-30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Oliver 35 |
|
| Specs | power horse 35 KM (26.1 kW), 4 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |