Kubota M10570 |
|
| Specs | power horse 105 KM (78.3 kW) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
McCormick Intl F85 |
|
| Specs | power horse 72 KM (53.7 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2845 kg to 3045 kg, l. 3708 mm, w. 1245 mm, clearance 351 mm, wheelbase 217 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 30 |
Montana P7084C |
|
| Specs | power horse 72 KM (53.7 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3028 kg to 3308 kg, l. 3988 mm, w. 1976 mm, clearance 419 mm, wheelbase 219 mm, front tires 11.2-24 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 20, reverse gears 20 |
SAME Silver W85 |
|
| Specs | power horse 85 KM (63.4 kW), diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 115, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4100 mm, h. 2670 mm, wheelbase 237 mm, front tires 14.9R24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 60, reverse gears 60 |
Steiger Panther III PTA-297 |
|
| Specs | power horse 297 KM (221.5 kW), diesel, engine capacity 14.8 l, 8 cylinder(s), bore x stroke: 140 x 121, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 20.8-38 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Minneapolis-Moline V |
|
| Specs | engine capacity 1.1 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 67 x 76, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 775 kg, l. 2667 mm, w. 1295 mm, clearance 584 mm, wheelbase 187 mm, front tires 4x15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Custom H |
|
| Specs | 6 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Eagle FT404 |
|
| Specs | power horse 40 KM (29.8 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Daedong CK30 |
|
| Specs | power horse 30 KM (22.4 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1379 kg, l. 3104 mm, h. 2459 mm, w. 1387 mm, clearance 351 mm, wheelbase 167 mm, front tires 7-14 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 8 |
Schluter Super-Trac 2000 TVL |
|
| Specs | power horse 200 KM (149.1 kW), diesel, engine capacity 9.9 l, 8 cylinder(s), bore x stroke: 112 x 125, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 8701 kg, l. 5890 mm, h. 3190 mm, wheelbase 294 mm, front tires 18.4R38 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 5 |
International Harvester 606 |
|
| Specs | 6 cylinder(s), bore x stroke: 94 x 94, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2365 kg to 4040 kg, h. 1575 mm, wheelbase 198 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Saunderson G |
|
| Specs | power horse 25 KM (18.6 kW), 2 cylinder(s), bore x stroke: 140 x 203, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Samson Sieve Grip 6-12 |
|
| Specs | 1 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 1, reverse gears 1 |
Dongfeng DF-800 |
|
| Specs | power horse 80 KM (59.7 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 120, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3120 kg, l. 4592 mm, h. 2809 mm, w. 2050 mm, clearance 475 mm, wheelbase 236 mm, front tires 6.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Steyr Kompakt 375 |
|
| Specs | power horse 76 KM (56.7 kW), diesel, 3 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3439 mm, w. 2299 mm, wheelbase 206 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 32, reverse gears 16 |
John Deere Unstyled D |
|
| Specs | 2 cylinder(s), bore x stroke: 171 x 178, engine liquid cooled, PTO 525 rpm |
| Dimensions | weight from 1855 kg to 2667 kg, l. 2769 mm, w. 216 mm, front tires 28x5 |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Valpadana 1015 |
|
| Specs | power horse 11.2 KM (8.4 kW), diesel, 2 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 312 kg, l. 1092 mm, h. 1041 mm, w. 762 mm, clearance 180 mm, wheelbase 108 mm, front tires 4-8 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Case IH Steiger 435QT Quadtrac |
|
| Specs | power horse 435 KM (324.4 kW), diesel, engine capacity 12.9 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 135 x 150, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | w. 1118 mm, wheelbase 391 mm, front tires 30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 2 |
ATC Terratrac 456 |
|
| Specs | diesel |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
International Harvester Titan 10-20 |
|
| Specs | 2 cylinder(s), bore x stroke: 165 x 203 |
| Dimensions | wheelbase 231 mm, front tires 36x6 |
| Gear & hydraulics | forward gears 2, reverse gears 1 |
Yanmar Lx4900 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 84 x 90, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3150 mm, w. 1765 mm, clearance 422 mm, wheelbase 189 mm, front tires 8-16 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 3), reverse gears unlimited (ranges: - 3) |
Ranch Hand 3402 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
John Deere 5090GF |
|
| Specs | power horse 89.76 KM (66 kW), diesel, engine capacity 4.525 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | l. 3886 mm, w. 1330 mm, front track width from 1041 mm to 1397 mm, rear track width from 991 mm to 1626 mm, wheelbase 2093 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 24 |
Deutz-Fahr Agrotron 230 MK3 |
|
| Specs | power horse 230 KM (171.5 kW), diesel, engine capacity 7.1 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 130, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 8911 kg, l. 5360 mm, h. 3230 mm, wheelbase 308 mm, front tires 18.4R34 |
| Gear & hydraulics | forward gears 40, reverse gears 40 |
CaseIH 235 |
|
| Specs | power horse 18 KM (13.4 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 68 x 78, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 612 kg to 697 kg, l. 2603 mm, w. 940 mm, clearance 292 mm, front track width from 719 mm, rear track width from 739 mm to 889 mm, wheelbase 142 mm, front tires 5-10 |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears 6, reverse gears 2 |
Carraro 5000C |
|
| Specs | power horse 50.3 KM (37.5 kW), diesel, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Ford 7100 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Crystal 121 |
|
| Specs | power horse 119.68 KM (88 kW), PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | front tires 14.9-24, rear tires 14.9-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Belarus 9011 |
|
| Specs | power horse 98 KM (73.1 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 125, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3515 kg, wheelbase 236 mm, front tires 9-20 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 14, reverse gears 4 |
Kubota M7950HC |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 109 x 115, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | clearance 610 mm, front track width from 1422 mm to 2032 mm, rear track width from 1930 mm to 2032 mm, wheelbase 222 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 16, reverse gears 4 |