Massey Ferguson 3445 |
|
| Specs | power horse 90 KM (67.1 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3750 mm, h. 2169 mm, w. 1275 mm, wheelbase 210 mm, front tires 280/70R16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 30, reverse gears 15 |
McCormick Intl XTX215 |
|
| Specs | power horse 193 KM (143.9 kW), diesel, engine capacity 6.7 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 104 x 132, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 7262 kg to 9182 kg, l. 5308 mm, h. 3023 mm, wheelbase 287 mm, front tires 540/65R30 |
| Gear & hydraulics | flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation, forward gears 48, reverse gears 40 |
Upton 180 |
|
| Specs | power horse 180 KM (134.2 kW), 4 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 130, engine liquid cooled |
| Dimensions | l. 4572 mm, h. 2235 mm, w. 3905 mm, clearance 406 mm, front tires 11x16 |
| Gear & hydraulics | - |
Case IH CS 94 |
|
| Specs | power horse 93.84 KM (69 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), turbocharge |
| Dimensions | weight from 4100 kg, weight with cab 4100 kg, l. 4220 mm, h. 2580 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 / 16 |
Hesston F110 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 278 mm, front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 64, reverse gears 32 |
Twin City 17-28 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 152 |
| Dimensions | weight from 2426 kg, l. 3404 mm, h. 1676 mm, w. 190 mm, front track width from 991 mm, rear track width from 692 mm, wheelbase 213 mm, front tires 34x5.75 |
| Gear & hydraulics | forward gears 2, reverse gears 1 |
Fiat 421R |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 85 x 100 |
| Dimensions | l. 2883 mm, h. 1299 mm, w. 1499 mm, front tires 5.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Steyr 6205 CVT |
|
| Specs | power horse 200 KM (147.06 kW), diesel, engine capacity 6.728 l, 6 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540/540E do 1000/1000E rpm |
| Dimensions | weight from 7300 kg, weight with cab 7300 kg, l. 5017 mm, h. 3090 mm, w. 2682 mm, front track width from 1538 mm to 2260 mm, rear track width from 1530 mm to 2230 mm, wheelbase 2884 mm, front tires 600 / 65 R28, rear tires 600 / 65 R28 |
| Gear & hydraulics | - |
Zetor 10211 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 4.6 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 120, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4445 kg, wheelbase 238 mm, front tires 7.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Schluter Super 1250 |
|
| Specs | power horse 115 KM (85.8 kW), engine capacity 7.1 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 125, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4270 kg to 4680 kg, l. 4389 mm, h. 2509 mm, wheelbase 262 mm, front tires 6.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 6 |
Steiger 2200 |
|
| Specs | power horse 238 KM (177.5 kW), diesel, 6 cylinder(s) |
| Dimensions | h. 2489 mm, w. 2591 mm, wheelbase 335 mm, front tires 23.1x30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 9 |
Ford 541 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 90 x 91, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 4, reverse gears 1 |
ATC Terratrac DT-34 |
|
| Specs | power horse 31 KM (23.1 kW), diesel, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
J.I. Case S |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 92 x 102, engine liquid cooled, PTO 541 rpm |
| Dimensions | weight from 1984 kg, l. 2756 mm, w. 1429 mm, wheelbase 167 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Earthmaster CN |
|
| Specs | engine capacity 1 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 61 x 89 |
| Dimensions | l. 2489 mm, h. 1549 mm, w. 1168 mm, clearance 508 mm, wheelbase 167 mm, front tires 4x15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Valtra S280 |
|
| Specs | power horse 280 KM (208.8 kW), diesel, 6 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 8799 kg, l. 5100 mm, h. 3401 mm, w. 2499 mm, wheelbase 308 mm, front tires 480/65R30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 40, reverse gears 40 |
Ford Powermaster 881 |
|
| Specs | power horse 62.6 KM (46.7 kW), bore x stroke: 99 x 91, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1587 kg to 3046 kg, front track width from 1321 mm to 2032 mm, rear track width from 1321 mm to 1930 mm, wheelbase 189 mm, front tires 6x16 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, powershift, forward gears 10, reverse gears 2 |
Waterloo Boy Standard |
|
| Specs | diesel, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
John Deere 2520 Twenty |
|
| Specs | power horse 26.656 KM (19.6 kW), engine capacity 1.3 l, PTO min 540 rpm |
| Dimensions | weight from 915 kg to 1015 kg, weight with cab 1015 kg, l. 2835 mm, h. 1998-2000 mm, w. 1295-1360 mm, wheelbase 1655 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Case IH Quantum 85 C |
|
| Specs | power horse 85.68 KM (63 kW), diesel, engine capacity 4.5 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 3150 kg, weight with cab 3150 kg, h. 2419 mm |
| Gear & hydraulics | constant pressure systems, pressure compensation |
Renault Atles 926 |
|
| Specs | power horse 240 KM (179 kW), diesel, engine capacity 7.2 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 130, turbocharge, PTO 750 rpm |
| Dimensions | l. 5039 mm, h. 3210 mm, wheelbase 304 mm, front tires 16.9R30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 8 |
International Harvester 600 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 140, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3039 kg, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Minneapolis-Moline BF |
|
| Specs | engine capacity 2.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 83 x 102 |
| Dimensions | weight from 1312 kg to 2102 kg, l. 2972 mm, h. 1930 mm, front tires 5.50x15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Benye 484-2 |
|
| Specs | power horse 48 KM (35.8 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3505 mm, h. 2029 mm, w. 1590 mm, clearance 323 mm, wheelbase 195 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Hinomoto NX240 |
|
| Specs | diesel, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Shibaura SE8340 |
|
| Specs | power horse 83 KM (61.9 kW) |
| Dimensions | weight from 4127 kg, l. 3937 mm, h. 2718 mm, w. 1880 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Lamborghini Traction 240 |
|
| Specs | power horse 244 KM (182 kW), engine capacity 8.3 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 135, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 8901 kg, l. 4940 mm, h. 3170 mm, wheelbase 294 mm, front tires 480/70R30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 9 |
International Harvester T-6 |
|
| Specs | engine capacity 4.1 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 133 |
| Dimensions | weight from 3143 kg to 3401 kg, l. 2642 mm, h. 1473 mm, w. 1600 mm, front tires 12 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Massey Ferguson 5475SA |
|
| Specs | power horse 125 KM (93.2 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 120, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | h. 2464 mm, w. 2009 mm |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 16, reverse gears 16 |
Benye 454-2 |
|
| Specs | power horse 45 KM (33.6 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3505 mm, h. 2029 mm, w. 1590 mm, clearance 323 mm, wheelbase 195 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |