Fendt Farmer 104LS |
|
| Specs | power horse 55 KM (41 kW), diesel, engine capacity 3.1 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2500 kg to 2790 kg, l. 3670 mm, h. 2410 mm, wheelbase 211 mm, front tires 6.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 13, reverse gears 4 |
Fendt F250GT |
|
| Specs | power horse 45 KM (33.6 kW), diesel, 3 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2585 kg, l. 4500 mm, wheelbase 267 mm, front tires 7.50-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 13, reverse gears 4 |
Hitachi JTX18 |
|
| Specs | power horse 18.2 KM (13.6 kW), diesel, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 565 kg, l. 2045 mm, h. 1839 mm, clearance 284 mm, front tires 5-12 |
| Gear & hydraulics | - |
Schluter Super-Trac 1700 TVL |
|
| Specs | power horse 165 KM (123 kW), diesel, engine capacity 7.4 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 112 x 125, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 7401 kg, l. 5750 mm, h. 3269 mm, wheelbase 304 mm, front tires 18.4R38 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 12 |
Deutz-Allis 8010 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 4.9 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 108, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4750 mm, w. 2352 mm, clearance 444 mm, wheelbase 269 mm, front tires 11-16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 20, reverse gears 4 |
Lanz Bulldog D2402 |
|
| Specs | power horse 24 KM (17.9 kW), diesel, 1 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Custom 98 |
|
| Specs | power horse 55 KM (41 kW), 6 cylinder(s), bore x stroke: 87 x 114, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2012 kg to 2130 kg, w. 190 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Lanz Eil Bulldog D2531 |
|
| Specs | power horse 53.9 KM (40.2 kW), diesel, engine capacity 10.3 l, 1 cylinder(s), bore x stroke: 225 x 260, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Advance-Rumely OilPull F 15/30 |
|
| Specs | engine capacity 15.4 l, 1 cylinder(s), bore x stroke: 254 x 305, engine liquid cooled |
| Dimensions | l. 4877 mm, h. 3137 mm, w. 2388 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 2 |
ArmaTrac 602LP |
|
| Specs | power horse 57.7 KM (43 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2669 kg, h. 2440 mm, w. 1760 mm, clearance 310 mm, wheelbase 213 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Carraro 420.5 |
|
| Specs | power horse 37.5 KM (28 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 92 x 90, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 6 |
Eagle DF250 |
|
| Specs | power horse 25 KM (18.6 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Steyr 9100M |
|
| Specs | power horse 97 KM (72.3 kW), 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 120, PTO 430 rpm |
| Dimensions | l. 4214 mm, h. 2692 mm, w. 2169 mm, wheelbase 248 mm, front tires 14.9R24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 32, reverse gears 16 |
Fendt 370GT |
|
| Specs | power horse 75 KM (55.9 kW), diesel, engine capacity 4.1 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 125, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3590 kg, l. 4630 mm, h. 2730 mm, wheelbase 321 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 21, reverse gears 6 |
Yanmar YM2402 |
|
| Specs | power horse 28 KM (20.9 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 1229 kg, l. 2870 mm, h. 1854 mm, w. 1270 mm |
| Gear & hydraulics | - |
International Harvester W-400 |
|
| Specs | engine capacity 4.3 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 133, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2793 kg to 4741 kg, l. 3302 mm, h. 2375 mm, w. 1930 mm, front tires 6.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Fendt Farmer 280 SA |
|
| Specs | power horse 80.24 KM (59 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 21, reverse gears 21 |
Steyr M 9086 |
|
| Specs | power horse 86 KM (64.1 kW), diesel, engine capacity 4.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 120, turbocharge, PTO 430 rpm |
| Dimensions | l. 4209 mm, h. 2669 mm, wheelbase 247 mm, front tires 14.9R24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Massey Ferguson 384GE |
|
| Specs | diesel, engine capacity 3.9 l, 4 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 8.25-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Renault Ceres 70 |
|
| Specs | power horse 60 KM (44.7 kW), diesel, engine capacity 3.1 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2805 kg to 3110 kg, l. 3759 mm, h. 2421 mm, wheelbase 227 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 9 |
Deutz-Fahr Intrac 2003 |
|
| Specs | power horse 60 KM (44.7 kW), diesel, engine capacity 3.8 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2830 kg, l. 4249 mm, h. 2499 mm, wheelbase 219 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
AGCO ST28 |
|
| Specs | power horse 28.4 KM (21.2 kW), diesel, engine capacity 1.5 l, 3 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1088 kg, l. 2911 mm, h. 2007 mm, w. 1260 mm, wheelbase 166 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Carraro 645DT |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Ford-New Holland 8010HC |
|
| Specs | engine capacity 7.5 l, 6 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 13.6-38 |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, forward gears 8, reverse gears 2 |
Renault 1181S |
|
| Specs | power horse 118 KM (88 kW), diesel, engine capacity 6.2 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4480 mm, h. 2741 mm, wheelbase 267 mm, front tires 14.9-28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Renault 921 |
|
| Specs | power horse 92 KM (68.6 kW), diesel, engine capacity 5.7 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3850 kg to 4085 kg, l. 4440 mm, h. 2751 mm, wheelbase 267 mm, front tires 14.9-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Ford 631 |
|
| Specs | power horse 48.4 KM (36.1 kW), bore x stroke: 90 x 91, PTO 540 rpm |
| Dimensions | rear track width from 1219 mm to 1930 mm, front tires 5.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Merlin TDX105 |
|
| Specs | power horse 105 KM (78.3 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4079 mm, h. 2809 mm, w. 1910 mm, clearance 386 mm, wheelbase 218 mm, front tires 12.4-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Renault N72 |
|
| Specs | power horse 25 KM (18.6 kW), engine capacity 1.8 l, 2 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3000 mm, h. 1539 mm, wheelbase 171 mm, front tires 5.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 1 |
Deutz-Fahr Agrotron 175 MK3 |
|
| Specs | power horse 175 KM (130.5 kW), diesel, engine capacity 7.1 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 130, turbocharge, PTO 750 rpm |
| Dimensions | weight from 7501 kg, l. 4700 mm, h. 3060 mm, wheelbase 302 mm, front tires 480/70R30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 27, reverse gears 24 |