Zetor 12211 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 6.8 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 120, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4536 kg, wheelbase 269 mm, front tires 7.5-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
UTB/Universal 310 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 1.8 l, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 179 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Yanmar YM4220 |
|
| Specs | power horse 45 KM (33.6 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 1520 kg, l. 3175 mm, h. 1981 mm, w. 1499 mm |
| Gear & hydraulics | - |
International Harvester 240 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 79 x 102, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1424 kg to 2168 kg, l. 2946 mm, h. 1473 mm, w. 1600 mm, clearance 330 mm, wheelbase 190 mm, front tires 5-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Long A |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 87 x 111, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 1641 kg to 2581 kg, w. 203 mm, front track width from 203 mm, rear track width from 1422 mm to 2134 mm, wheelbase 210 mm, front tires 5.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
J.I. Case 25-45 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 140 x 171, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4565 kg, l. 3886 mm, h. 2286 mm, w. 2095 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 2, reverse gears 1 |
UTB/Universal 353 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 3 |
Belarus Golfmaster |
|
| Specs | power horse 31 KM (23.1 kW), diesel, engine capacity 2.1 l, 2 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2338 kg, wheelbase 175 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 6 |
Schluter Super 400 |
|
| Specs | power horse 42 KM (31.3 kW), diesel, engine capacity 3.2 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 125, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2145 kg to 2460 kg, l. 3490 mm, h. 1590 mm, wheelbase 199 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Thieman Harvester Theiman |
|
| Specs | power horse 40 KM (29.8 kW), engine capacity 3.3 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 108, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Avery 12-20 |
|
| Specs | engine capacity 5.9 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 111 x 152 |
| Dimensions | weight from 2494 kg, l. 3302 mm, h. 1981 mm, w. 1422 mm, front tires 32x5 |
| Gear & hydraulics | forward gears 2, reverse gears 1 |
Case IH Magnum 225 |
|
| Specs | engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 300 mm |
| Gear & hydraulics | flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation, forward gears unlimited (ranges: - 4), reverse gears unlimited (ranges: - 2) |
NorTrac NT-400 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Zetor 8421 |
|
| Specs | power horse 84 KM (62.6 kW), diesel, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3374 kg, wheelbase 228 mm, front tires 9-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
AGCO DT275B |
|
| Specs | power horse 320 KM (238.6 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 111 x 145, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | l. 5479 mm, wheelbase 310 mm, front tires 480/70R34 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Lamborghini Victory Plus 260 |
|
| Specs | power horse 260 KM (193.9 kW), engine capacity 7.1 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 130, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | l. 5131 mm, h. 3231 mm, wheelbase 309 mm, front tires 600/70R30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 40, reverse gears 40 |
Hurlimann H-657 XA |
|
| Specs | power horse 72 KM (53.7 kW), diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 115, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2660 kg, l. 3851 mm, h. 2441 mm, wheelbase 224 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 12 |
Hesston 100 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 5.4 l, 6 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 254 mm, front tires 13.6-38 |
| Gear & hydraulics | forward gears 20, reverse gears 4 |
Caterpillar 416 II |
|
| Specs | power horse 62 KM (46.2 kW), bore x stroke: 98 x 127 |
| Dimensions | weight from 6217 kg to 6338 kg, l. 6838 mm, h. 3447 mm, w. 2263 mm, clearance 297 mm, wheelbase 210 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Minneapolis-Moline UDLX Comfortractor |
|
| Specs | engine capacity 4.6 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 127, engine liquid cooled |
| Dimensions | l. 3581 mm, h. 2388 mm, w. 1956 mm, wheelbase 205 mm, front tires 6x16 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 5, reverse gears 1 |
Pasquali MARS 8.75 |
|
| Specs | power horse 63 KM (47 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1955 kg, l. 3155 mm, clearance 236 mm, wheelbase 145 mm, front tires 9.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
CO-OP 2 |
|
| Specs | 6 cylinder(s), bore x stroke: 79 x 111, engine liquid cooled |
| Dimensions | l. 3169 mm, h. 1460 mm, w. 1943 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
McCormick Intl XTX165 |
|
| Specs | power horse 162 KM (120.8 kW), engine capacity 6.7 l, 6 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 5207 mm, w. 2489 mm, clearance 508 mm, wheelbase 274 mm |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 48, reverse gears 40 |
Pasquali 980 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Case IH 9310 |
|
| Specs | power horse 205 KM (152.9 kW), diesel, 6 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 7823 kg, wheelbase 304 mm, front tires 18.4-38 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 12, reverse gears 3 |
Iseki TU245 |
|
| Specs | power horse 24 KM (17.9 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Farmall Hydro 70 |
|
| Specs | engine capacity 4.8 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 112, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | front track width from 1473 mm to 2083 mm, rear track width from 1524 mm to 2489 mm, wheelbase 261 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 2), reverse gears unlimited (ranges: - 2) |
Samson M |
|
| Specs | engine capacity 4.5 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 140, engine liquid cooled |
| Dimensions | w. 152 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 2, reverse gears 1 |
Barreiros R-350 S |
|
| Specs | power horse 36 KM (26.8 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Erkunt Bereket 2x4 |
|
| Specs | power horse 57.7 KM (43 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, PTO 540 rpm |
| Dimensions | h. 2570 mm, w. 1935 mm, clearance 361 mm, wheelbase 217 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |