Fendt Farmer 312LS |
|
| Specs | power horse 115 KM (85.8 kW), diesel, engine capacity 6.2 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5050 kg, l. 4370 mm, h. 2750 mm, wheelbase 259 mm, front tires 14.9R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 21, reverse gears 6 |
Hinomoto E234 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 1.3 l, 2 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Cockshutt 1555 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 92 x 95, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3107 kg, wheelbase 251 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Carraro 734 |
|
| Specs | diesel, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Sonalika DI-740III |
|
| Specs | power horse 40 KM (29.8 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 118, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3701 mm, h. 1750 mm, w. 1720 mm, clearance 409 mm, wheelbase 193 mm, front tires 6x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Yanmar YM7000 |
|
| Specs | diesel, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
SAME Silver 3 110 |
|
| Specs | power horse 102 KM (75 kW), diesel, engine capacity 4.038 l, 4 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000/1000E rpm |
| Dimensions | weight from 4200 kg, weight with cab 4200 kg, l. 3990 mm, w. 2050 - 2458 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Zetor Z 115 Forterra |
|
| Specs | power horse 117 KM (86.2 kW), diesel, engine capacity 4.156 l, 4 cylinder(s), compression 17, bore x stroke: 105 x 120, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 4309 kg to 4562 kg, weight with cab 4309 kg, l. 4255 mm, h. 2692-2772 mm, w. 1929-2430 mm, clearance 320-480 mm, rear track width from 2390 mm |
| Gear & hydraulics | - |
J.I. Case 531 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 97 x 105, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1868 kg to 3721 kg, front track width from 165 mm, rear track width from 1219 mm to 2235 mm, wheelbase 219 mm, front tires 5.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Silver King Row-Crop |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 87 x 111, engine liquid cooled |
| Dimensions | l. 3327 mm, h. 1981 mm, w. 165 mm, clearance 701 mm, wheelbase 211 mm, front tires 7.5x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
John Deere R |
|
| Specs | diesel, 2 cylinder(s), bore x stroke: 146 x 203, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3356 kg to 3448 kg, l. 3734 mm, h. 1984 mm, w. 2019 mm, wheelbase 217 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Allis Chalmers HD14 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 7 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 127, turbocharge |
| Dimensions | weight from 13040 kg to 13303 kg, l. 4191 mm, h. 2032 mm, w. 2337 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Caterpillar 5-Ton |
|
| Specs | engine capacity 7 l, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 4536 kg, front tires 45 |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Massey Ferguson 5470SA |
|
| Specs | power horse 115 KM (85.8 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 120, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3845 kg to 4195 kg, h. 2464 mm, w. 2009 mm |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 16, reverse gears 16 |
Schluter Compact 550 |
|
| Specs | power horse 58 KM (43.3 kW), diesel, engine capacity 3.4 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 125, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2690 kg to 2990 kg, l. 3510 mm, h. 2349 mm, wheelbase 199 mm, front tires 6-19 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Fendt Farmer 250 S |
|
| Specs | power horse 50.32 KM (37 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 21, reverse gears 21 |
McCormick Intl MTX 135 T3 |
|
| Specs | power horse 133 KM (98 kW), diesel, engine capacity 6.728 l, 6 cylinder(s), PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 6200 kg, wheelbase 2723 mm |
| Gear & hydraulics | constant flow systems, constant pressure systems, flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation |
Fendt F395GH |
|
| Specs | power horse 115 KM (85.8 kW), diesel, engine capacity 6.1 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 125, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5180 kg, l. 4820 mm, h. 3030 mm, wheelbase 292 mm, front tires 16.9R34 |
| Gear & hydraulics | forward gears 21, reverse gears 6 |
Zetor 3520 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 2.3 l, 3 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 5.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Cockshutt 1450 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 121, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3452 mm, h. 1476 mm, w. 1480 mm, clearance 464 mm, front tires 6.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 7, reverse gears 2 |
Twin City 20-35 |
|
| Specs | engine capacity 10.5 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 140 x 171 |
| Dimensions | l. 3861 mm, h. 1854 mm, front tires 36x8.50 |
| Gear & hydraulics | forward gears 2, reverse gears 1 |
Eagle FT304 |
|
| Specs | power horse 30 KM (22.4 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Foton 750 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Hitachi NTX460 |
|
| Specs | power horse 45.4 KM (33.9 kW), diesel, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 1800 kg, l. 3533 mm, h. 2370 mm, clearance 439 mm, front tires 8.3-20 |
| Gear & hydraulics | - |
Claas Nexos 220 VL |
|
| Specs | power horse 77.52 KM (57 kW), diesel, engine capacity 3.2 l, 4 cylinder(s), PTO min 540 do 1000/1000 ECO rpm |
| Dimensions | weight from 2435 kg to 2740 kg, weight with cab 2740 kg, l. 3991 mm, h. 2282 mm, w. 1000-1460 mm, wheelbase 2074 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Cub Cadet 7193 |
|
| Specs | power horse 19 KM (14.2 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 76 x 78, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 845 kg, l. 2705 mm, w. 1176 mm, wheelbase 147 mm, front tires 20x8-10 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 2), reverse gears unlimited (ranges: - 2) |
Hesston 60-76 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 27x9.50-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Oliver 2455 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 8.3 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 117 x 127, engine liquid cooled, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | wheelbase 304 mm, front tires 18.4-34 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Renault N73 |
|
| Specs | power horse 20 KM (14.9 kW), engine capacity 1.4 l, 2 cylinder(s), bore x stroke: 90 x 110, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1045 kg, l. 2720 mm, h. 1481 mm, wheelbase 155 mm, front tires 4-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 1 |
Hitachi JTX13 |
|
| Specs | power horse 12.8 KM (9.5 kW), diesel, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 490 kg, l. 1999 mm, h. 1781 mm, clearance 249 mm, front tires 4-12 |
| Gear & hydraulics | - |