Hinomoto E179 |
|
| Specs | diesel, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Caterpillar Seventy |
|
| Specs | - |
| Dimensions | front tires 78 |
| Gear & hydraulics | - |
Kubota M4800SU |
|
| Specs | power horse 51 KM (38 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 87 x 102, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1699 kg, l. 3495 mm, h. 2360 mm, w. 1709 mm, clearance 460 mm, wheelbase 199 mm, front tires 6.50-16 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 8, reverse gears 4 |
Wisconsin Tractor 16-32 |
|
| Specs | engine capacity 8.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 127 x 165 |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Hitachi NTX210 |
|
| Specs | power horse 20.7 KM (15.4 kW), diesel, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 1305 kg, l. 2964 mm, h. 1968 mm, clearance 335 mm, front tires 6-14 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Saunderson V |
|
| Specs | power horse 50 KM (37.3 kW), 4 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Wuzheng WZ354 |
|
| Specs | power horse 30 KM (22.4 kW), bore x stroke: 105 x 95 |
| Dimensions | l. 3210 mm, h. 1961 mm, w. 1450 mm, wheelbase 183 mm, front tires 5.50x16 |
| Gear & hydraulics | - |
Versatile D100 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 5.9 l, 6 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | front tires 16.9-30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
McCormick-Deering OS-6 |
|
| Specs | engine capacity 4.1 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 133, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Steyr M 948 |
|
| Specs | power horse 48 KM (35.8 kW), diesel, engine capacity 2.7 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 127, PTO 430 rpm |
| Dimensions | l. 3520 mm, h. 2339 mm, wheelbase 212 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Hurlimann H-265 |
|
| Specs | power horse 263 KM (196.1 kW), diesel, engine capacity 8.3 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 135, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 8991 kg, l. 4900 mm, h. 3170 mm, wheelbase 294 mm, front tires 480/70R30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 9 |
Renault 921S |
|
| Specs | power horse 92 KM (68.6 kW), diesel, engine capacity 5.7 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4440 mm, h. 2771 mm, wheelbase 267 mm, front tires 14.9-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Hinomoto E21 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 1.3 l, 2 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 894 kg, l. 2565 mm, h. 1321 mm, w. 1219 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Landini Rex 80 |
|
| Specs | power horse 74 KM (55.2 kW), diesel, 3 cylinder(s), turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2864 kg, l. 3708 mm, w. 1473 mm, clearance 381 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 40, reverse gears 40 |
SAME Argon Classic 55 |
|
| Specs | power horse 55 KM (41 kW), diesel, 3 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1940 kg, l. 3020 mm, h. 2080 mm, wheelbase 195 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 30, reverse gears 15 |
John Deere 6525 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4360 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershuttle, forward gears 12, reverse gears 4 |
Fendt Favorit 11S |
|
| Specs | power horse 95 KM (70.8 kW), diesel, engine capacity 5.1 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4090 kg to 4490 kg, l. 4400 mm, h. 2570 mm, wheelbase 269 mm, front tires 7.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Cockshutt 2150 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 116 x 124, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 5892 kg to 9582 kg, front tires 11-16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 6, reverse gears 2 |
Farmtech Rio R 36iHST |
|
| Specs | power horse 35 KM (26 kW), diesel, engine capacity 1.758 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 78 x 4, engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1264 kg, weight with cab 1264 kg, l. 2987 mm, h. 2258 mm, w. 1379 mm, wheelbase 1661 mm, front tires 200 / 70 R16, rear tires 200 / 70 R16 |
| Gear & hydraulics | - |
Twin City 12-20 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 152 |
| Dimensions | l. 3404 mm, h. 1664 mm, w. 1600 mm, front tires 34x5.75 |
| Gear & hydraulics | forward gears 2, reverse gears 1 |
J.I. Case 12-20 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 1919 kg, l. 2769 mm, h. 1410 mm, w. 162 mm, wheelbase 160 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 2, reverse gears 1 |
Samson Sieve Grip 10-25 |
|
| Specs | 4 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 1, reverse gears 1 |
AGCO ST60A |
|
| Specs | power horse 46.4 KM (34.6 kW), engine capacity 3 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1849 kg to 2024 kg, l. 3419 mm, w. 1747 mm, clearance 399 mm, wheelbase 200 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Massey Ferguson 1531 |
|
| Specs | power horse 33 KM (24.6 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 2855 mm, h. 2050 mm, w. 1359 mm, clearance 254 mm, wheelbase 166 mm |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system |
Challenger MT835 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 130 x 150, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 18769 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 4 |
Steyr 8055 T |
|
| Specs | power horse 56 KM (41.8 kW), diesel, engine capacity 2.6 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 110, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3289 mm, h. 2159 mm, wheelbase 193 mm, front tires 10.5-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
UTB/Universal 774 |
|
| Specs | power horse 77 KM (57.4 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 115, turbocharge |
| Dimensions | front tires 11.2R24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 3 |
Daedong DK65 |
|
| Specs | power horse 65 KM (48.5 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 3124 kg, l. 4054 mm, h. 2581 mm, w. 1933 mm, clearance 351 mm, wheelbase 204 mm, front tires 11.2-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
McCormick Intl F90F T3 |
|
| Specs | power horse 83 KM (61 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 2675 kg to 2845 kg, weight with cab 2805 kg, w. 1340 / 1416 / 1435 (4WD) / 1465 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Valmet 6750 |
|
| Specs | power horse 120 KM (89.5 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 120, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4529 mm, h. 2799 mm, wheelbase 232 mm, front tires 14.9R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 36, reverse gears 36 |