Steiger 800 Tiger |
|
| Specs | power horse 300 KM (223.7 kW), diesel, 8 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Farm Pro 3010 |
|
| Specs | power horse 30 KM (22.4 kW), engine capacity 1.8 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 80 x 90, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1584 kg to 1749 kg, l. 3068 mm, h. 1984 mm, w. 1440 mm, clearance 292 mm, wheelbase 167 mm, front tires 7.5-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Zanello V210 |
|
| Specs | diesel |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Claas Xerion 3800 C9 |
|
| Specs | power horse 388 KM (285.29411764706 kW), diesel, engine capacity 12.5 l, 6 cylinder(s), PTO min 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 14380 kg, weight with cab 14380 kg, l. 6630 mm, h. 3930 mm, wheelbase 3300 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Saunderson L |
|
| Specs | 1 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Goldoni Euro 30 RS EVO |
|
| Specs | power horse 34 KM (25 kW), diesel, engine capacity 1.248 l, 2 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO min 540/540E rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 6, reverse gears 3 |
Lanz 500 |
|
| Specs | power horse 42 KM (31.3 kW), diesel, engine capacity 2.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 92 x 89, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2063 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 3 |
Hart-Parr 20-40 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Valmet 361 |
|
| Specs | power horse 42 KM (31.3 kW), diesel |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Satoh ST2300 |
|
| Specs | power horse 23 KM (17.2 kW), 4 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Farmtech Rio R 41HST |
|
| Specs | power horse 41 KM (30.147058823529 kW), diesel, engine capacity 3.77 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540/750 do 750/1000 rpm |
| Dimensions | weight from 1625 kg, weight with cab 1625 kg, l. 3192 mm, h. 2350 mm, w. 1450 mm, front track width from 1100 mm, rear track width from 1100 mm, wheelbase 176 mm, front tires 280 / 70 R16, rear tires 280 / 70 R16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
Deutz-Fahr Agrokid 220 |
|
| Specs | power horse 39 KM (28.68 kW), diesel, engine capacity 1.758 l, 4 cylinder(s), turbocharge |
| Dimensions | weight from 1350 kg to 1420 kg, weight with cab 1420 kg, l. 3280 mm, h. 1145-1240 mm, w. 1140-1360 mm, clearance 345 mm, front track width from 975 mm to 1195 mm, rear track width from 910 mm to 1010 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Steyr 9180 |
|
| Specs | power horse 180 KM (134.2 kW), diesel, engine capacity 6.6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 120, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 5169 mm, h. 3081 mm, wheelbase 293 mm, front tires 480/70R30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 32, reverse gears 32 |
J.I. Case R |
|
| Specs | engine capacity 2.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 83 x 102, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 1882 kg, front tires 5-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Goldoni Aster 40 |
|
| Specs | power horse 36.72 KM (27 kW), diesel, engine capacity 1.649 l, 3 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 1380 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 12, reverse gears 4 |
Case IH Quadtrac Steiger 530QT |
|
| Specs | power horse 535 KM (398.9 kW), diesel, bore x stroke: 137 x 169, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | wheelbase 391 mm, front tires 30 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 16, reverse gears 2 |
Fendt F230GT |
|
| Specs | power horse 30 KM (22.4 kW), diesel, engine capacity 2.2 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 105 |
| Dimensions | weight from 1500 kg, l. 3660 mm, h. 1630 mm, wheelbase 241 mm, front tires 5.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Fate-Root-Heath Silver King |
|
| Specs | power horse 20.5 KM (15.3 kW), 4 cylinder(s), bore x stroke: 76 x 102, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 952 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Case IH JX1075N |
|
| Specs | power horse 75 KM (55.9 kW), diesel, engine capacity 2.9 l, 3 cylinder(s), turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2129 kg, wheelbase 203 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
Fendt 819 Vario |
|
| Specs | diesel, engine capacity 6.1 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 101 x 126, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 9298 kg, l. 5273 mm, h. 3269 mm, w. 2550 mm, clearance 513 mm, front track width from 1999 mm, rear track width from 1971 mm, wheelbase 290 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 2), reverse gears unlimited (ranges: - 2) |
McCormick Intl TTX 230 XtraSpeed T3 |
|
| Specs | power horse 225 KM (165 kW), diesel, engine capacity 6.728 l, 6 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 8200 kg, wheelbase 2873 mm |
| Gear & hydraulics | constant pressure systems, flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation |
Farmall A-554 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 133, engine liquid cooled |
| Dimensions | front track width from 1448 mm to 2210 mm, rear track width from 1321 mm to 2540 mm, front tires 6x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Suzue M1302 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
McCormick Intl ZTX230 |
|
| Specs | power horse 230 KM (171.5 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 135, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 10041 kg, l. 5340 mm, h. 3100 mm, wheelbase 305 mm, front tires 540/65R30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 36, reverse gears 16 |
Steyr 6195 CVT |
|
| Specs | power horse 196 KM (146.2 kW), 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4765 mm, h. 2997 mm, w. 2489 mm, wheelbase 283 mm, front tires 540/65R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
John Deere 5105ML |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3311 kg, w. 2134 mm, wheelbase 220 mm, front tires 11-15 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 12, reverse gears 4 |
SAME Frutteto 3 100 S |
|
| Specs | power horse 95.2 KM (70 kW), diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 2800 kg, weight with cab 2800 kg, l. 3363 mm, w. 1461 - 1911 mm, wheelbase 2157 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Marshall 18/30 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 8.7 l, 1 cylinder(s), bore x stroke: 203 x 267 |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Caterpillar Thirty-Five |
|
| Specs | engine capacity 8 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 124 x 165 |
| Dimensions | front tires 53,56,74 |
| Gear & hydraulics | - |
McCormick Intl GX45 |
|
| Specs | power horse 44 KM (32.8 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 84 x 90, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1529 kg to 1579 kg, l. 3420 mm, h. 2340 mm, wheelbase 181 mm, front tires 10/75-12 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |