John Deere 3320 Twenty |
|
| Specs | power horse 28.696 KM (21.1 kW), engine capacity 1.6 l, PTO min 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1400 kg to 1700 kg, weight with cab 1700 kg, l. 3230 mm, h. 2117-2152 mm, w. 1323-1728 mm, wheelbase 1727 mm |
| Gear & hydraulics | - |
McCormick Intl F85XL |
|
| Specs | power horse 81.6 KM (60 kW), PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 2615 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 15, reverse gears 15 |
New Holland T4040V |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | w. 1079 mm, wheelbase 208 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershuttle, forward gears 16, reverse gears 16 |
Massey Ferguson 23 |
|
| Specs | power horse 23.91 KM (17.8 kW), engine capacity 2.3 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 81 x 111, engine liquid cooled, PTO 551 rpm |
| Dimensions | wheelbase 193 mm, front tires 4-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Deutz-Fahr Agroplus S 70 |
|
| Specs | power horse 70 KM (51.47 kW), diesel, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 2190 kg to 2405 kg, weight with cab 2190 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 30, reverse gears 15 |
Renault 385 |
|
| Specs | power horse 55 KM (41 kW), engine capacity 2.7 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 90 x 105, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2763 kg, l. 3840 mm, h. 1900 mm, wheelbase 221 mm, front tires 6.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Parrett H 12-25 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 140, engine liquid cooled |
| Dimensions | l. 3708 mm, h. 1702 mm, w. 1829 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 2, reverse gears 1 |
Schluter Euro Trac 1600 LS |
|
| Specs | power horse 160 KM (119.3 kW), diesel, engine capacity 6.9 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 112 x 125, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 5359 mm, h. 3109 mm, wheelbase 310 mm, front tires 18.4R38 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 12 |
Schluter Super 1050 V Special |
|
| Specs | power horse 110 KM (82 kW), engine capacity 7.1 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 125, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4671 mm, h. 2880 mm, wheelbase 272 mm, front tires 12.4R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 6 |
John Deere 730 Hi-Crop |
|
| Specs | engine capacity 5.9 l, 2 cylinder(s), bore x stroke: 156 x 162, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3660 kg to 3803 kg, l. 3886 mm, w. 1880 mm, front track width from 1524 mm to 2134 mm, rear track width from 1524 mm to 2286 mm, wheelbase 251 mm, front tires 4.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 1 |
Allis Chalmers S |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 146 x 165 |
| Dimensions | weight from 9117 kg, l. 3708 mm, h. 1880 mm, w. 2464 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Deutz-Fahr Agrotron M ProfiLine 615 |
|
| Specs | power horse 145.52 KM (107 kW), diesel, engine capacity 6.057 l, 6 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000/1000E rpm |
| Dimensions | weight from 5460 kg, weight with cab 5460 kg, l. 4587 mm, w. 2304 mm, wheelbase 2647 mm |
| Gear & hydraulics | closed center load-sensing hydraulic system, constant flow systems, constant pressure systems, flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation |
J.I. Case 731 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3218 kg to 4320 kg, wheelbase 210 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Volvo T32 |
|
| Specs | power horse 45 KM (33.6 kW), engine capacity 3.5 l, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | wheelbase 196 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Zetor 2520 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 1.6 l, 2 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1587 kg, front tires 5.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Valtra 3100 |
|
| Specs | power horse 52 KM (38.8 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2340 kg to 2560 kg, l. 3759 mm, h. 2319 mm, w. 1699 mm, clearance 351 mm, wheelbase 209 mm, front tires 9.5R20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 24 |
Zetor Z 85 Proxima Plus |
|
| Specs | power horse 88 KM (64.3 kW), diesel, engine capacity 4.156 l, 4 cylinder(s), compression 17, bore x stroke: 105 x 120, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 4054 kg to 4600 kg, weight with cab 4054 kg, l. 4067 mm, h. 2638-2738 mm, w. 1840-2319 mm, clearance 443 mm, rear track width from 2320 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Deutz-Fahr Agroplus F Ecoline 405 |
|
| Specs | power horse 80.24 KM (59 kW), diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 2630 kg, weight with cab 2630 kg, l. 3338 mm, w. 1165 - 1442 mm, wheelbase 2120 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Schluter Euro Trac 1900 LS |
|
| Specs | power horse 190 KM (141.7 kW), diesel, engine capacity 6.9 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 112 x 125, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 5359 mm, h. 3109 mm, wheelbase 316 mm, front tires 20.8R38 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 12 |
Lanz Bulldog D1666 |
|
| Specs | power horse 16 KM (11.9 kW), diesel, engine capacity 1.3 l, 2 cylinder(s), bore x stroke: 85 x 110, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Yanmar EF235H |
|
| Specs | power horse 34.5 KM (25.7 kW), diesel, 3 cylinder(s), PTO 567 rpm |
| Dimensions | l. 2921 mm, h. 1999 mm, w. 1316 mm, wheelbase 160 mm, front tires 6-14 |
| Gear & hydraulics | hydrostatic |
J.I. Case 15-27 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 152, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2930 kg, l. 3226 mm, h. 1727 mm, w. 1829 mm, front tires 32x6 |
| Gear & hydraulics | forward gears 2, reverse gears 1 |
CaseIH Farmall 60 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 84 x 100, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3487 mm, h. 2413 mm, w. 1636 mm, clearance 328 mm, wheelbase 189 mm, front tires 8x16 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 12, reverse gears 12 |
Ranch Hand 5422 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
SAME Krypton F 100 |
|
| Specs | power horse 95 KM (70.8 kW), diesel, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3300 mm, h. 1430 mm, wheelbase 164 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
SAME Silver 80 DT |
|
| Specs | power horse 80.24 KM (59 kW), diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 3850 kg, weight with cab 3850 kg, l. 4100 mm, h. 1745-2675 mm, w. 2060-2500 mm, clearance 445 mm, front track width from 1600 mm to 1900 mm, rear track width from 1600 mm to 1900 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 20, reverse gears 20 |
Hesston 55-76 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 5.50-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Deutz-Fahr Intrac 6.05 |
|
| Specs | power horse 98 KM (73.1 kW), diesel, engine capacity 5.7 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 5180 mm, h. 3130 mm, wheelbase 270 mm, front tires 16.9R34 |
| Gear & hydraulics | forward gears 20, reverse gears 5 |
Steiger Panther IV KS-325 |
|
| Specs | power horse 325 KM (242.4 kW), diesel, engine capacity 14 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 140 x 152, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Eagle DF254 |
|
| Specs | power horse 25 KM (18.6 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |