Schluter Super 850 |
|
| Specs | power horse 85 KM (63.4 kW), engine capacity 6.4 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 104 x 125, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4070 kg to 4500 kg, l. 4361 mm, h. 2509 mm, wheelbase 262 mm, front tires 7.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 6 |
Zetor 5340 EKO |
|
| Specs | power horse 62.56 KM (46 kW), diesel, engine capacity 3.922 l, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 3345 kg to 3980 kg, weight with cab 3345 kg, l. 3820 mm, h. 2615-2880 mm, w. mm, front track width from 1594 mm to 1800 mm, rear track width from 1425 mm to 1800 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
J.I. Case 302 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 86 x 111, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Long 1300 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 120, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Ursus 3502 RH |
|
| Specs | power horse 47.056 KM (34.6 kW), diesel, engine capacity 2.502 l, 3 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 1940 kg to 2040 kg, weight with cab 2040 kg, l. 3625 mm, h. 2445 mm, w. 1310 mm, clearance 325 mm, front track width from 1040 mm, rear track width from 985 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Lamborghini Crono 70 2RM 4DT |
|
| Specs | power horse 70.04 KM (51.5 kW), diesel, engine capacity 3 l, 3 cylinder(s), turbocharge |
| Dimensions | weight from 2070 kg to 2320 kg, weight with cab 2320 kg, l. 3590 mm, h. 1425-2300 mm, w. 1780-2180 mm, clearance 380-445 mm, front track width from 1230 mm to 1740 mm, rear track width from 1400 mm to 1800 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 8 |
McCormick Intl XTX 165 |
|
| Specs | power horse 167 KM (122.79411764706 kW), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 48, reverse gears 40 |
Zetor Z 95 Proxima Plus |
|
| Specs | power horse 96 KM (70.4 kW), diesel, engine capacity 4.156 l, 4 cylinder(s), compression 17, bore x stroke: 105 x 120, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 4054 kg to 4600 kg, weight with cab 4054 kg, l. 4067 mm, h. 2638-2738 mm, w. 1840-2319 mm, clearance 443 mm, rear track width from 2320 mm |
| Gear & hydraulics | - |
McCormick Intl F70GE |
|
| Specs | power horse 66.9 KM (49.191176470588 kW), PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 2500 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 15, reverse gears 15 |
Valtra C120e EcoPower |
|
| Specs | power horse 120 KM (89.5 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 120, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4425 mm, w. 2220 mm, clearance 470 mm, wheelbase 241 mm, front tires 14.9R28 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 36, reverse gears 36 |
Lanz Bulldog D2216 |
|
| Specs | power horse 22 KM (16.4 kW), diesel, 1 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Lanz Bulldog D7500 |
|
| Specs | power horse 24.5 KM (18.3 kW), diesel, engine capacity 4.7 l, 1 cylinder(s), bore x stroke: 170 x 210, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Hitachi JTX16 |
|
| Specs | power horse 16.3 KM (12.2 kW), diesel, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 540 kg, l. 2045 mm, h. 1839 mm, clearance 284 mm, front tires 5-12 |
| Gear & hydraulics | - |
J.I. Case 841 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | front track width from 1346 mm to 2083 mm, rear track width from 1321 mm to 2235 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Schluter Super 1250V |
|
| Specs | power horse 115 KM (85.8 kW), engine capacity 7.1 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 125, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5700 kg, l. 4630 mm, h. 2850 mm, wheelbase 263 mm, front tires 11.2-28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 6 |
Schluter Super 1250V |
|
| Specs | power horse 115 KM (85.8 kW), engine capacity 7.1 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 125, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5700 kg, l. 4630 mm, h. 2850 mm, wheelbase 263 mm, front tires 11.2-28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 6 |
McCormick Intl MB55 |
|
| Specs | power horse 58 KM (43.3 kW), diesel, engine capacity 3.3 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2424 kg, l. 3238 mm, w. 1676 mm, clearance 351 mm, front track width from 1321 mm to 1819 mm, rear track width from 1300 mm to 1900 mm, wheelbase 212 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 12 |
Case IH Magnum 340 CVX Rowtrac |
|
| Specs | power horse 340 KM (250 kW), diesel, engine capacity 8.7 l, 6 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 17113 kg, weight with cab 17113 kg, l. 6225 mm, h. 3450 mm, w. 2540 / 3810 mm, wheelbase 193 mm, front tires 620 / 75 R30 |
| Gear & hydraulics | - |
J.I. Case 401 |
|
| Specs | diesel, bore x stroke: 102 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2653 kg to 4474 kg, l. 3622 mm, w. 2165 mm, clearance 615 mm, front track width from 231 mm to 384 mm, rear track width from 1321 mm to 2235 mm, wheelbase 232 mm, front tires 6.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Allis Chalmers UC |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 127 |
| Dimensions | weight from 2637 kg, l. 3505 mm, h. 1717 mm, w. 2057 mm, front tires 6x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Hesston 80-76 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 104 x 115, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 27x9.50-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
McCormick Intl Max C85 |
|
| Specs | power horse 82 KM (61.1 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 104 x 127, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3090 kg to 3330 kg, l. 4191 mm, h. 2642 mm, w. 2083 mm, wheelbase 234 mm, front tires 7.5-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 12 |
Satoh ST3850 |
|
| Specs | power horse 38 KM (28.3 kW) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Volvo T675 |
|
| Specs | power horse 60 KM (44.7 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 3885 kg, wheelbase 229 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Kioti DK90 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4120 mm, w. 1999 mm, clearance 495 mm, front track width from 1516 mm to 1717 mm, rear track width from 1565 mm to 1968 mm, wheelbase 230 mm, front tires 12.4x24 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 16, reverse gears 16 |
SAME Explorer III 85 |
|
| Specs | power horse 82.28 KM (60.5 kW), diesel, engine capacity 4.038 l, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540/540 ECO do 1000/1000 ECO rpm |
| Dimensions | weight from 3490 kg, weight with cab 3490 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 40/20, reverse gears 40/20 |
John Deere 2720 Twenty |
|
| Specs | power horse 31.416 KM (23.1 kW), engine capacity 1.6 l, PTO min 540 rpm |
| Dimensions | weight from 915 kg to 1015 kg, weight with cab 1015 kg, l. 2835 mm, h. 1998-2000 mm, w. 1295-1360 mm, wheelbase 1655 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Shibaura SE8300 |
|
| Specs | power horse 83 KM (61.9 kW) |
| Dimensions | weight from 3293 kg, l. 3937 mm, h. 2718 mm, w. 1880 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Shibaura SE8300 |
|
| Specs | power horse 83 KM (61.9 kW) |
| Dimensions | weight from 3293 kg, l. 3937 mm, h. 2718 mm, w. 1880 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Challenger MT335B |
|
| Specs | power horse 91 KM (67.9 kW), diesel, engine capacity 3.3 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3200 mm, h. 2576 mm, w. 1849 mm, wheelbase 210 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |