Jinma JM-404 |
|
| Specs | power horse 40 KM (29.8 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 117, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2100 kg, l. 3825 mm, h. 2065 mm, w. 1626 mm, wheelbase 194 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Shibaura SD4003 |
|
| Specs | power horse 40 KM (29.8 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 1641 kg, l. 3378 mm, h. 1930 mm, w. 1524 mm |
| Gear & hydraulics | - |
J.I. Case 710-B |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Allis Chalmers 10-18 |
|
| Specs | 2 cylinder(s), bore x stroke: 133 x 178 |
| Dimensions | weight from 2177 kg |
| Gear & hydraulics | - |
McCormick Intl MTX 185 T3 |
|
| Specs | power horse 141 KM (104 kW), diesel, engine capacity 6.728 l, 6 cylinder(s), PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 6500 kg, wheelbase 2723 mm |
| Gear & hydraulics | constant flow systems, constant pressure systems, flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation |
International Harvester T-5 |
|
| Specs | engine capacity 2.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 83 x 103, PTO 980 rpm |
| Dimensions | weight from 2703 kg, l. 2591 mm, h. 1880 mm, w. 1219 mm, clearance 368 mm, front tires 38/48/68 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Zetor Z 75 Proxima |
|
| Specs | power horse 76 KM (55.6 kW), diesel, engine capacity 4.156 l, 4 cylinder(s), compression 17, bore x stroke: 105 x 120, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 3750 kg to 4546 kg, weight with cab 3750 kg, l. 4070 mm, h. 2625-2725 mm, w. 1840-2319 mm, clearance 520-580 mm, rear track width from 1320 mm to 2300 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Ursus 3724 Piko |
|
| Specs | power horse 45.5 KM (36.9 kW), diesel, engine capacity 3.3 l, 3 cylinder(s), compression 19.2, bore x stroke: 105 x 4, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 3155 kg, weight with cab 3155 kg, l. 3470 mm, h. 2650 mm, w. 1810 mm, wheelbase 1500 mm, front tires 9.5 R24 / 14.9 R28, rear tires 9.5 R24 / 14.9 R28 |
| Gear & hydraulics | - |
Steiger Panther IV CS-325 |
|
| Specs | power horse 325 KM (242.4 kW), diesel, engine capacity 14.6 l, 6 cylinder(s), turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
AgraCat 2910 |
|
| Specs | power horse 25 KM (18.6 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1197 kg, l. 2992 mm, w. 1290 mm, clearance 356 mm, wheelbase 164 mm, front tires 4-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
McCormick Intl F90XL T3 |
|
| Specs | power horse 83 KM (61 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 2675 kg to 2845 kg, weight with cab 2805 kg, w. 1340 / 1416 / 1435 (4WD) / 1465 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Schluter Euro Trac 1700 LS |
|
| Specs | power horse 170 KM (126.8 kW), diesel, engine capacity 6.9 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 112 x 125, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 5359 mm, h. 3109 mm, wheelbase 310 mm, front tires 18.4R38 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 12 |
Schluter Profi-Trac 1300 VL |
|
| Specs | power horse 130 KM (96.9 kW), diesel, engine capacity 7.4 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 112 x 125, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 5659 mm, h. 3190 mm, wheelbase 294 mm, front tires 18.4R38 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 5 |
Claas Xerion 3300 Saddle Trac |
|
| Specs | power horse 335 KM (249.8 kW), diesel, engine capacity 8.8 l, 6 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | l. 6629 mm, w. 2489 mm, clearance 470 mm, wheelbase 329 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Jinma JM-250 |
|
| Specs | power horse 25 KM (18.6 kW), diesel, 2 cylinder(s), bore x stroke: 85 x 90, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 1195 kg, l. 2850 mm, h. 1321 mm, w. 1440 mm, wheelbase 163 mm, front tires 4-16 |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, forward gears 12, reverse gears 4 |
Samson Sieve Grip 12-25 |
|
| Specs | engine capacity 7 l, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 1, reverse gears 1 |
SAME R6.110 |
|
| Specs | power horse 111.52 KM (82 kW), diesel, engine capacity 4.038 l, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540/540 ECO do 1000/1000 ECO rpm |
| Dimensions | weight from 4440 kg, weight with cab 4440 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, powershuttle, hydrostatic, forward gears 36/24, reverse gears 12/8 |
Case IH Quantum 75 N |
|
| Specs | power horse 77.52 KM (57 kW), diesel, engine capacity 3.2 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540/540E rpm |
| Dimensions | weight from 2765 kg, weight with cab 2765 kg, rear tires |
| Gear & hydraulics | - |
Claas Nexos 210 VE |
|
| Specs | power horse 72.08 KM (53 kW), diesel, engine capacity 3.2 l, 4 cylinder(s), PTO min 540 do 1000/1000 ECO rpm |
| Dimensions | weight from 2435 kg to 2740 kg, weight with cab 2740 kg, l. 3991 mm, h. 2282 mm, w. 1000-1460 mm, wheelbase 2074 mm |
| Gear & hydraulics | - |
McCormick Intl F100XL T3 |
|
| Specs | power horse 92.5 KM (68 kW), engine capacity 4.4 l, PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 2675 kg to 2845 kg, weight with cab 2805 kg, w. 1319 / 1340 / 1416 / 1435 (4WD) mm |
| Gear & hydraulics | - |
Oliver 995 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 3.5 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 127, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 5107 kg, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | - |
Fiat 251R |
|
| Specs | power horse 21.13 KM (15.8 kW), diesel, 2 cylinder(s), bore x stroke: 85 x 100 |
| Dimensions | weight from 1152 kg, l. 2896 mm, h. 1321 mm, w. 1302 mm, front tires 7.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
McCormick Intl MTX200 |
|
| Specs | power horse 204 KM (152.1 kW), 6 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 7711 kg, l. 5230 mm, wheelbase 286 mm, front tires 640/65R30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 32, reverse gears 24 |
McCormick Intl F105XL |
|
| Specs | power horse 98.5 KM (72.426470588235 kW), PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 2615 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 15, reverse gears 15 |
International Harvester W-450 |
|
| Specs | engine capacity 4.6 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 133, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3632 mm, h. 2413 mm, w. 2134 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Zetor 4321 Super EKO |
|
| Specs | power horse 58.48 KM (43 kW), diesel, engine capacity 3.922 l, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 2890 kg to 3525 kg, weight with cab 2890 kg, l. 3630 mm, h. 2679-2738 mm, front track width from 1425 mm to 1800 mm, rear track width from 1425 mm to 1800 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Lanz Bulldog D4016 |
|
| Specs | power horse 40 KM (29.8 kW), diesel, 1 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 9 |
McCormick Intl F110F T3 |
|
| Specs | power horse 102 KM (75 kW), engine capacity 4.4 l, PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 2675 kg to 2845 kg, weight with cab 2805 kg, w. 1319 / 1340 / 1416 / 1435 (4WD) mm |
| Gear & hydraulics | - |
Massey Ferguson 2650LP |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2560 kg to 2819 kg, l. 3500 mm, w. 1994 mm, wheelbase 228 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 12, reverse gears 4 |
Minneapolis-Moline RTU |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 92 x 102, engine liquid cooled, PTO 560 rpm |
| Dimensions | l. 2946 mm, h. 1740 mm, w. 2060 mm, front track width from 203 mm, rear track width from 1372 mm to 2235 mm, wheelbase 193 mm, front tires 4-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |