Schluter Super 1800V |
|
| Specs | power horse 165 KM (123 kW), engine capacity 9.5 l, 8 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 125, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 7076 kg, l. 5001 mm, h. 2741 mm, wheelbase 258 mm, front tires 14.9-30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 5 |
Hinomoto NX368 |
|
| Specs | diesel, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Iseki TC13F |
|
| Specs | power horse 13 KM (9.7 kW), 2 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Schluter S350 |
|
| Specs | power horse 34 KM (25.4 kW), diesel, engine capacity 2.9 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 125, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1840 kg to 2000 kg, l. 3439 mm, h. 1549 mm, wheelbase 199 mm, front tires 5.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
International Harvester T-6 Series 61 |
|
| Specs | engine capacity 4.3 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 133, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Mitsubishi GS180 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
McCormick Intl G-Max 125 T3 |
|
| Specs | power horse 116.96 KM (86 kW), diesel, engine capacity 6.728 l, 6 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 5900 kg to 6550 kg, weight with cab 5900 kg, l. 5145 mm, front tires 420 / 70 R28; 420 / 70 R28; 480 /65 R28; 480 / 65 R28, rear tires 420 / 70 R28; 420 / 70 R28; 480 /65 R28; 480 / 65 R28 |
| Gear & hydraulics | - |
Volvo Victor T230 |
|
| Specs | power horse 29 KM (21.6 kW), diesel, engine capacity 2.2 l, 2 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 130 |
| Dimensions | wheelbase 184 mm |
| Gear & hydraulics | - |
International Harvester 100 |
|
| Specs | engine capacity 2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 79 x 102, engine liquid cooled |
| Dimensions | wheelbase 180 mm, front tires 5-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Valtra T 171 Advance |
|
| Specs | power horse 180.88 KM (133 kW) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 36, reverse gears 36 |
Landini Rex 75 |
|
| Specs | power horse 67 KM (50 kW), diesel, 4 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3607 mm, w. 1473 mm, clearance 381 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 40, reverse gears 40 |
McCormick Intl F75F |
|
| Specs | power horse 68.2 KM (50.15 kW), PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 2615 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 15, reverse gears 15 |
Allis Chalmers K |
|
| Specs | engine capacity 8.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 127 x 165 |
| Dimensions | weight from 5216 kg, l. 3023 mm, h. 1676 mm, w. 1676 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Steiger CU-325 |
|
| Specs | power horse 325 KM (242.4 kW), diesel, 6 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, forward gears 10, reverse gears 2 |
Cockshutt 60 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 84 x 89, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 1133 kg to 1814 kg, w. 159 mm, front tires 5-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Lanz Bulldog HR2 |
|
| Specs | power horse 28 KM (20.9 kW), engine capacity 10.3 l, 1 cylinder(s), bore x stroke: 225 x 260 |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 4 |
McCormick Intl T90 |
|
| Specs | power horse 91 KM (67.9 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 127, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5130 kg, l. 3500 mm, h. 1290 mm, wheelbase 164 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
J.I. Case 713-B |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Iseki TE4320 |
|
| Specs | power horse 32 KM (23.9 kW), diesel, engine capacity 1.5 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 76 x 82, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1430 kg, l. 3210 mm, w. 1816 mm, front tires 8x18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 6 |
Steyr Kompakt 370 |
|
| Specs | power horse 72 KM (53.7 kW), diesel, 3 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3439 mm, w. 2299 mm, wheelbase 206 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 32, reverse gears 16 |
International Harvester D-215 |
|
| Specs | power horse 15 KM (11.2 kW), diesel, engine capacity 1.1 l, 2 cylinder(s), bore x stroke: 83 x 102, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
International Harvester 650 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 140, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3044 kg to 5722 kg, l. 3429 mm, h. 2235 mm, w. 1930 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
International Harvester Titan 30-60 |
|
| Specs | 2 cylinder(s), bore x stroke: 229 x 356 |
| Dimensions | l. 5131 mm, h. 3353 mm, w. 5207 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 1, reverse gears 1 |
Shibaura SF1000T |
|
| Specs | power horse 100 KM (74.6 kW) |
| Dimensions | weight from 3841 kg, l. 4089 mm, h. 2743 mm, w. 1880 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Daedong DK752 |
|
| Specs | power horse 72.4 KM (54 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4409 mm, h. 2794 mm, w. 1985 mm, clearance 424 mm, wheelbase 229 mm, front tires 11.2-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
Versatile G100 |
|
| Specs | engine capacity 5.2 l, 8 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | front tires 16.9-30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Fiat 231R |
|
| Specs | power horse 21.13 KM (15.8 kW), diesel, 2 cylinder(s), bore x stroke: 85 x 100, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 979 kg, l. 2546 mm, h. 1130 mm, w. 1000 mm, front tires 4-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
SAME Frutteto II 55 |
|
| Specs | power horse 52 KM (38.8 kW), diesel, 3 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2315 kg, l. 3040 mm, h. 2130 mm, wheelbase 194 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 32, reverse gears 32 |
SAME Krypton F 80 |
|
| Specs | power horse 74 KM (55.2 kW), diesel, 4 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4000 kg, l. 3300 mm, h. 1430 mm, wheelbase 164 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
SAME R2.66 |
|
| Specs | power horse 70.04 KM (51.5 kW), diesel, engine capacity 3 l, 3 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540/540 ECO do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 2800 kg, weight with cab 2800 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, hydrostatic, forward gears 45, reverse gears 45 |