SAME Dorado 3 90 |
|
| Specs | power horse 95 KM (70 kW), diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 3410 kg, weight with cab 3410 kg, l. 3560 mm, h. 2460 mm, w. 2005 - 2405 mm, wheelbase 2230 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Jinma JM-350 |
|
| Specs | power horse 35 KM (26.1 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 105, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3095 mm, h. 2030 mm, w. 1450 mm, wheelbase 177 mm, front tires 5-15 |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, forward gears 8, reverse gears 2 |
McCormick Intl T100 M T3 |
|
| Specs | power horse 92.5 KM (68 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 3830 kg to 4620 kg, weight with cab 3900 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 16, reverse gears 8 |
SAME R4.110 |
|
| Specs | power horse 114.24 KM (84 kW), diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540/540 ECO do 1000/1000 ECO rpm |
| Dimensions | weight from 4200 kg, weight with cab 4200 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, powershuttle, hydrostatic, forward gears 60/20, reverse gears 60/20 |
Farmall 1256 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 6.7 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 117, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | l. 4166 mm, w. 2337 mm, wheelbase 266 mm, front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
International Harvester Titan 15-30 |
|
| Specs | engine capacity 11.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 133 x 203 |
| Dimensions | l. 3569 mm, h. 2997 mm, w. 2159 mm, front tires 40x7 |
| Gear & hydraulics | forward gears 2, reverse gears 1 |
SAME Dorado 3 70 |
|
| Specs | power horse 72.08 KM (53 kW), diesel, engine capacity 3 l, 3 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 3230 kg, weight with cab 3230 kg, l. 3430 mm, h. 2460 mm, w. 1940 - 2240 mm, wheelbase 2100 mm |
| Gear & hydraulics | - |
McCormick Intl CX65LS |
|
| Specs | power horse 69 KM (50.735294117647 kW), PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 3050 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 15, reverse gears 15 |
Zetor 6441 Cabrio |
|
| Specs | power horse 61.2 KM (45 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), compression 19.3, bore x stroke: 105 x 4, engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 10 |
SAME R3 EVO 85 |
|
| Specs | power horse 82.28 KM (60.5 kW), diesel, engine capacity 4.038 l, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540/540 ECO do 1000/1000 ECO rpm |
| Dimensions | weight from 3490 kg, weight with cab 3490 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, hydrostatic, forward gears 40/20, reverse gears 40/20 |
SAME Iron 3 210 |
|
| Specs | power horse 220.32 KM (162 kW), diesel, engine capacity 6.057 l, 6 cylinder(s), PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 8000 kg, weight with cab 8000 kg, l. 4800 mm, w. 2550 mm, wheelbase 2985 mm |
| Gear & hydraulics | closed center load-sensing hydraulic system, constant flow systems, constant pressure systems, flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation |
Valtra N 82 |
|
| Specs | power horse 88.4 KM (65 kW) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 36, reverse gears 36 |
McCormick Intl T80 Max T3 |
|
| Specs | power horse 74 KM (54.5 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 3450 kg to 3930 kg, weight with cab 3600 kg, wheelbase 2365 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Minneapolis-Moline UDU |
|
| Specs | diesel, engine capacity 4.6 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 127, engine liquid cooled |
| Dimensions | l. 3543 mm, h. 1791 mm, w. 2146 mm, wheelbase 223 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Fendt Farmer 250 SA |
|
| Specs | power horse 50.32 KM (37 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 21, reverse gears 21 |
McCormick Intl T100 S T3 |
|
| Specs | power horse 92.5 KM (68 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 3830 kg to 4620 kg, weight with cab 3900 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 16, reverse gears 8 |
John Deere 5080GV |
|
| Specs | power horse 80.24 KM (59 kW), diesel, engine capacity 4.525 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | l. 3886 mm, w. 1050 mm, front track width from 1016 mm to 1067 mm, rear track width from 965 mm to 1346 mm, wheelbase 2093 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 24 |
McCormick Intl CX75LS |
|
| Specs | power horse 76 KM (55.882352941176 kW), PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 3050 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 15, reverse gears 15 |
Zetor 8640 |
|
| Specs | power horse 82 KM (61.1 kW), diesel, engine capacity 4.2 l, 4 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 237 mm, front tires 12.4-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 6 |
McCormick-Deering Super BW-6 |
|
| Specs | power horse 50.5 KM (37.7 kW), engine capacity 4.3 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 133, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Shibaura SD2000 |
|
| Specs | power horse 20 KM (14.9 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 1345 kg, l. 3023 mm, h. 1854 mm, w. 1422 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Steiger 1200 |
|
| Specs | power horse 118 KM (88 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Claas Nexos 210 VL |
|
| Specs | power horse 72.08 KM (53 kW), diesel, engine capacity 3.2 l, 4 cylinder(s), PTO min 540 do 1000/1000 ECO rpm |
| Dimensions | weight from 2435 kg to 2740 kg, weight with cab 2740 kg, l. 3991 mm, h. 2282 mm, w. 1000-1460 mm, wheelbase 2074 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Farm Pro 7510 |
|
| Specs | power horse 75 KM (55.9 kW), engine capacity 4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 125, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2959 kg to 3189 kg, l. 4059 mm, h. 2781 mm, w. 1928 mm, clearance 340 mm, wheelbase 223 mm, front tires 8.3-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
International Harvester Cub Lo-Boy |
|
| Specs | engine capacity 1 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 67 x 70, engine liquid cooled, PTO 1600 rpm |
| Dimensions | l. 2523 mm, h. 1594 mm, w. 1226 mm, wheelbase 175 mm, front tires 4-12 |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Shibaura ST324 |
|
| Specs | power horse 24 KM (17.9 kW), diesel, 3 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 762 kg, l. 2728 mm, h. 2286 mm, w. 1138 mm, clearance 269 mm, wheelbase 140 mm, front tires 6-12 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Shibaura SE7900 |
|
| Specs | power horse 79 KM (58.9 kW) |
| Dimensions | weight from 3628 kg, l. 3912 mm, h. 2718 mm, w. 1880 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Valmet 33 |
|
| Specs | power horse 37 KM (27.6 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 6 |
Case IH Puma 215 CVX |
|
| Specs | power horse 214.88 KM (158 kW), diesel, engine capacity 6.7 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 7300 kg, weight with cab 7300 kg |
| Gear & hydraulics | - |
McCormick Intl T105 M T3 |
|
| Specs | power horse 98.5 KM (72.2 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 3830 kg to 4620 kg, weight with cab 3900 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 16, reverse gears 8 |