Deutz-Fahr Agroplus F Ecoline 420 |
|
| Specs | power horse 96.56 KM (71 kW), diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 2650 kg, weight with cab 2650 kg, l. 3338 mm, w. 1165 - 1442 mm, wheelbase 2120 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Lanz Bulldog D8539 |
|
| Specs | power horse 34.3 KM (25.6 kW), diesel, engine capacity 10.3 l, 1 cylinder(s), bore x stroke: 225 x 260, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 6 |
Shibaura SD2603 |
|
| Specs | power horse 26 KM (19.4 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 1317 kg, l. 3073 mm, h. 1880 mm, w. 1422 mm |
| Gear & hydraulics | - |
SAME Frutteto 3 110 S |
|
| Specs | power horse 102 KM (75 kW), diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 2800 kg, weight with cab 2800 kg, l. 3363 mm, w. 1461 - 1911 mm, wheelbase 2157 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Schluter SF503B |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Shibaura SX21 |
|
| Specs | power horse 21 KM (15.7 kW), diesel, 3 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 694 kg, l. 2489 mm, h. 2288 mm, w. 1100 mm, clearance 231 mm, wheelbase 139 mm, front tires 4-9 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Yanmar F420 |
|
| Specs | power horse 42 KM (31.3 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 84 x 90, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1640 kg, l. 3274 mm, h. 2375 mm, w. 1554 mm, front tires 8-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 3 |
Case IH Maxxum 110 Multicontroller |
|
| Specs | power horse 111.52 KM (82 kW), diesel, engine capacity 4.485 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 32, reverse gears 32 |
McCormick Intl T90 S T3 |
|
| Specs | power horse 83 KM (61 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 3800 kg to 4160 kg, weight with cab 3800 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 16, reverse gears 8 |
Goldoni Euro W 45 RS EVO |
|
| Specs | power horse 36.72 KM (27 kW), diesel, engine capacity 1.649 l, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 6, reverse gears 3 |
Valtra T 121 |
|
| Specs | power horse 133.28 KM (98 kW) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 36, reverse gears 36 |
Allis Chalmers 20-35 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 121 x 165 |
| Dimensions | weight from 2789 kg, l. 3429 mm, h. 1727 mm, w. 216 mm, front tires 36x6 |
| Gear & hydraulics | forward gears 2, reverse gears 1 |
Farm Pro 2010 |
|
| Specs | power horse 20 KM (14.9 kW), diesel, engine capacity 1.4 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 80 x 90, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 979 kg to 1099 kg, l. 2705 mm, h. 1300 mm, w. 1234 mm, clearance 277 mm, wheelbase 150 mm, front tires 6-12 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Yanmar EF230H |
|
| Specs | power horse 29.5 KM (22 kW), diesel, 3 cylinder(s), PTO 545 rpm |
| Dimensions | weight from 975 kg to 1100 kg, l. 2921 mm, h. 1999 mm, w. 1316 mm, wheelbase 160 mm, front tires 6-14 |
| Gear & hydraulics | hydrostatic |
Daedong EX45 |
|
| Specs | power horse 45 KM (33.6 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3454 mm, h. 2446 mm, w. 1636 mm, clearance 371 mm, wheelbase 187 mm, front tires 9.5-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 3), reverse gears unlimited (ranges: - 3) |
SAME R6.130 |
|
| Specs | power horse 131.92 KM (97 kW), diesel, engine capacity 6.057 l, 6 cylinder(s), PTO min 540/540 ECO do 1000/1000 ECO rpm |
| Dimensions | weight from 5460 kg, weight with cab 5460 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, hydrostatic, forward gears 40/24, reverse gears 40/24 |
SAME Solaris 30 |
|
| Specs | power horse 35 KM (26.1 kW), diesel, 4 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1250 kg, l. 2950 mm, h. 1950 mm, wheelbase 175 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Fendt 370 GTA |
|
| Specs | power horse 70.72 KM (52 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 21, reverse gears 6 |
Kubota M108SDSL |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2960 kg, l. 4064 mm, w. 2134 mm, front track width from 1529 mm, rear track width from 1689 mm to 1999 mm, wheelbase 243 mm |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 48, reverse gears 48 |
Zetor 5320 EKO |
|
| Specs | power horse 62.56 KM (46 kW), diesel, engine capacity 3.922 l, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 2895 kg to 3530 kg, weight with cab 2895 kg, l. 3765 mm, h. 2573-2820 mm, w. 1854 mm, front track width from 1425 mm to 1800 mm, rear track width from 1425 mm to 1800 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
SAME Iron 175 4V |
|
| Specs | power horse 175.44 KM (129 kW), diesel, engine capacity 6.057 l, 6 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000/1000E rpm |
| Dimensions | weight from 5970 kg, weight with cab 5970 kg, l. 4757 mm, w. 2500 mm, wheelbase 2767 mm |
| Gear & hydraulics | closed center load-sensing hydraulic system, constant flow systems, constant pressure systems, flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation |
Lamborghini Crono 50 2RM 4DT |
|
| Specs | power horse 50.32 KM (37 kW), diesel, engine capacity 3 l, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 1940 kg to 2150 kg, weight with cab 2150 kg, l. 3380 mm, h. 1355-2245 mm, w. 1640-2040 mm, clearance 335-390 mm, front track width from 1230 mm to 1740 mm, rear track width from 1300 mm to 1700 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 8 |
Hinomoto N100 |
|
| Specs | diesel, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Landini Trekker 60 |
|
| Specs | power horse 58 KM (43.3 kW), diesel, 4 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2844 kg, l. 3099 mm, h. 2095 mm, w. 1333 mm, clearance 254 mm, wheelbase 133 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Shibaura ST329 |
|
| Specs | power horse 29 KM (21.6 kW), diesel, 3 cylinder(s), PTO 620 rpm |
| Dimensions | weight from 1085 kg, l. 2830 mm, h. 2461 mm, w. 1400 mm, clearance 284 mm, wheelbase 160 mm, front tires 6-14 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Zetor 4320 EKO |
|
| Specs | power horse 58.48 KM (43 kW), diesel, engine capacity 3.922 l, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 2890 kg to 3525 kg, weight with cab 2890 kg, l. 3765 mm, h. 2573-2780 mm, w. 1980 mm, front track width from 1425 mm to 1800 mm, rear track width from 1425 mm to 1800 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Zetor 3321 Super Turbo EKO |
|
| Specs | power horse 53.04 KM (39 kW), diesel, engine capacity 2.696 l, 3 cylinder(s), turbocharge |
| Dimensions | weight from 2880 kg to 3515 kg, weight with cab 2880 kg, l. 3630 mm, h. 2679-2738 mm, front track width from 1425 mm to 1800 mm, rear track width from 1425 mm to 1800 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
SAME Dorado 3 80 |
|
| Specs | power horse 81.6 KM (60 kW), diesel, engine capacity 3 l, 3 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 3230 kg, weight with cab 3230 kg, l. 3430 mm, h. 2460 mm, w. 1940 - 2240 mm, wheelbase 2100 mm |
| Gear & hydraulics | - |
McCormick Intl T100 Max T3 |
|
| Specs | power horse 92.5 KM (68 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 3450 kg to 3930 kg, weight with cab 3600 kg, wheelbase 2365 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Lanz Eil Bulldog D2539 |
|
| Specs | power horse 53.9 KM (40.2 kW), diesel, engine capacity 10.3 l, 1 cylinder(s), bore x stroke: 225 x 260, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |