Wuzheng WZ180 |
|
| Specs | power horse 15 KM (11.2 kW), diesel, engine capacity 1.2 l, 1 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 115 |
| Dimensions | l. 2629 mm, h. 1290 mm, w. 1511 mm, wheelbase 139 mm, front tires 5.50x16 |
| Gear & hydraulics | - |
J.I. Case 1031 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 111 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4234 kg to 7357 kg, l. 4191 mm, w. 2235 mm, clearance 406 mm, front track width from 1422 mm to 2057 mm, rear track width from 1930 mm to 2337 mm, wheelbase 276 mm, front tires 9x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
International Harvester DF-25 |
|
| Specs | power horse 25 KM (18.6 kW), diesel, engine capacity 2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 80 x 102 |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Lanz Bulldog D1500 |
|
| Specs | power horse 53.9 KM (40.2 kW), diesel, engine capacity 10.3 l, 1 cylinder(s), bore x stroke: 225 x 260, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Shibaura SD2203 |
|
| Specs | power horse 22 KM (16.4 kW), diesel, engine capacity 1.4 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 84 x 84, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 1037 kg, l. 2870 mm, h. 1829 mm, w. 1245 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 8 |
McCormick Intl CX85 XtraShift |
|
| Specs | power horse 84 KM (61.764705882353 kW), PTO min 540/1000 do 1954/2000 rpm |
| Dimensions | weight from 3770 kg, weight with cab 3840 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 2 |
McCormick Intl T85S |
|
| Specs | power horse 81.6 KM (60 kW) |
| Dimensions | weight from 4160 kg, weight with cab 4160 kg |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears 16, reverse gears 8 |
Satoh ST2600 |
|
| Specs | 4 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Fendt Dieselross F22 |
|
| Specs | diesel, 2 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Deutz-Fahr Agroplus F 320 |
|
| Specs | power horse 81.6 KM (60 kW), diesel, engine capacity 3 l, 3 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 2720 kg, weight with cab 2720 kg, l. 3186 mm, w. 1443 - 2012 mm, wheelbase 1990 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Schluter Super 1900 TVL Special |
|
| Specs | power horse 185 KM (138 kW), diesel, engine capacity 7.4 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 112 x 125, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4671 mm, h. 2921 mm, wheelbase 272 mm, front tires 14.9R30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 6 |
Allis Chalmers HD5B |
|
| Specs | diesel, engine capacity 2.3 l, 2 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 127, turbocharge |
| Dimensions | weight from 5103 kg, l. 3175 mm, h. 1524 mm, w. 1854 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Zetor 8620 |
|
| Specs | power horse 82 KM (61.1 kW), diesel, engine capacity 4.2 l, 4 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 237 mm, front tires 9-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 6 |
McCormick Intl F100F T3 |
|
| Specs | power horse 92.5 KM (68 kW), engine capacity 4.4 l, PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 2675 kg to 2845 kg, weight with cab 2805 kg, w. 1319 / 1340 / 1416 / 1435 (4WD) mm |
| Gear & hydraulics | - |
Fendt Fix 1E |
|
| Specs | power horse 17 KM (12.7 kW), diesel, engine capacity 1.4 l, 2 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1265 kg, l. 2890 mm, wheelbase 175 mm, front tires 5-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Yanmar F360 |
|
| Specs | power horse 36 KM (26.8 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 84 x 88, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1430 kg, l. 3274 mm, h. 2334 mm, w. 1455 mm, wheelbase 171 mm, front tires 7-14 |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 3 |
SAME Frutteto 3 80 S |
|
| Specs | power horse 81.6 KM (60 kW), diesel, engine capacity 3 l, 3 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 2600 kg, weight with cab 2600 kg, l. 3186 mm, w. 1314 - 1813 mm, wheelbase 2027 mm |
| Gear & hydraulics | - |
John Deere 730 Standard |
|
| Specs | 2 cylinder(s), bore x stroke: 156 x 162, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3347 kg to 3533 kg, l. 3308 mm, h. 2231 mm, w. 2200 mm, front track width from 1410 mm to 1727 mm, rear track width from 1575 mm to 2032 mm, wheelbase 209 mm, front tires 6.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 1 |
McCormick Intl ZTX260 |
|
| Specs | power horse 260 KM (193.9 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 135, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 10201 kg, l. 5340 mm, h. 3100 mm, wheelbase 305 mm, front tires 540/65R30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 36, reverse gears 16 |
Montana U4984C |
|
| Specs | power horse 47 KM (35 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3434 mm, w. 1670 mm, clearance 376 mm, wheelbase 193 mm, front tires 9.5-16 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 16, reverse gears 16 |
Shibaura SE6300 |
|
| Specs | power horse 63 KM (47 kW) |
| Dimensions | weight from 2513 kg, l. 3708 mm, h. 2489 mm, w. 1880 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Valmet 6250 |
|
| Specs | power horse 80 KM (59.7 kW), diesel, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 233 mm, front tires 12.4R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 36, reverse gears 36 |
SAME R4.95 |
|
| Specs | power horse 95.88 KM (70.5 kW), diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540/540 ECO do 1000/1000 ECO rpm |
| Dimensions | weight from 4055 kg, weight with cab 4055 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, powershuttle, hydrostatic, forward gears 60/20, reverse gears 60/20 |
Claas Axion 840 Hexashift |
|
| Specs | power horse 238 KM (175 kW), diesel, engine capacity 6.788 l, 6 cylinder(s), PTO min 540 do 1000/1000 ECO rpm |
| Dimensions | weight from 7416 kg, weight with cab 7416 kg, l. 5721 mm, h. 3203 mm, wheelbase 2985 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Case IH Quantum 75 V |
|
| Specs | power horse 77.52 KM (57 kW), diesel, engine capacity 3.2 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540/540E rpm |
| Dimensions | weight from 2710 kg, weight with cab 2710 kg, rear tires |
| Gear & hydraulics | - |
McCormick Intl MC105 T3 |
|
| Specs | power horse 101 KM (74.5 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 4750 kg, wheelbase 2422 mm |
| Gear & hydraulics | - |
McCormick Intl CX70L T3 |
|
| Specs | power horse 69.5 KM (51 kW), diesel, engine capacity 3.3 l, 4 cylinder(s), PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 3050 kg, wheelbase 2162 mm |
| Gear & hydraulics | constant pressure systems, flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation |
McCormick Intl ZTX280 |
|
| Specs | power horse 280 KM (208.8 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 135, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 10501 kg, l. 5340 mm, h. 3100 mm, wheelbase 305 mm, front tires 600/70R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 36, reverse gears 16 |
Yanmar F320 |
|
| Specs | power horse 32 KM (23.9 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 84 x 90, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1350 kg, l. 3274 mm, h. 2334 mm, w. 1455 mm, wheelbase 171 mm, front tires 7-14 |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 3 |
McCormick Intl Max C95 |
|
| Specs | power horse 92 KM (68.6 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 104 x 127, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4191 mm, h. 2642 mm, w. 2083 mm, wheelbase 234 mm, front tires 9-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 12 |