SAME R3 EVO 110 |
|
| Specs | power horse 108.8 KM (80 kW), diesel, engine capacity 4.038 l, 4 cylinder(s), PTO min 540/540 ECO do 1000/1000 ECO rpm |
| Dimensions | weight from 4100 kg, weight with cab 4100 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 20/40, reverse gears 20/40 |
McCormick Intl F85F |
|
| Specs | power horse 81.6 KM (60 kW), PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 2615 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 15, reverse gears 15 |
Lanz Bulldog D1266 |
|
| Specs | power horse 12 KM (8.9 kW), diesel, 1 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
SAME Dorado 3 100 |
|
| Specs | power horse 95.2 KM (70 kW), diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 3410 kg, weight with cab 3410 kg, l. 3560 mm, h. 2460 mm, w. 2005 - 2405 mm, wheelbase 2230 mm |
| Gear & hydraulics | - |
McCormick Intl T100 |
|
| Specs | power horse 95 KM (70.8 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 127, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3500 mm, h. 1290 mm, wheelbase 164 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
McCormick Intl F80F |
|
| Specs | power horse 74.8 KM (55 kW), PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 2500 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 15, reverse gears 15 |
Lanz 100 |
|
| Specs | power horse 28 KM (20.9 kW), diesel, 2 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 1 |
International Harvester T-9 |
|
| Specs | engine capacity 5.5 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 112 x 140 |
| Dimensions | weight from 4853 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
International Harvester 8-16 |
|
| Specs | engine capacity 4.6 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 127 |
| Dimensions | weight from 1660 kg, l. 3353 mm, h. 1651 mm, w. 1372 mm, wheelbase 215 mm, front tires 32x4 |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Jinma JM-200 |
|
| Specs | power horse 20 KM (14.9 kW), diesel, 2 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 2540 mm, h. 1300 mm, w. 1234 mm, wheelbase 146 mm, front tires 4-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Claas Xerion 4500 C13 |
|
| Specs | power horse 388 KM (285.29411764706 kW), diesel, engine capacity 12.5 l, 6 cylinder(s), PTO min 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 17230 kg, weight with cab 17230 kg, l. 7493 mm, h. 3801 mm, wheelbase 3500 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Lanz Bulldog D7521 |
|
| Specs | power horse 24.5 KM (18.3 kW), diesel, engine capacity 4.7 l, 1 cylinder(s), bore x stroke: 170 x 210, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 6 |
Farm Pro 7020 |
|
| Specs | power horse 70 KM (52.2 kW), diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3174 kg to 3405 kg, l. 4011 mm, w. 1928 mm, clearance 340 mm, wheelbase 145 mm, front tires 8.324 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Satoh ST2040 |
|
| Specs | power horse 20 KM (14.9 kW), 4 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Goldoni Transcar 28 Q RS/SN |
|
| Specs | power horse 24.48 KM (18 kW), diesel, 2 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 8+4 |
Lanz Bulldog D2803 |
|
| Specs | power horse 28 KM (20.9 kW), diesel, 1 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Farmall 350 Hi-Clear |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 111, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3870 mm, h. 2254 mm, w. 2181 mm, front track width from 1524 mm to 2286 mm, rear track width from 1575 mm to 1880 mm, wheelbase 247 mm, front tires 5.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
McCormick-Deering W-14 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 76 x 102, engine liquid cooled, PTO 550 rpm |
| Dimensions | w. 159 mm, front track width from 1000 mm, rear track width from 1067 mm, wheelbase 152 mm, front tires 5.50x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
McCormick Intl F100GE T3 |
|
| Specs | power horse 92.5 KM (68 kW), engine capacity 4.4 l, PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 2675 kg to 2845 kg, weight with cab 2805 kg, w. 1319 / 1340 / 1416 / 1435 (4WD) mm |
| Gear & hydraulics | - |
Iseki TG553F |
|
| Specs | power horse 55 KM (41 kW), PTO 557 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Daedong LX500L |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
McCormick Intl C85 Max High Clear |
|
| Specs | power horse 82 KM (61.1 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3650 kg, l. 4191 mm, w. 2083 mm, clearance 625 mm, wheelbase 265 mm, front tires 7.5-20 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 24, reverse gears 12 |
John Deere 60 Hi-Crop |
|
| Specs | engine capacity 5.3 l, 2 cylinder(s), bore x stroke: 140 x 171, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2933 kg, l. 3873 mm, w. 1975 mm, clearance 1079 mm, front track width from 1524 mm, rear track width from 1524 mm, wheelbase 249 mm, front tires 7.50x20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 1 |
Minneapolis-Moline RTS |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 92 x 102, engine liquid cooled, PTO 560 rpm |
| Dimensions | l. 2756 mm, h. 1740 mm, w. 2060 mm, front track width from 1206 mm, rear track width from 1372 mm to 2235 mm, wheelbase 175 mm, front tires 5-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
McCormick Intl VF70 |
|
| Specs | power horse 67 KM (50 kW), 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 127, PTO 540 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 12 |
Satoh ST1320 |
|
| Specs | power horse 13 KM (9.7 kW), 3 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Schluter Super 750 |
|
| Specs | power horse 75 KM (55.9 kW), engine capacity 6.5 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 125, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3460 kg, l. 4341 mm, h. 2499 mm, wheelbase 262 mm, front tires 6.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 6 |
Satoh ST3820 |
|
| Specs | power horse 38 KM (28.3 kW) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Twin City MT |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 127 |
| Dimensions | l. 3632 mm, h. 1638 mm, w. 2362 mm, front tires 25x5.75 |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Landini Trekker 95 |
|
| Specs | power horse 91 KM (67.9 kW), diesel, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4680 kg, l. 3505 mm, h. 2311 mm, w. 1664 mm, clearance 317 mm, wheelbase 165 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |