Allis Chalmers A |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 127 x 165, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 3254 kg, l. 3556 mm, h. 1676 mm, w. 216 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Dongfeng DF-900 |
|
| Specs | power horse 90 KM (67.1 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 120, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4592 mm, h. 2809 mm, w. 2050 mm, clearance 475 mm, wheelbase 219 mm, front tires 6.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
McCormick Intl F75 |
|
| Specs | power horse 68 KM (50.7 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2615 kg to 3045 kg, l. 3708 mm, w. 1245 mm, clearance 351 mm, wheelbase 217 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 30 |
SAME Diamond 265 |
|
| Specs | power horse 277 KM (206.6 kW), 6 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 9051 kg, l. 5600 mm, h. 3260 mm, wheelbase 308 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 40, reverse gears 40 |
Fendt Farmer 260 S |
|
| Specs | power horse 59.84 KM (44 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 21, reverse gears 21 |
Valtra T 161 Advance |
|
| Specs | power horse 170 KM (125 kW) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 36, reverse gears 36 |
Zetor Z 85 Proxima Power |
|
| Specs | power horse 88 KM (64.3 kW), diesel, engine capacity 4.156 l, 4 cylinder(s), compression 17, bore x stroke: 105 x 120, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 4014 kg to 4257 kg, weight with cab 4257 kg, l. 4181 mm, h. 2638-2738 mm, w. 1890-2319 mm, clearance 508 mm, rear track width from 2440 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Deutz-Fahr Agroplus F 75 |
|
| Specs | power horse 70 KM (51.47 kW), diesel, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 2190 kg to 2405 kg, weight with cab 2190 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 30, reverse gears 15 |
Iseki TG333F |
|
| Specs | power horse 33 KM (24.6 kW), diesel, 3 cylinder(s), PTO 569 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
UTB/Universal 523 |
|
| Specs | power horse 52 KM (38.8 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 7.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 3 |
McCormick Intl G-Max 145 T3 |
|
| Specs | power horse 157 KM (116 kW), diesel, engine capacity 6.728 l, 6 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 5900 kg to 6550 kg, weight with cab 5900 kg, l. 5145 mm, front tires 420 / 70 R28; 420 / 70 R28; 480 /65 R28; 480 / 65 R28, rear tires 420 / 70 R28; 420 / 70 R28; 480 /65 R28; 480 / 65 R28 |
| Gear & hydraulics | - |
SAME Dorado F 70 |
|
| Specs | power horse 70.04 KM (51.5 kW), diesel, engine capacity 3 l, 3 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 2190 kg, weight with cab 2190 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, powershuttle, hydrostatic, forward gears 45/30/20, reverse gears 45/15/10 |
SAME R2.86 Target |
|
| Specs | power horse 87.04 KM (64 kW), diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540/540 ECO do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 2950 kg, weight with cab 2950 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 20/10, reverse gears 30/15 |
Fendt Favorit 4 |
|
| Specs | power horse 80 KM (59.7 kW), diesel, engine capacity 4.5 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 105, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3685 kg to 4030 kg, l. 4350 mm, h. 2500 mm, wheelbase 261 mm, front tires 7.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Steyr 6135 CVT |
|
| Specs | power horse 137 KM (102.2 kW), 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4750 mm, h. 2997 mm, w. 2489 mm, wheelbase 280 mm, front tires 540/65R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
TYM 2810 |
|
| Specs | power horse 26.5 KM (19.8 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3073 mm, h. 2337 mm, w. 1321 mm, clearance 305 mm, wheelbase 162 mm, front tires 7-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
McCormick-Deering Super W-4 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 89 x 108, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1757 kg, l. 2896 mm, h. 2057 mm, w. 190 mm, wheelbase 226 mm, front tires 5.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Lanz Bulldog D7511 |
|
| Specs | power horse 24.5 KM (18.3 kW), diesel, engine capacity 4.7 l, 1 cylinder(s), bore x stroke: 170 x 210, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 6 |
Parrett E 10-20 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 140, engine liquid cooled |
| Dimensions | l. 2743 mm, h. 2438 mm, w. 1829 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 2, reverse gears 1 |
Hitachi NTX430 |
|
| Specs | power horse 42.4 KM (31.6 kW), diesel, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 1690 kg, l. 3470 mm, h. 1979 mm, clearance 366 mm, front tires 8-18 |
| Gear & hydraulics | - |
Shibaura ST440 |
|
| Specs | power horse 40 KM (29.8 kW), diesel, 4 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1460 kg, l. 3210 mm, h. 2451 mm, w. 1610 mm, clearance 310 mm, wheelbase 176 mm, front tires 7-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Wingin 904 |
|
| Specs | power horse 90 KM (67.1 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 720 rpm |
| Dimensions | weight from 3739 kg, l. 4397 mm, h. 2809 mm, w. 2037 mm, clearance 475 mm, wheelbase 219 mm, front tires 11.2-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
McCormick Intl F60GE |
|
| Specs | power horse 58.5 KM (43.014705882353 kW), PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 2500 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 15, reverse gears 15 |
Farmall 450 Hi-Clear |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 133, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2993 kg to 3175 kg, w. 2235 mm, front track width from 1524 mm to 2134 mm, rear track width from 1067 mm to 1880 mm, wheelbase 255 mm, front tires 6-20 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 10, reverse gears 2 |
J.I. Case 403 |
|
| Specs | diesel, bore x stroke: 102 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | w. 184 mm, front track width from 1384 mm to 2019 mm, rear track width from 1524 mm to 2286 mm, front tires 7.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
J.I. Case 405 |
|
| Specs | diesel, bore x stroke: 102 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | w. 184 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Oliver 45 |
|
| Specs | power horse 45 KM (33.6 kW) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Farmall Super AMD |
|
| Specs | diesel, engine capacity 4.3 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 133, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
YTO C1202 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Deutz-Fahr Agroplus 420 |
|
| Specs | power horse 95.2 KM (70 kW), diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 3410 kg, weight with cab 3410 kg, l. 3560 mm, h. 2460 mm, w. 2005 - 2405 mm, wheelbase 2230 mm |
| Gear & hydraulics | - |