Landini Trekker 105 |
|
| Specs | power horse 98 KM (73.1 kW), diesel, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3505 mm, h. 2311 mm, w. 1664 mm, clearance 317 mm, wheelbase 165 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
International Harvester TD-5 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 2.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 86 x 102, PTO 980 rpm |
| Dimensions | l. 2591 mm, h. 1880 mm, w. 1219 mm, clearance 368 mm, front tires 38/48/68 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Steyr 6155 CVT |
|
| Specs | power horse 156 KM (116.3 kW), 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4750 mm, h. 2997 mm, w. 2489 mm, wheelbase 280 mm, front tires 540/65R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Lamborghini Sprint 60 DT |
|
| Specs | power horse 59.84 KM (44 kW), diesel, engine capacity 3 l, 3 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 2920 kg, weight with cab 2920 kg, l. 3856 mm, h. 2620 mm, w. 1785 mm, clearance 390 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 20, reverse gears 10 |
Steyr M 952 |
|
| Specs | power horse 52 KM (38.8 kW), diesel, engine capacity 2.7 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 127, PTO 430 rpm |
| Dimensions | l. 3571 mm, h. 2380 mm, wheelbase 212 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Mitsubishi GS200 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Deutz-Fahr Agroplus F Ecoline 410 |
|
| Specs | power horse 85.68 KM (63 kW), diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 2650 kg, weight with cab 2650 kg, l. 3338 mm, w. 1165 - 1442 mm, wheelbase 2120 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Valtra S 354 |
|
| Specs | power horse 400 KM (294.11764705882 kW), diesel, engine capacity 8.4 l, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
J.I. Case 402 |
|
| Specs | diesel, bore x stroke: 102 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3251 mm, w. 184 mm, front track width from 1321 mm to 1473 mm, rear track width from 1321 mm, wheelbase 208 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Fendt Dieselross F18 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
McCormick Intl F100 |
|
| Specs | power horse 93 KM (69.4 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4902 mm, w. 1321 mm, clearance 254 mm, wheelbase 215 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 20 |
New Holland T8.360 |
|
| Specs | power horse 342.72 KM (252 kW), diesel, engine capacity 8.7 l, 6 cylinder(s), PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | l. 6369 mm, h. 3368 mm, w. 2534 mm, clearance 415 mm, wheelbase 3450 mm, rear tires |
| Gear & hydraulics | - |
Schluter Super 2000 TV |
|
| Specs | power horse 180 KM (134.2 kW), diesel, engine capacity 9.5 l, 8 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 125, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 7721 kg, l. 4811 mm, h. 2649 mm, wheelbase 259 mm, front tires 16.9-26 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 2 |
Renault Super 3D |
|
| Specs | power horse 24 KM (17.9 kW), diesel, engine capacity 1.8 l, 2 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1770 kg, l. 3170 mm, h. 1570 mm, wheelbase 172 mm, front tires 5.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 1 |
Caterpillar Ten |
|
| Specs | engine capacity 2.3 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 86 x 102 |
| Dimensions | l. 2540 mm, h. 1308 mm, w. 1346 mm, front tires 44 |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Kubota M96SHDM Mudder |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3620 kg, l. 4275 mm, h. 2835 mm, w. 2029 mm, clearance 693 mm, front track width from 1565 mm to 1666 mm, rear track width from 1544 mm to 1646 mm, wheelbase 242 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 24, reverse gears 24 |
Pronar P7 5122 |
|
| Specs | power horse 89.76 KM (66 kW), diesel, engine capacity 4.485 l, 4 cylinder(s), PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 4055 kg, weight with cab 4055 kg |
| Gear & hydraulics | - |
Minneapolis-Moline GTC |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 152, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3386 mm, h. 1803 mm, w. 178 mm, front track width from 1353 mm, rear track width from 1575 mm, wheelbase 209 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Jinma JM-554 |
|
| Specs | power horse 55 KM (41 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2163 kg, l. 3838 mm, h. 2484 mm, w. 1626 mm, wheelbase 207 mm, front tires 8.3-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
SAME R4.105 |
|
| Specs | power horse 102.68 KM (75.5 kW), diesel, engine capacity 6 l, 6 cylinder(s), PTO min 540/540 ECO do 1000/1000 ECO rpm |
| Dimensions | weight from 4320 kg, weight with cab 4320 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, powershuttle, hydrostatic, forward gears 60/20, reverse gears 60/20 |
Rock Island G 15-25 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 146, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Pronar P7 5112 |
|
| Specs | power horse 82 KM (60.294117647059 kW), diesel, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 4040 kg, weight with cab 4040 kg, l. 4130 mm, h. 2560 mm, w. 1960 mm, front tires 12.4 R20; 360 / 70 R20; 360 / 70 R20; 11.2 R24, rear tires 12.4 R20; 360 / 70 R20; 360 / 70 R20; 11.2 R24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 24 |
Fendt Farmer 250 VA |
|
| Specs | power horse 50.32 KM (37 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 20, reverse gears 20 |
Steyr 6160 CVT |
|
| Specs | power horse 160 KM (118 kW), diesel, engine capacity 6.728 l, 6 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000/1000E rpm |
| Dimensions | weight from 5800 kg to 7300 kg, weight with cab 5800 kg, l. 4719 mm, h. 3070-3090 mm, w. 2470-2682 mm, front track width from 1325 mm to 2285 mm, rear track width from 1430 mm to 2230 mm, wheelbase 2789 mm, front tires 480 / 70 R28; 480 / 70 R28; 480 / 70 |
| Gear & hydraulics | - |
Allis Chalmers FD5 |
|
| Specs | power horse 50 KM (37.3 kW), diesel, engine capacity 4 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 115 x 130, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2454 kg, l. 3299 mm, h. 1600 mm, w. 190 mm, clearance 490 mm, wheelbase 228 mm, front tires 5.50x20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Happy Farmer M 7-12 |
|
| Specs | 2 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 152, engine liquid cooled |
| Dimensions | w. 127 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 1, reverse gears 1 |
Hitachi NTX310 |
|
| Specs | power horse 30.6 KM (22.8 kW), diesel, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 1490 kg, l. 3180 mm, h. 2090 mm, clearance 361 mm, front tires 8-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
UTB/Universal 483 |
|
| Specs | power horse 48 KM (35.8 kW), diesel, engine capacity 2.8 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 115, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3640 mm, h. 2480 mm, wheelbase 211 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 3 |
Goldoni Transcar W 60 Q RS/SN |
|
| Specs | power horse 47.6 KM (35 kW), diesel, engine capacity 2.082 l, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 8+8 |
Goldoni Maxter W 70 SN |
|
| Specs | power horse 69.36 KM (51 kW), diesel, engine capacity 2.083 l, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 12, reverse gears 4 |