Farmer F3-6258 |
|
| Specs | power horse 61.2 KM (45 kW), diesel, engine capacity 2.44 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540/540E rpm |
| Dimensions | l. 3781 mm, h. 2360 - 2390 mm, w. 1568 - 2000 mm, clearance 360 mm, front tires 280 / 85 R20, rear tires 280 / 85 R20 |
| Gear & hydraulics | - |
Fendt F390GH |
|
| Specs | power horse 100 KM (74.6 kW), diesel, engine capacity 6.1 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 125, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4885 kg, l. 4820 mm, h. 2990 mm, wheelbase 292 mm, front tires 16.9R34 |
| Gear & hydraulics | forward gears 21, reverse gears 6 |
Schluter Super 350 |
|
| Specs | power horse 35 KM (26.1 kW), diesel, engine capacity 2.9 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 125, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2580 kg to 2895 kg, l. 3490 mm, h. 2400 mm, wheelbase 199 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Fendt Favorit 4S |
|
| Specs | power horse 90 KM (67.1 kW), diesel, engine capacity 5.1 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4350 mm, h. 2500 mm, wheelbase 261 mm, front tires 7.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Oliver 990 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 3.5 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 127, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
International Harvester Mogul 30-60 |
|
| Specs | 2 cylinder(s), bore x stroke: 254 x 305 |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Shibaura SD3243 |
|
| Specs | power horse 32 KM (23.9 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 1806 kg, l. 3327 mm, h. 1930 mm, w. 1524 mm |
| Gear & hydraulics | - |
John Deere 3720 Twenty |
|
| Specs | power horse 44.608 KM (32.8 kW), engine capacity 1.5 l, PTO min 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1400 kg to 1700 kg, weight with cab 1700 kg, l. 3230 mm, h. 2117-2152 mm, w. 1323-1728 mm, wheelbase 1727 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Renault Super 3 |
|
| Specs | power horse 25 KM (18.6 kW), engine capacity 1.8 l, 2 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3000 mm, h. 1539 mm, wheelbase 171 mm, front tires 5.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 1 |
SAME Silver 100.4 DT |
|
| Specs | power horse 100.64 KM (74 kW), diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 3900 kg, weight with cab 3900 kg, l. 4200 mm, h. 1745-2710 mm, w. 2060-2500 mm, clearance 445 mm, front track width from 1600 mm to 1900 mm, rear track width from 1600 mm to 1900 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 20, reverse gears 20 |
SAME Dorado 76 Classic |
|
| Specs | power horse 74.12 KM (54.5 kW), diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s), PTO min 540 / 540ECO do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 2900 kg, weight with cab 2900 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 20/30, reverse gears 10/15 |
Versatile 825 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 14 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 140 x 152, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | wheelbase 330 mm, front tires 18.4-38 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
J.I. Case 40-72 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 178 x 203, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 9616 kg, l. 5080 mm, h. 2794 mm, w. 2667 mm, clearance 406 mm, wheelbase 314 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 2 |
Belarus 6520 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5090 kg, l. 4948 mm, w. 1968 mm, front track width from 1499 mm to 1798 mm, rear track width from 1499 mm to 2101 mm, wheelbase 274 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 16, reverse gears 8 |
New Holland Boomer 8N |
|
| Specs | power horse 50 KM (37.3 kW), engine capacity 2.2 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 1705 kg, l. 3099 mm, w. 1735 mm, clearance 312 mm, wheelbase 186 mm, front tires 8.0x16 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Valmet 68 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Valtra 3400 |
|
| Specs | power horse 69 KM (51.5 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2545 kg to 2765 kg, l. 3840 mm, h. 2390 mm, w. 1699 mm, clearance 361 mm, wheelbase 209 mm, front tires 12.4R20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 24 |
Valtra T 120 |
|
| Specs | power horse 125.12 KM (92 kW), diesel, engine capacity 6.6 l, 6 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 5530 kg, weight with cab 5530 kg, l. 5148 mm, h. 2960 mm, w. 2338 mm, front tires 16.9 R28, rear tires 16.9 R28 |
| Gear & hydraulics | powershift, powershuttle, hydrostatic, forward gears 36/12, reverse gears 36/12 |
Pol-Mot Warfama 9014H |
|
| Specs | power horse 92.48 KM (68 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | l. 4220 mm, h. 2760 mm, w. 2175 mm, clearance 467 mm, front track width from 1515 mm to 1715 mm, rear track width from 1508 mm to 1708 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Claas Axos 320 |
|
| Specs | power horse 87.04 KM (64 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), PTO min 540 do 1000/1000 ECO rpm |
| Dimensions | weight from 3730 kg, weight with cab 3730 kg, l. 4181 mm, h. 2461 mm, wheelbase 2489 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Case IH Maxxum 130 |
|
| Specs | power horse 142 KM (105 kW), diesel, engine capacity 4.485 l, 4 cylinder(s), PTO 1000 rpm |
| Dimensions | clearance 427-478 mm, wheelbase 2412 mm, front tires 14.9-24; 14.9-28, rear tires 14.9-24; 14.9-28 |
| Gear & hydraulics | - |
Deutz-Fahr Intrac 2002 |
|
| Specs | power horse 51 KM (38 kW), diesel, engine capacity 2.8 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2510 kg, l. 4249 mm, h. 2499 mm, wheelbase 219 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Minneapolis-Moline RTN |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 92 x 102, engine liquid cooled, PTO 560 rpm |
| Dimensions | l. 2940 mm, h. 1765 mm, w. 2060 mm, rear track width from 1372 mm to 2235 mm, wheelbase 193 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Satoh ST2340 |
|
| Specs | power horse 23 KM (17.2 kW) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Pronar P5 5235 |
|
| Specs | power horse 96.6 KM (71.029411764706 kW), diesel, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 4908 kg, weight with cab 4908 kg, l. 4475 mm, h. 2784 mm, w. 2080 mm, front tires 380 / 70 R24, rear tires 380 / 70 R24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
Ursus 6824 Mido |
|
| Specs | power horse 92.48 KM (68 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), compression 16.2, bore x stroke: 105 x 4, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 3700 kg, weight with cab 3700 kg, l. 4200 mm, h. 2700 mm, w. 2000 mm, wheelbase 1500 mm, front tires 12.4 R24;16.9 R34, rear tires 12.4 R24;16.9 R34 |
| Gear & hydraulics | - |
Allis Chalmers WK |
|
| Specs | - |
| Dimensions | weight from 1515 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Heider C 12-20 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 171, engine liquid cooled |
| Dimensions | l. 3658 mm, h. 2438 mm, w. 1880 mm, wheelbase 243 mm, front tires 30x5 |
| Gear & hydraulics | forward gears 7, reverse gears 7 |
McCormick Intl G-Max 135 T3 |
|
| Specs | power horse 141 KM (104 kW), diesel, engine capacity 6.728 l, 6 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 5900 kg to 6550 kg, weight with cab 5900 kg, l. 5145 mm, front tires 420 / 70 R28; 420 / 70 R28; 480 /65 R28; 480 / 65 R28, rear tires 420 / 70 R28; 420 / 70 R28; 480 /65 R28; 480 / 65 R28 |
| Gear & hydraulics | - |
Oliver 1870 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 7.4 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 111 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | front track width from 1549 mm to 2159 mm, rear track width from 1549 mm to 2413 mm, wheelbase 281 mm, front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 6 |