Steyr 955 |
|
| Specs | power horse 55 KM (41 kW), diesel, engine capacity 3.1 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3739 mm, h. 2441 mm, wheelbase 223 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Schluter Euro Trac 1400 LS |
|
| Specs | power horse 135 KM (100.7 kW), diesel, engine capacity 6.9 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 112 x 125, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 5339 mm, h. 3109 mm, wheelbase 310 mm, front tires 18.4R38 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 12 |
Renault 92 |
|
| Specs | power horse 62 KM (46.2 kW), diesel, engine capacity 3.1 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 6.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Iseki TU127F |
|
| Specs | power horse 12.5 KM (9.3 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Deutz-Fahr Intrac 2005 |
|
| Specs | power horse 116 KM (86.5 kW), diesel, engine capacity 6.1 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 125, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4950 kg, l. 4900 mm, h. 2650 mm, wheelbase 224 mm, front tires 14.5-24 |
| Gear & hydraulics | - |
Deutz-Fahr Intrac 2005 |
|
| Specs | power horse 116 KM (86.5 kW), diesel, engine capacity 6.1 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 125, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4950 kg, l. 4900 mm, h. 2650 mm, wheelbase 224 mm, front tires 14.5-24 |
| Gear & hydraulics | - |
Volvo Boxer T350 |
|
| Specs | power horse 56 KM (41.8 kW), diesel, engine capacity 3.8 l, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 2370 kg, wheelbase 230 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
J.I. Case 610-B |
|
| Specs | engine capacity 2.7 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 90 x 105, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
McCormick-Deering O-6 |
|
| Specs | engine capacity 4.1 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 133, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Mahindra E40 |
|
| Specs | power horse 39 KM (29.1 kW), diesel, 3 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Shibaura SD2240 |
|
| Specs | power horse 22 KM (16.4 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 1158 kg, l. 2565 mm, h. 1422 mm, w. 1346 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Deutz-Fahr Agroplus F Ecoline 320 |
|
| Specs | power horse 81.6 KM (60 kW), diesel, engine capacity 3 l, 3 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 2400 kg, weight with cab 2400 kg, l. 3208 mm, w. 1165 - 1442 mm, wheelbase 1990 mm |
| Gear & hydraulics | - |
New Holland L 60 DT |
|
| Specs | power horse 59.84 KM (44 kW), diesel, engine capacity 2.9 l, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 3580 kg, weight with cab 3580 kg, l. 4030 mm, h. 2450 mm, w. 1990 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Claas Nexos 220 F |
|
| Specs | power horse 77.52 KM (57 kW), diesel, engine capacity 3.2 l, 4 cylinder(s), PTO min 540 do 1000/1000 ECO rpm |
| Dimensions | weight from 2435 kg to 2740 kg, weight with cab 2740 kg, l. 3991 mm, h. 2282 mm, w. 1000-1460 mm, wheelbase 2074 mm |
| Gear & hydraulics | - |
AGCO Allis 9170 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 7257 kg, wheelbase 302 mm, front tires 11-16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 18, reverse gears 6 |
Erkunt Servet 2x4 |
|
| Specs | power horse 73.8 KM (55 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | h. 2669 mm, w. 1935 mm, clearance 361 mm, wheelbase 217 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Kubota M6040HDN |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1900 kg, l. 3464 mm, w. 1219 mm, front track width from 1031 mm, rear track width from 899 mm to 1384 mm, wheelbase 204 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 8, reverse gears 8 |
Zetor 3321 |
|
| Specs | power horse 46 KM (34.3 kW), diesel, 3 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 185 mm, front tires 6.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
McCormick Intl MC120 Power 6 |
|
| Specs | power horse 115 KM (84.558823529412 kW), PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 5355 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 13 |
International Harvester 554 |
|
| Specs | power horse 54 KM (40.3 kW), diesel, engine capacity 3.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 111, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3490 mm, h. 2480 mm, wheelbase 223 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Allis Chalmers E 30-60 Threshermans Special |
|
| Specs | bore x stroke: 133 x 165, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 2848 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 2, reverse gears 1 |
New Holland T4050V |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2407 kg to 2790 kg, w. 1079 mm, wheelbase 208 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershuttle, forward gears 16, reverse gears 16 |
Yanmar Ke-200H |
|
| Specs | power horse 20 KM (14.9 kW), diesel, 3 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 747 kg, l. 2715 mm, h. 2192 mm, w. 1196 mm, wheelbase 147 mm, front tires 5-12 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Kubota M 8540 |
|
| Specs | power horse 95.5 KM (70 kW), diesel, engine capacity 3.77 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 4, engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540/540E do 1000 * rpm |
| Dimensions | weight from 3305 kg, weight with cab 3305 kg, l. 3955 mm, h. 2650 mm, w. 1975 mm, clearance 455 mm, front track width from 1555 mm to 1610 mm, rear track width from 1505 mm to 1905 mm, wheelbase 2250 mm, front tires 360 / 70 R24, rear tires 360 / 70 R24 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, powershuttle, hydrostatic, forward gears 36, reverse gears 36 |
Volvo 471 |
|
| Specs | power horse 75 KM (55.9 kW), diesel, engine capacity 5 l, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 3720 kg, wheelbase 240 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Oliver 77 Orchard |
|
| Specs | 6 cylinder(s), bore x stroke: 84 x 95, engine liquid cooled |
| Dimensions | l. 3296 mm, w. 1524 mm, clearance 254 mm, front track width from 1238 mm, rear track width from 1245 mm, wheelbase 198 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Landini Trekker 75 |
|
| Specs | power horse 67 KM (50 kW), diesel, 4 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3792 kg, l. 3505 mm, h. 2311 mm, w. 1664 mm, clearance 317 mm, wheelbase 165 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Daedong DK751 |
|
| Specs | power horse 72.4 KM (54 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3331 kg, l. 4206 mm, h. 2875 mm, clearance 442 mm, wheelbase 214 mm, front tires 11.2-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Case IH Puma 170 CVX |
|
| Specs | power horse 167.28 KM (123 kW), diesel, engine capacity 6.7 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 7300 kg, weight with cab 7300 kg |
| Gear & hydraulics | - |
Case IH Quadtrac STX480QT |
|
| Specs | power horse 480 KM (357.9 kW), diesel, engine capacity 14.9 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 137 x 169, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 2 |