Hurlimann H-1200 SX |
|
| Specs | power horse 120 KM (89.5 kW), diesel, engine capacity 6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 115, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4671 mm, h. 2880 mm, wheelbase 275 mm, front tires 16.9R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 18 |
Caterpillar Diesel Seventy-Five |
|
| Specs | diesel, engine capacity 17 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 133 x 203 |
| Dimensions | front tires 78 |
| Gear & hydraulics | - |
Mitsubishi GF170 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Steiger Panther III ST-350 |
|
| Specs | power horse 350 KM (261 kW), diesel, 8 cylinder(s), bore x stroke: 140 x 121, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | l. 6401 mm, w. 2438 mm, wheelbase 325 mm, front tires 20.8-34 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 20, reverse gears 4 |
Schluter Super 550 |
|
| Specs | power horse 58 KM (43.3 kW), engine capacity 3.9 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 125, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2975 kg, l. 3670 mm, h. 2380 mm, wheelbase 217 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Renault Master 1 |
|
| Specs | power horse 60 KM (44.7 kW), engine capacity 3 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 105, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2745 kg to 3120 kg, l. 3960 mm, h. 2441 mm, wheelbase 233 mm, front tires 6.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Caterpillar Twenty-Five |
|
| Specs | engine capacity 4.5 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 140 |
| Dimensions | front tires 55 |
| Gear & hydraulics | - |
Kubota M8540HDN |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1969 kg to 2179 kg, l. 3464 mm, w. 1219 mm, front track width from 1031 mm, rear track width from 899 mm to 1384 mm, wheelbase 204 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 8, reverse gears 8 |
SAME Dorado 90 |
|
| Specs | power horse 83 KM (61.9 kW), diesel, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2405 kg, l. 3060 mm, h. 2270 mm, wheelbase 205 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Steiger Panther IV CS-360 |
|
| Specs | power horse 360 KM (268.5 kW), diesel, engine capacity 14.6 l, 6 cylinder(s), turbocharge |
| Dimensions | front tires 20.8-38 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Ranch Hand 8452 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Farmall 130 Hi-Clear |
|
| Specs | engine capacity 2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 79 x 102 |
| Dimensions | weight from 1270 kg, l. 2921 mm, w. 1540 mm, front track width from 1111 mm to 1721 mm, rear track width from 1219 mm to 1727 mm, wheelbase 181 mm, front tires 4-19 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Renault Super 5D |
|
| Specs | power horse 35 KM (26.1 kW), diesel, engine capacity 2.3 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 98, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1930 kg, l. 3279 mm, h. 2261 mm, wheelbase 186 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Benye 424-2 |
|
| Specs | power horse 42 KM (31.3 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1720 kg, l. 3510 mm, h. 2029 mm, w. 1590 mm, clearance 323 mm, wheelbase 195 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
McCormick Intl C80L T3 |
|
| Specs | power horse 74.12 KM (54.5 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 3200 kg, wheelbase 2147 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Steyr 942 |
|
| Specs | power horse 42 KM (31.3 kW), diesel, engine capacity 2.4 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 100, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3531 mm, h. 2291 mm, wheelbase 198 mm, front tires 8.3-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Ursus C-3150V POWER |
|
| Specs | power horse 150 KM (109 kW), diesel, engine capacity 4.1 l, 4 cylinder(s), compression 18:1, bore x stroke: 101 x 126, engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 6900 kg, weight with cab 6900 kg, l. 4720 mm, h. 3000 mm, w. 2440 mm, clearance 400 mm, front track width from 1630 mm to 1970 mm, rear track width from 1620 mm to 2325 mm, front tires 380/70 R24, rear tires 380/70 R24 |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, constant flow systems, constant pressure systems, flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation, powershuttle, hydrostatic, forward gears 32, reverse gears 32 |
UTB/Universal 770 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 9.50-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 3 |
Valpadana 1640 |
|
| Specs | power horse 37.5 KM (28 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 88 x 90, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3419 mm, h. 2301 mm, w. 1320 mm, clearance 340 mm, wheelbase 181 mm, front tires 200/70-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
Massey Ferguson 415N |
|
| Specs | power horse 46 KM (34.3 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 91 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3470 mm, front track width from 1069 mm to 1273 mm, rear track width from 1191 mm, wheelbase 200 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Schluter Super 2000 TVL Special |
|
| Specs | power horse 200 KM (149.1 kW), diesel, engine capacity 9.9 l, 8 cylinder(s), bore x stroke: 112 x 125, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 7501 kg, l. 5001 mm, h. 2921 mm, wheelbase 264 mm, front tires 18.4R26 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 5 |
Hitachi TZ240 |
|
| Specs | power horse 23.7 KM (17.7 kW), diesel, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 1065 kg, l. 2860 mm, h. 1958 mm, clearance 330 mm, front tires 6-14 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Saunderson A |
|
| Specs | power horse 50 KM (37.3 kW), engine capacity 11.1 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 152 x 152 |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 3 |
Twin City MTA |
|
| Specs | bore x stroke: 108 x 127 |
| Dimensions | l. 3632 mm, h. 1638 mm, front tires 5.50x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Erkunt Nimet 2x4 |
|
| Specs | power horse 64.4 KM (48 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | h. 2570 mm, w. 1935 mm, clearance 361 mm, wheelbase 217 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Deutz-Fahr Agrotron M ProfiLine 625 |
|
| Specs | power horse 163.2 KM (120 kW), diesel, engine capacity 6.057 l, 6 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000/1000E rpm |
| Dimensions | weight from 5610 kg, weight with cab 5610 kg, l. 4587 mm, w. 2470 mm, wheelbase 2647 mm |
| Gear & hydraulics | closed center load-sensing hydraulic system, constant flow systems, constant pressure systems, flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation |
Steiger Panther 1000 |
|
| Specs | power horse 335 KM (249.8 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 140 x 152, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | wheelbase 359 mm, front tires 24.5-32 |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, forward gears 12, reverse gears 2 |
Schluter Super 950 |
|
| Specs | power horse 95 KM (70.8 kW), engine capacity 6.6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 125, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4155 kg to 4585 kg, l. 4361 mm, h. 2479 mm, wheelbase 262 mm, front tires 6.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 6 |
Schluter Super 950 |
|
| Specs | power horse 95 KM (70.8 kW), engine capacity 6.6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 125, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4155 kg to 4585 kg, l. 4361 mm, h. 2479 mm, wheelbase 262 mm, front tires 6.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 6 |
J.I. Case 931 GP |
|
| Specs | diesel, engine capacity 6.6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4043 kg to 6005 kg, front tires 7.50-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |