Renault Super 4D |
|
| Specs | power horse 30 KM (22.4 kW), diesel, engine capacity 2 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 93 x 98, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1800 kg, l. 3279 mm, h. 1570 mm, wheelbase 186 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Claas Xerion 4200 |
|
| Specs | power horse 334.56 KM (246 kW), diesel, engine capacity 8.804 l, 6 cylinder(s), PTO min 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 12600 kg, weight with cab 12600 kg, l. 6630 mm, h. 3720 mm, w. 2490 mm, wheelbase 4200 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Deutz-Fahr Agrotrac 610 |
|
| Specs | power horse 138.72 KM (102 kW), diesel, engine capacity 6 l, 6 cylinder(s), PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 5450 kg, weight with cab 5450 kg, l. 4264 mm, w. 2170 - 2670 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Fendt Farmer 250 V |
|
| Specs | power horse 50.32 KM (37 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 20, reverse gears 20 |
McCormick Intl F75XL |
|
| Specs | power horse 68.2 KM (50.15 kW), PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 2615 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 15, reverse gears 15 |
McCormick Intl F90GE T3 |
|
| Specs | power horse 83 KM (61 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 2675 kg to 2845 kg, weight with cab 2805 kg, w. 1340 / 1416 / 1435 (4WD) / 1465 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Deutz-Fahr Agrotron 205 MK3 |
|
| Specs | power horse 196 KM (146.2 kW), diesel, engine capacity 7.1 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 130, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 9301 kg, l. 5390 mm, h. 3230 mm, wheelbase 308 mm, front tires 520/70R34 |
| Gear & hydraulics | forward gears 40, reverse gears 40 |
Fendt Farmer 1E |
|
| Specs | power horse 30 KM (22.4 kW), diesel, engine capacity 1.7 l, 2 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1610 kg, l. 3180 mm, h. 2200 mm, wheelbase 186 mm, front tires 5-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Allis Chalmers D10 |
|
| Specs | power horse 31 KM (23.1 kW), 4 cylinder(s), bore x stroke: 89 x 98, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1224 kg to 2177 kg, l. 3061 mm, front track width from 1016 mm to 1643 mm, rear track width from 1067 mm to 1829 mm, wheelbase 200 mm, front tires 5x15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
International Harvester 460 |
|
| Specs | power horse 61 KM (45.5 kW), 6 cylinder(s), bore x stroke: 94 x 94, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2274 kg to 3892 kg, l. 3277 mm, h. 1549 mm, w. 1626 mm, clearance 330 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
New Holland 4030F |
|
| Specs | power horse 77.52 KM (57 kW), diesel, engine capacity 3.2 l, 4 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 4300 kg, weight with cab 4300 kg, l. 3582 mm, h. 2173-2425 mm, w. 1775 mm, clearance 323 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Belarus 5145L |
|
| Specs | power horse 57 KM (42.5 kW), diesel, engine capacity 4.7 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 125, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 236 mm, front tires 11.2-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 2 |
Caterpillar Forty |
|
| Specs | engine capacity 8 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 124 x 165 |
| Dimensions | front tires 74 |
| Gear & hydraulics | - |
SAME Silver 3 100 Continuo |
|
| Specs | power horse 95.2 KM (70 kW), diesel, engine capacity 4.038 l, 4 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000/1000E rpm |
| Dimensions | weight from 4200 kg, weight with cab 4200 kg, l. 3990 mm, w. 2050 - 2458 mm |
| Gear & hydraulics | - |
McCormick-Deering AW-7 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 133, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3508 kg to 3873 kg, l. 3175 mm, w. 2000 mm, wheelbase 194 mm, front tires 7.50x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Farmall Super AM |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 133, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2400 kg to 3025 kg, l. 3378 mm, w. 2146 mm, clearance 444 mm, front track width from 216 mm, rear track width from 1321 mm to 2235 mm, wheelbase 224 mm, front tires 6x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Allis Chalmers WS |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 146 x 165, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 9142 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
J.I. Case C |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 140 |
| Dimensions | l. 2908 mm, h. 1354 mm, w. 1562 mm, front tires 28-5 |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Claas Axos 310 |
|
| Specs | power horse 75.48 KM (55.5 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), PTO min 540 do 1000/1000 ECO rpm |
| Dimensions | weight from 3650 kg, weight with cab 3650 kg, l. 4181 mm, h. 2461 mm, wheelbase 2489 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Deutz-Fahr Agroplus F 90 |
|
| Specs | power horse 70 KM (51.47 kW), diesel, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 2190 kg to 2405 kg, weight with cab 2190 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 30, reverse gears 15 |
Caterpillar Diesel Sixty-Five |
|
| Specs | diesel, engine capacity 17.9 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 156 x 235 |
| Dimensions | front tires 72 |
| Gear & hydraulics | - |
Zetor 6421 Proxima |
|
| Specs | power horse 61.2 KM (45 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), compression 16.5, bore x stroke: 105 x 4, engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 10 |
Lamborghini New 660 F |
|
| Specs | power horse 59.84 KM (44 kW), diesel, engine capacity 3 l, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 2060 kg, weight with cab 2060 kg, l. 3280 mm, w. 1000-1200 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Hurlimann H-1800 SX |
|
| Specs | power horse 180 KM (134.2 kW), diesel, engine capacity 6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 115, PTO 750 rpm |
| Dimensions | weight from 7101 kg, h. 2969 mm, wheelbase 284 mm, front tires 480/70R34 |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 18 |
Ursus 3702 Piko |
|
| Specs | power horse 45.5 KM (36.9 kW), diesel, engine capacity 3.3 l, 3 cylinder(s), compression 19.2, bore x stroke: 105 x 4, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 2400 kg, weight with cab 2400 kg, l. 3510 mm, h. 2280 mm, w. 1330 mm, wheelbase 1050 mm, front tires 6.00-16; 12.4-28, rear tires 6.00-16; 12.4-28 |
| Gear & hydraulics | - |
Fendt Farmer 260 SA |
|
| Specs | power horse 59.84 KM (44 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 21, reverse gears 21 |
Johnson Manufacturing New Deal |
|
| Specs | power horse 20 KM (14.9 kW), engine capacity 2.9 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 102, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 657 kg, l. 2210 mm, h. 1600 mm, w. 1321 mm, front tires 33x7.5 |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Belarus 5560 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 121, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4100 kg, l. 3950 mm, w. 1968 mm, clearance 465 mm, front track width from 1448 mm to 1841 mm, rear track width from 1448 mm to 2095 mm, wheelbase 245 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 14, reverse gears 4 |
Steiger Wildcat III ST-210 |
|
| Specs | power horse 210 KM (156.6 kW), diesel, engine capacity 10.4 l, 8 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 127, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
John Deere 4720 Twenty |
|
| Specs | power horse 66.64 KM (49 kW), engine capacity 2.4 l, PTO min 540/540E rpm |
| Dimensions | weight from 1680 kg to 1980 kg, weight with cab 1980 kg, l. 3454 mm, h. 1816 mm, w. 1667-2334 mm, wheelbase 1816 mm |
| Gear & hydraulics | - |