J.I. Case 4694 |
|
| Specs | power horse 261 KM (194.6 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 117 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | l. 5715 mm, w. 2438 mm, clearance 457 mm, front track width from 1930 mm to 3531 mm, rear track width from 1930 mm to 3531 mm, wheelbase 259 mm, front tires 18.4-34 |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, forward gears 12, reverse gears 4 |
Lanz Bulldog HR5 |
|
| Specs | power horse 30 KM (22.4 kW), engine capacity 10.3 l, 1 cylinder(s), bore x stroke: 225 x 260, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Ford 7095 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Schluter Euro Trac 2000 LS |
|
| Specs | power horse 200 KM (149.1 kW), diesel, engine capacity 6.9 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 112 x 125, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 5359 mm, h. 3109 mm, wheelbase 316 mm, front tires 20.8R38 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 12 |
McCormick Intl F95XL |
|
| Specs | power horse 91.9 KM (67.573529411765 kW), PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 2615 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 15, reverse gears 15 |
Case IH Quadtrac 450 |
|
| Specs | power horse 502 KM (369.1 kW), diesel, engine capacity 12.9 l, 6 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, two stage turbocharging, PTO min 540/540E do 1000/1000E rpm |
| Dimensions | weight from 24292 kg, weight with cab 24292 kg, l. 7613 mm, h. 3912 mm, w. 2997 mm, wheelbase 3912 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, forward gears 16, reverse gears 2 |
Ford-New Holland 2910 |
|
| Specs | power horse 40.5 KM (30.2 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 107 x 107, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3231 mm, w. 1798 mm, clearance 439 mm, front track width from 1321 mm to 2032 mm, rear track width from 1422 mm to 2032 mm, wheelbase 196 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Chamberlain 55KA |
|
| Specs | engine capacity 7 l, 2 cylinder(s), bore x stroke: 168 x 159, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4150 kg, l. 3429 mm, h. 2286 mm, w. 1727 mm, wheelbase 210 mm, front tires 7.50x18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 3 |
CaseIH Farmall 35 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 2855 mm, w. 1379 mm, front track width from 1151 mm, rear track width from 1184 mm, wheelbase 160 mm, front tires 7x14 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
CaseIH JX70 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 2.9 l, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3919 mm, w. 1808 mm, wheelbase 218 mm |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 20, reverse gears 12 |
Deutz-Fahr Agrotron TTV 1145 |
|
| Specs | power horse 140 KM (104.4 kW), diesel, engine capacity 7.1 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 130, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4680 mm, h. 2950 mm, wheelbase 276 mm, front tires 480/70R30 |
| Gear & hydraulics | - |
Renault 90-32 TX |
|
| Specs | power horse 83 KM (61.9 kW), diesel, engine capacity 4.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3929 mm, h. 2771 mm, wheelbase 243 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Valmet 2005 |
|
| Specs | power horse 140 KM (104.4 kW), diesel, engine capacity 5.5 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 120, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 6649 kg, l. 4811 mm, h. 3401 mm, wheelbase 284 mm, front tires 16.9R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 4 |
CBT 900T |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Montana U4984 |
|
| Specs | power horse 47 KM (35 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3434 mm, w. 1670 mm, clearance 376 mm, wheelbase 193 mm, front tires 9.5-16 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 16, reverse gears 16 |
Rhino 282 |
|
| Specs | power horse 28 KM (20.9 kW) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
SOMECA Som 25 |
|
| Specs | diesel, 2 cylinder(s), bore x stroke: 85 x 100, PTO 560 rpm |
| Dimensions | l. 2591 mm, clearance 500 mm, front tires 4x15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Valtra T121 |
|
| Specs | power horse 133 KM (99.2 kW), diesel, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5651 kg, l. 5159 mm, h. 2997 mm, w. 2339 mm, clearance 546 mm, wheelbase 274 mm, front tires 14.9R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 36, reverse gears 36 |
Mahindra 2015 |
|
| Specs | power horse 20 KM (14.9 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 78 x 79, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 825 kg to 894 kg, l. 2705 mm, w. 1359 mm, front tires 7x15 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, hydrostatic, forward gears 6, reverse gears 2 |
Ford-New Holland 8730 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 112 x 112, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4851 mm, w. 2083 mm, clearance 417 mm, wheelbase 281 mm, front tires 11-16 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 8, reverse gears 2 |
Steiger Cougar IV KM-280 |
|
| Specs | power horse 280 KM (208.8 kW), diesel, engine capacity 14 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 140 x 152, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 20, reverse gears 4 |
Hart-Parr 16-30 |
|
| Specs | engine capacity 7.6 l, 2 cylinder(s), bore x stroke: 165 x 178 |
| Dimensions | weight from 2472 kg, l. 3353 mm, h. 1702 mm, w. 1880 mm, front tires 28x5 |
| Gear & hydraulics | forward gears 2, reverse gears 1 |
Buhler Versatile 340 |
|
| Specs | power horse 340 KM (253.5 kW), diesel, engine capacity 10.8 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 125 x 147, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | l. 6985 mm, h. 3632 mm, clearance 429 mm, wheelbase 360 mm |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, forward gears 12, reverse gears 4 |
LS Neo N53 |
|
| Specs | power horse 57 KM (42.5 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 94 x 120, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2520 kg, l. 3607 mm, h. 2456 mm, w. 1407 mm, clearance 396 mm, wheelbase 207 mm, front tires 11.2-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
Shibaura SD2003 |
|
| Specs | power horse 20 KM (14.9 kW), diesel, engine capacity 1.4 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 84 x 84, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 1016 kg, l. 2870 mm, h. 1829 mm, w. 1245 mm |
| Gear & hydraulics | - |
J.I. Case 511-B |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 93 x 105 |
| Dimensions | weight from 2141 kg to 3385 kg, h. 2134 mm, front track width from 231 mm, rear track width from 1321 mm to 2235 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Farmall C |
|
| Specs | engine capacity 1.9 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 76 x 102, PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 4-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Big Bud 360/10 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 14 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 140 x 152, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 17690 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 2 |
Chamberlain 60DA |
|
| Specs | diesel, engine capacity 3.5 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3429 mm, h. 2286 mm, w. 1727 mm, wheelbase 210 mm, front tires 7.50x18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 3 |
Case IH Farmall DX22E |
|
| Specs | power horse 22 KM (16.4 kW), diesel, engine capacity 1 l, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 596 kg, wheelbase 139 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |