John Deere 8295RT |
|
| Specs | diesel, bore x stroke: 118 x 136, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 15631 kg, l. 5677 mm, w. 3810 mm, wheelbase 251 mm, front tires 25 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Ford 4610SU |
|
| Specs | power horse 60 KM (44.7 kW), diesel, engine capacity 3.3 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 112 x 112, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2084 kg to 3401 kg, l. 3419 mm, w. 1798 mm, clearance 439 mm, front track width from 1321 mm to 2032 mm, rear track width from 1422 mm to 2032 mm, wheelbase 196 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Massey-Harris 101 Super |
|
| Specs | 6 cylinder(s), bore x stroke: 83 x 111, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 1753 kg, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Best 75 |
|
| Specs | engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Hart-Parr Oil King 23-35 |
|
| Specs | engine capacity 12.9 l, 1 cylinder(s), bore x stroke: 254 x 254, engine liquid cooled |
| Dimensions | l. 2737 mm, h. 3175 mm, w. 1829 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 2, reverse gears 1 |
Case IH Magnum 370 CVX |
|
| Specs | power horse 367.2 KM (270 kW) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
John Deere 7210 Hi-Crop |
|
| Specs | power horse 110 KM (82 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | clearance 833 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 12, reverse gears 4 |
Barreiros 5000 |
|
| Specs | power horse 55 KM (41 kW), diesel, engine capacity 3.3 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 2281 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Renault 98 |
|
| Specs | power horse 90 KM (67.1 kW), diesel, engine capacity 5.1 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3710 kg, l. 4310 mm, h. 2390 mm, wheelbase 252 mm, front tires 7.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Farmall 1456 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 117, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | l. 4166 mm, h. 2184 mm, wheelbase 266 mm, front tires 11-15 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 8, reverse gears 4 |
Minneapolis-Moline 4 Star |
|
| Specs | engine capacity 3.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 92 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1871 kg, front tires 5.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
TAFE 4340 |
|
| Specs | power horse 42.5 KM (31.7 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 91 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3200 mm, h. 2250 mm, w. 1620 mm, clearance 320 mm, wheelbase 195 mm, front tires 6x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
SAME Argon 3 65 |
|
| Specs | power horse 59.84 KM (44 kW), diesel, engine capacity 3 l, 3 cylinder(s), PTO min 540 do 540 ECO rpm |
| Dimensions | weight from 2800 kg, weight with cab 2800 kg, l. 3315 mm, w. 2325 mm, wheelbase 1967 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Case IH Quadtrac 500 |
|
| Specs | power horse 557 KM (409.5 kW), diesel, engine capacity 12.9 l, 6 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, two stage turbocharging, PTO min 540/540E do 1000/1000E rpm |
| Dimensions | weight from 24405 kg, weight with cab 24405 kg, l. 7613 mm, h. 3912 mm, w. 2997 mm, wheelbase 3912 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, forward gears 16, reverse gears 2 |
Claas Challenger 35 |
|
| Specs | power horse 210 KM (156.6 kW), diesel, engine capacity 6.6 l, 6 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 10098 kg, wheelbase 218 mm, front tires 18 |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, forward gears 16, reverse gears 9 |
Oliver 2050 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 116 x 124, engine liquid cooled, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | front track width from 1524 mm to 2032 mm, rear track width from 1549 mm to 2311 mm, wheelbase 246 mm, front tires 11-16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 6, reverse gears 2 |
International Harvester 1206 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 5.9 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 108, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 4588 kg to 6159 kg, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Ford 860 |
|
| Specs | bore x stroke: 99 x 91, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3094 mm, h. 1506 mm, w. 1645 mm, clearance 533 mm, front track width from 1321 mm to 1930 mm, rear track width from 1321 mm to 1930 mm, wheelbase 190 mm, front tires 6x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
CaseIH Farmall 70 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 99 x 104, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2336 kg to 2887 kg |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 20, reverse gears 12 |
Swaraj 722 |
|
| Specs | power horse 24.5 KM (18.3 kW), diesel, bore x stroke: 120 x 126, engine liquid cooled, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 1789 kg, l. 3289 mm, h. 2145 mm, w. 1665 mm, clearance 405 mm, wheelbase 181 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Zetor 6421 |
|
| Specs | power horse 64 KM (47.7 kW), diesel, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3284 kg, wheelbase 228 mm, front tires 9-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Daedong DK35 |
|
| Specs | power horse 35 KM (26.1 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3208 mm, h. 2349 mm, w. 1450 mm, clearance 290 mm, wheelbase 166 mm, front tires 7-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 8 |
Deutz-Fahr Agrotrac 620 |
|
| Specs | power horse 163.2 KM (120 kW), diesel, engine capacity 6 l, 6 cylinder(s), PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 5700 kg, weight with cab 5700 kg, l. 4324 mm, w. 2216 - 2424 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Challenger MT565 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 120, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 6980 kg to 7468 kg, wheelbase 298 mm |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 18, reverse gears 6 |
Fendt Farmer 2E |
|
| Specs | power horse 40 KM (29.8 kW), diesel, engine capacity 2.2 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 105, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1960 kg, l. 3260 mm, h. 2250 mm, wheelbase 197 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Cockshutt 1750 |
|
| Specs | 6 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 111, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4427 kg to 5511 kg, front track width from 1524 mm to 2134 mm, rear track width from 1727 mm to 2273 mm, wheelbase 261 mm, front tires 7.50-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 1 |
John Deere 310 |
|
| Specs | power horse 31.6 KM (23.6 kW), diesel, engine capacity 2.5 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 110, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 3 |
Volvo T31 |
|
| Specs | power horse 36 KM (26.8 kW), engine capacity 3.5 l, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 2280 kg, wheelbase 196 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Lanz Bulldog HL |
|
| Specs | power horse 12 KM (8.9 kW), engine capacity 6.3 l, 1 cylinder(s), bore x stroke: 190 x 220 |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 1, reverse gears 1 |
Holt 5-Ton |
|
| Specs | engine capacity 7 l, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | front tires 45 |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |