Zetor 6421 |
|
| Specs | power horse 64 KM (47.7 kW), diesel, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3284 kg, wheelbase 228 mm, front tires 9-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Deutz-Fahr Agrotrac 620 |
|
| Specs | power horse 163.2 KM (120 kW), diesel, engine capacity 6 l, 6 cylinder(s), PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 5700 kg, weight with cab 5700 kg, l. 4324 mm, w. 2216 - 2424 mm |
| Gear & hydraulics | - |
SAME Explorer 3 85 |
|
| Specs | power horse 84.32 KM (62 kW), diesel, engine capacity 4.038 l, 4 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000/1000E rpm |
| Dimensions | weight from 3700 kg, weight with cab 3700 kg, l. 3850 mm, w. 2458 mm, wheelbase 2310 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Case IH MXU130 Value |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 104 x 132, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4563 kg to 5173 kg |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 16, reverse gears 16 |
Claas Challenger 65E |
|
| Specs | power horse 310 KM (231.2 kW), diesel, engine capacity 10.3 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 125 x 140, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 15510 kg, wheelbase 271 mm, front tires 25 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 10, reverse gears 2 |
Fortschritt R-S 03 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
SAME Dorado 3 90 Classic |
|
| Specs | power horse 85.68 KM (63 kW), diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 3410 kg, weight with cab 3410 kg, l. 3560 mm, w. 2005 - 2405 mm, wheelbase 2230 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Fiat 60-94 |
|
| Specs | power horse 60 KM (44.7 kW), diesel, engine capacity 2.9 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 104 x 115, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2940 kg, l. 3421 mm, h. 2530 mm, wheelbase 223 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Schluter Compact 1050T |
|
| Specs | power horse 100 KM (74.6 kW), diesel, engine capacity 4.8 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 125, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4600 kg, l. 4120 mm, h. 2779 mm, wheelbase 234 mm, front tires 11.2-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 6 |
Schluter Compact 1050T |
|
| Specs | power horse 100 KM (74.6 kW), diesel, engine capacity 4.8 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 125, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4600 kg, l. 4120 mm, h. 2779 mm, wheelbase 234 mm, front tires 11.2-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 6 |
Iseki TH4290 |
|
| Specs | power horse 27.6 KM (20.6 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 581 rpm |
| Dimensions | weight from 964 kg to 985 kg, l. 2921 mm, w. 1331 mm, clearance 196 mm, wheelbase 166 mm, front tires 7-14 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Fendt Favorit 511 C |
|
| Specs | power horse 115.6 KM (85 kW), diesel, 6 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 44, reverse gears 44 |
Ferguson A |
|
| Specs | power horse 20 KM (14.9 kW), 4 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Kubota M7040SU |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2029 kg to 2090 kg, l. 3556 mm, w. 1709 mm, front track width from 1420 mm to 1720 mm, rear track width from 1420 mm, wheelbase 208 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 8, reverse gears 4 |
Limb LUXS 80 |
|
| Specs | power horse 82 KM (61.1 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3979 kg, l. 3960 mm, h. 2576 mm, w. 2060 mm, clearance 426 mm, wheelbase 242 mm, front tires 320/70R24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 24 |
Zetor 5341 Super EKO |
|
| Specs | power horse 62.56 KM (46 kW), diesel, engine capacity 3.922 l, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 3495 kg to 3960 kg, weight with cab 3495 kg, l. 3765 mm, h. 2780-2910 mm, w. mm, front track width from 1594 mm to 1800 mm, rear track width from 1425 mm to 1800 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Hesston 480-8 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 110, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2413 kg to 3540 kg, wheelbase 199 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 8, reverse gears 2 |
Minneapolis-Moline GT |
|
| Specs | bore x stroke: 117 x 152, engine liquid cooled, PTO 526 rpm |
| Dimensions | weight from 3084 kg, l. 3467 mm, h. 1930 mm, w. 1829 mm, clearance 254 mm, front track width from 1384 mm, rear track width from 1460 mm, wheelbase 213 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
McCormick Intl MTX 120 |
|
| Specs | power horse 118 KM (86.764705882353 kW), PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 5900 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 13 |
New Holland TS6030 High-Clearance |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 104 x 132, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4082 mm, front track width from 1829 mm to 2134 mm, rear track width from 1829 mm to 2134 mm |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 24, reverse gears 6 |
Iseki TU217 |
|
| Specs | power horse 21 KM (15.7 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Schluter Super 2500 VL |
|
| Specs | power horse 240 KM (179 kW), diesel, engine capacity 11.4 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 125 x 155, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 9501 kg, l. 6081 mm, h. 3259 mm, wheelbase 294 mm, front tires 18.4R34 |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 6 |
John Deere LA |
|
| Specs | 2 cylinder(s), bore x stroke: 89 x 102, engine liquid cooled |
| Dimensions | l. 2362 mm, h. 1524 mm, w. 1194 mm, front tires 5x15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Iseki TF317 |
|
| Specs | power horse 16.8 KM (12.5 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 74 x 78, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 699 kg to 729 kg, l. 2751 mm, w. 1125 mm, clearance 160 mm, wheelbase 151 mm, front tires 5-12 |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears 9, reverse gears 3 |
Landini Legend 145 TDI |
|
| Specs | power horse 144 KM (107.4 kW), diesel, 6 cylinder(s), turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5937 kg, l. 5448 mm, h. 2794 mm, w. 2184 mm, clearance 533 mm, wheelbase 279 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 108, reverse gears 36 |
Lamborghini Grand Prix 90 DT |
|
| Specs | power horse 88.4 KM (65 kW), diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 3380 kg, weight with cab 3380 kg, l. 3780 mm, h. 2600 mm, w. 1950-2550 mm, clearance 450 mm, front track width from 1430 mm to 2140 mm, rear track width from 1500 mm to 2100 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 12 |
Steiger Cougar KR-1280 |
|
| Specs | power horse 280 KM (208.8 kW), diesel, 6 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | front tires 18.4-38 |
| Gear & hydraulics | forward gears 20, reverse gears 4 |
Memo M511 |
|
| Specs | engine capacity 2.8 l |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
UTB/Universal 532 |
|
| Specs | power horse 55 KM (41 kW), diesel, engine capacity 2.7 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 110, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2899 kg, l. 3241 mm, h. 2601 mm, wheelbase 200 mm, front tires 9.5-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Hesston 70-90 |
|
| Specs | power horse 70 KM (52.2 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 115, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3220 kg to 3526 kg, wheelbase 234 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 20, reverse gears 8 |