Minot 25 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 1.4 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 85 x 85, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 2997 mm, h. 2184 mm, w. 1448 mm, clearance 254 mm, front track width from 1079 mm, rear track width from 1069 mm to 1250 mm, wheelbase 165 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Renault 361 |
|
| Specs | power horse 36 KM (26.8 kW), diesel, engine capacity 2.6 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3320 mm, h. 2441 mm, wheelbase 198 mm, front tires 5.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Minneapolis-Moline G706 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 117 x 127, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 4089 kg to 7323 kg, wheelbase 214 mm, front tires 9.5-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
International Harvester 3488 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 7.6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 109 x 136, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | front track width from 1524 mm to 2134 mm, rear track width from 1676 mm to 2908 mm, wheelbase 266 mm, front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 2), reverse gears unlimited (ranges: - 2) |
Farmtrac 330HST |
|
| Specs | power horse 33 KM (24.6 kW), diesel, 3 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1401 kg, l. 3124 mm, h. 2235 mm, w. 1676 mm, front tires 8.3-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Crystal 120 |
|
| Specs | power horse 119.68 KM (88 kW), diesel, engine capacity 6.842 l, 6 cylinder(s) |
| Dimensions | l. 5240 mm, h. 3020 mm, w. 2330 mm, clearance 370 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
New Holland TJ330 |
|
| Specs | power horse 330 KM (246.1 kW), diesel, engine capacity 8.9 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 145, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | l. 7010 mm, h. 3607 mm, wheelbase 353 mm, front tires 20.8R42 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 24, reverse gears 6 |
Cub Cadet 7273 |
|
| Specs | power horse 27 KM (20.1 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 84 x 90, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1166 kg, l. 2921 mm, w. 1372 mm, wheelbase 170 mm |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 3), reverse gears unlimited (ranges: - 3) |
Iseki TU237 |
|
| Specs | power horse 22 KM (16.4 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
John Deere 900HC |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 80 x 83, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1299 kg, l. 3205 mm, w. 1400 mm, front track width from 1067 mm to 1295 mm, rear track width from 1067 mm to 1473 mm, wheelbase 185 mm, front tires 5-15 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 8, reverse gears 2 |
Steyr 70 |
|
| Specs | power horse 70 KM (52.2 kW), diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 115, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3570 kg, l. 3871 mm, h. 2370 mm, wheelbase 233 mm, front tires 7.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 6 |
Cockshutt 770 |
|
| Specs | 6 cylinder(s), bore x stroke: 89 x 95, engine liquid cooled |
| Dimensions | front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Deutz-Fahr Agrotron M ProfiLine 640 |
|
| Specs | power horse 175.44 KM (129 kW), diesel, engine capacity 6.057 l, 6 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000/1000E rpm |
| Dimensions | weight from 5970 kg, weight with cab 5970 kg, l. 4757 mm, w. 2500 mm, wheelbase 2767 mm |
| Gear & hydraulics | closed center load-sensing hydraulic system, constant flow systems, constant pressure systems, flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation |
SAME Frutteto 3 70 Classic |
|
| Specs | power horse 72.08 KM (53 kW), diesel, engine capacity 3 l, 3 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 2400 kg, weight with cab 2400 kg, l. 3186 mm, w. 1165 - 1442 mm, wheelbase 1990 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Hurlimann H-6115 Elite XB |
|
| Specs | power horse 115 KM (85.8 kW), diesel, engine capacity 6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 115, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4930 kg, l. 4600 mm, h. 2809 mm, wheelbase 275 mm, front tires 14.9R30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 24 |
Renault 103-52 |
|
| Specs | power horse 93 KM (69.4 kW), diesel, engine capacity 4.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4725 kg, l. 4300 mm, h. 2860 mm, wheelbase 251 mm, front tires 9-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 8 |
Renault 496 |
|
| Specs | power horse 82 KM (61.1 kW), diesel, engine capacity 4.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4150 mm, h. 2451 mm, wheelbase 236 mm, front tires 8.5-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
ATC Terratrac 400 |
|
| Specs | diesel |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Montana 4920 |
|
| Specs | power horse 49 KM (36.5 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 88 x 103, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2359 kg, weight with cab 1 kg, l. 3192 mm, h. 2403 mm, w. 1336 mm, clearance 365 mm, front tires 9.520.0 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
Deutz-Fahr Agrofarm ProfiLine 420 |
|
| Specs | power horse 99.28 KM (73 kW), diesel, engine capacity 4.038 l, 4 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000/1000E rpm |
| Dimensions | weight from 4200 kg, weight with cab 4200 kg, l. 3990 mm, w. 2050 - 2458 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Massey-Harris 202 |
|
| Specs | engine capacity 4.8 l, 6 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 3039 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Massey Ferguson 3635 GE |
|
| Specs | power horse 80 KM (59.7 kW), diesel, engine capacity 3.3 l, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3985 mm, w. 1151 mm, front track width from 935 mm to 1346 mm, rear track width from 848 mm to 1153 mm, wheelbase 215 mm, front tires 6R16 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 24, reverse gears 24 |
New Holland T6010 Plus |
|
| Specs | power horse 100.64 KM (74 kW), diesel, engine capacity 4.485 l, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 4740 kg, weight with cab 4740 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, hydrostatic, forward gears 24, reverse gears 24 |
Caterpillar Sixty-Five |
|
| Specs | diesel |
| Dimensions | front tires 72 |
| Gear & hydraulics | - |
Fendt F365GT |
|
| Specs | power horse 65 KM (48.5 kW), diesel, engine capacity 3.8 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3760 kg, l. 4250 mm, h. 2630 mm, wheelbase 249 mm, front tires 12.4R24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 21, reverse gears 6 |
Kubota L4150DTN |
|
| Specs | power horse 50 KM (37.3 kW), diesel, engine capacity 2.3 l, 5 cylinder(s), bore x stroke: 84 x 81, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1880 kg, l. 3556 mm, w. 1321 mm, clearance 284 mm, front track width from 1092 mm, rear track width from 991 mm to 1575 mm, wheelbase 199 mm, front tires 8-16 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 8, reverse gears 8 |
Massey Ferguson 254S |
|
| Specs | power horse 56 KM (41.8 kW), diesel, engine capacity 2.5 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 91 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2120 kg to 2370 kg, l. 3660 mm, h. 2400 mm, wheelbase 205 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
McCormick-Deering B-450 |
|
| Specs | power horse 55 KM (41 kW), diesel, engine capacity 4.3 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 133, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Parrett 6 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 102, engine liquid cooled |
| Dimensions | l. 2972 mm, h. 1219 mm, w. 1524 mm, rear track width from 1118 mm to 1930 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Pasquali MARS 7.65 |
|
| Specs | power horse 61.7 KM (46 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 2779 mm, clearance 236 mm, wheelbase 145 mm, front tires 280/70-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |