Challenger MT285 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 1439 kg |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 3), reverse gears unlimited (ranges: - 3) |
Deutz-Fahr Agrotron 4.80 |
|
| Specs | power horse 75 KM (55.9 kW), diesel, engine capacity 3.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 94 x 115, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4010 mm, h. 2720 mm, wheelbase 242 mm, front tires 13.6R24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 8 |
Renault 88 |
|
| Specs | power horse 51 KM (38 kW), engine capacity 2.7 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 93 x 98, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2265 kg, l. 3599 mm, h. 2230 mm, wheelbase 199 mm, front tires 6.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 3 |
Graham-Bradley 103 |
|
| Specs | 6 cylinder(s), bore x stroke: 83 x 111, engine liquid cooled |
| Dimensions | w. 184 mm, front tires 5.50x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Pasquali VANTH 6.30 |
|
| Specs | power horse 26 KM (19.4 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 7.5-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Challenger MT275 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 1409 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 8 |
John Deere 7505 |
|
| Specs | power horse 140 KM (104.4 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5288 kg to 5470 kg, l. 4696 mm, h. 2845 mm, front track width from 1598 mm to 2098 mm, rear track width from 1580 mm to 2728 mm, wheelbase 264 mm |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 16, reverse gears 16 |
Steiger Panther IV KM-360 |
|
| Specs | power horse 360 KM (268.5 kW), diesel, engine capacity 14 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 140 x 152, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 12089 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 20, reverse gears 4 |
Fiat 460 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 110, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1999 kg to 2330 kg, l. 3231 mm, w. 1532 mm, wheelbase 195 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 3 |
Marshall D844 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Massey Ferguson 2235 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Hurlimann H-6136 |
|
| Specs | power horse 130 KM (96.9 kW), diesel, engine capacity 6.8 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5680 kg, l. 4520 mm, h. 2750 mm, wheelbase 286 mm, front tires 14.9-30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 12 |
Steiger Cougar CR-1280 |
|
| Specs | power horse 280 KM (208.8 kW), diesel, engine capacity 10.5 l, 6 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 20, reverse gears 4 |
Fiat 44-28 |
|
| Specs | power horse 280 KM (208.8 kW), diesel, engine capacity 14 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 140 x 152, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 12552 kg, l. 6430 mm, h. 3300 mm, wheelbase 329 mm, front tires 18.4-38 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 3 |
Massey Ferguson 1560 |
|
| Specs | power horse 59.1 KM (44.1 kW), 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1849 kg, l. 3419 mm, h. 2329 mm, w. 1770 mm, clearance 399 mm, wheelbase 200 mm |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 12, reverse gears 12 |
Massey Ferguson 3635 V |
|
| Specs | power horse 80 KM (59.7 kW), diesel, engine capacity 3.3 l, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3985 mm, w. 1001 mm, front track width from 986 mm to 1374 mm, rear track width from 897 mm to 1295 mm, wheelbase 215 mm, front tires 6R16 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 24, reverse gears 24 |
McKee 470 |
|
| Specs | diesel |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Renault 7050 |
|
| Specs | power horse 41.6 KM (31 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Swaraj 724FE |
|
| Specs | power horse 26.5 KM (19.8 kW), diesel, 2 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 110, engine liquid cooled, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | l. 3284 mm, h. 2120 mm, w. 1675 mm, clearance 385 mm, wheelbase 181 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
John Deere 5525 Hi-Crop |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 127, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3240 kg, h. 2807 mm, clearance 648 mm, wheelbase 217 mm, front tires 13.6-38 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 12, reverse gears 4 |
Friday O-48 |
|
| Specs | power horse 46 KM (34.3 kW), 6 cylinder(s), bore x stroke: 83 x 111, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Mahindra Gujarat 353 |
|
| Specs | power horse 35 KM (26.1 kW), diesel, engine capacity 2.7 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 110, engine liquid cooled |
| Dimensions | l. 3439 mm, h. 2014 mm, w. 1765 mm, clearance 345 mm, wheelbase 206 mm, front tires 6x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
New Holland TN60SA |
|
| Specs | power horse 55 KM (41 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 104 x 115, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2884 kg to 2965 kg, l. 3934 mm, w. 1707 mm, wheelbase 206 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, powershuttle, forward gears 16, reverse gears 16 |
McCormick Intl C50 |
|
| Specs | power horse 53 KM (39.5 kW), diesel, engine capacity 2.7 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2420 kg to 2750 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Hinomoto E140 |
|
| Specs | diesel, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Tytan 404 |
|
| Specs | power horse 40 KM (29.8 kW), diesel, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Case IH Quadtrac 550 |
|
| Specs | power horse 613 KM (450.7 kW), diesel, engine capacity 12.9 l, 6 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, two stage turbocharging, PTO min 540/540E do 1000/1000E rpm |
| Dimensions | weight from 24405 kg, weight with cab 24405 kg, l. 7613 mm, h. 3912 mm, w. 2997 mm, wheelbase 3912 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, forward gears 16, reverse gears 2 |
Minneapolis-Moline G850 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 111, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 261 mm, front tires 7.50-15 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 6, reverse gears 2 |
IMT 2070 |
|
| Specs | power horse 75.5 KM (56.3 kW), diesel, engine capacity 4.5 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 127, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4200 kg, l. 3561 mm, h. 2700 mm, front tires 12.4-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
John Deere 6500L |
|
| Specs | power horse 114 KM (85 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3510 kg to 3800 kg, l. 4132 mm, clearance 391 mm, wheelbase 240 mm, front tires 27/9.5-15 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 28, reverse gears 28 |