Iseki TA295 |
|
| Specs | power horse 29 KM (21.6 kW), 4 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Massey Ferguson 233 |
|
| Specs | power horse 38 KM (28.3 kW), diesel, engine capacity 2.5 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 91 x 127, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3520 mm, h. 2179 mm, wheelbase 214 mm, front tires 6.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
SAME Solaris 25 DT |
|
| Specs | power horse 25.16 KM (18.5 kW), diesel, engine capacity 1.118 l, 3 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 1010 kg to 1130 kg, weight with cab 1130 kg, l. 2960 mm, h. 1145-1240 mm, w. 1140-1440 mm, clearance 345 mm, front track width from 820 mm to 1040 mm, rear track width from 810 mm to 920 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Deutz-Fahr Agrotron 260 MK3 |
|
| Specs | power horse 260 KM (193.9 kW), diesel, engine capacity 7.1 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 130, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | l. 5360 mm, h. 3230 mm, wheelbase 308 mm, front tires 18.4R34 |
| Gear & hydraulics | forward gears 40, reverse gears 40 |
J.I. Case 300-B |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 86 x 111, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Benye 554 |
|
| Specs | power horse 55 KM (41 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2610 kg, l. 3510 mm, h. 2141 mm, w. 1720 mm, clearance 366 mm, wheelbase 199 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Century 2635 |
|
| Specs | power horse 35 KM (26.1 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 88 x 94, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3048 mm, h. 2413 mm, w. 1499 mm, clearance 284 mm, front track width from 1194 mm, rear track width from 1143 mm to 1499 mm, wheelbase 165 mm, front tires 7-16 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 12, reverse gears 12 |
Rhino 3024 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Lamborghini 700 |
|
| Specs | power horse 70 KM (52.2 kW), diesel, engine capacity 3 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 115, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2750 kg, l. 3899 mm, h. 2441 mm, wheelbase 218 mm, front tires 11.2R24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
Renault 851S |
|
| Specs | power horse 85 KM (63.4 kW), diesel, engine capacity 4.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3240 kg to 3950 kg, l. 4120 mm, h. 2700 mm, wheelbase 242 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Schluter Compact 1150 TV 6 |
|
| Specs | power horse 110 KM (82 kW), diesel, engine capacity 5.7 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 116, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4920 kg, l. 4171 mm, h. 2710 mm, wheelbase 244 mm, front tires 12.4R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 5 |
Chamberlain Crusader |
|
| Specs | engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 121 |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 4 |
Lanz Bulldog D1306 |
|
| Specs | power horse 13 KM (9.7 kW), diesel, 1 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Holder A21 |
|
| Specs | power horse 19.7 KM (14.7 kW), 2 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 2799 mm, h. 1049 mm, w. 838 mm, clearance 236 mm, wheelbase 130 mm, front tires 7x18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Shibaura SX24 |
|
| Specs | power horse 24 KM (17.9 kW), diesel, 3 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 695 kg, l. 2489 mm, h. 2288 mm, w. 1100 mm, clearance 231 mm, wheelbase 139 mm, front tires 4-9 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Cletrac ED2-38 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 92 x 121, engine liquid cooled |
| Dimensions | l. 2680 mm, h. 1410 mm, w. 1227 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Fendt 310 Vario |
|
| Specs | power horse 109 KM (80.147058823529 kW), diesel, engine capacity 4.038 l, 4 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 4130 kg, weight with cab 4130 kg, l. 4150 mm, h. 2760 mm, w. 2275 mm, clearance 510 mm, wheelbase 2350 mm, front tires 440 / 65 R24, rear tires 440 / 65 R24 |
| Gear & hydraulics | - |
Claas Axos 340 CL |
|
| Specs | power horse 102 KM (76.1 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4181 mm, clearance 490 mm, wheelbase 248 mm, front tires 13.6R28 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershuttle, forward gears 10, reverse gears 10 |
Century C42 |
|
| Specs | power horse 42 KM (31.3 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 84 x 94, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3150 mm, h. 2438 mm, w. 1549 mm, clearance 310 mm, front track width from 1270 mm, rear track width from 1143 mm to 1499 mm, wheelbase 175 mm, front tires 8-18 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 12, reverse gears 12 |
Fendt Dieselross F28 |
|
| Specs | power horse 28 KM (20.9 kW), diesel, 2 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Holder A5.58 |
|
| Specs | power horse 60 KM (44.7 kW), diesel, 3 cylinder(s), turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Lindner Geotrac 83 |
|
| Specs | power horse 80 KM (59.7 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 430 rpm |
| Dimensions | weight from 3340 kg, l. 4110 mm, h. 2451 mm, w. 1971 mm, wheelbase 219 mm, front tires 375/70R20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
AGCO White 195 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 8.3 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 135, engine liquid cooled, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 7051 kg to 8513 kg, wheelbase 30 mm |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 18, reverse gears 6 |
Yanmar YM336 |
|
| Specs | power horse 33 KM (24.6 kW), diesel, engine capacity 1.5 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 84 x 90, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 8-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 3 |
J.I. Case 2096 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 5.9 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 120, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4343 mm, h. 2946 mm, wheelbase 274 mm, front tires 11-16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 12, reverse gears 3 |
Steiger Bearcat IV KM-225 |
|
| Specs | power horse 225 KM (167.8 kW), diesel, engine capacity 10 l, 6 cylinder(s), turbocharge |
| Dimensions | weight from 12927 kg, front tires 23.1-34 |
| Gear & hydraulics | forward gears 20, reverse gears 4 |
J.I. Case DC |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 140, engine liquid cooled |
| Dimensions | front track width from 241 mm, rear track width from 1219 mm to 2134 mm, front tires 5.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Case IH Puma 125 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 6.7 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 104 x 132, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 6001 kg to 6014 kg, front track width from 1570 mm to 2266 mm, wheelbase 273 mm |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 19, reverse gears 6 |
Jinma JM-220 |
|
| Specs | power horse 22 KM (16.4 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1124 kg, l. 2695 mm, h. 2151 mm, w. 1234 mm, wheelbase 164 mm, front tires 6-12 |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, forward gears 6, reverse gears 2 |
McCormick Intl MC135 Power 6 |
|
| Specs | power horse 136 KM (100 kW), PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 5355 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 13 |