Ford 7810S |
|
| Specs | 6 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, forward gears 8, reverse gears 2 |
Hurlimann H-5116 |
|
| Specs | power horse 110 KM (82 kW), diesel, engine capacity 5.7 l, 5 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 120, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5100 kg, l. 4270 mm, h. 2760 mm, wheelbase 270 mm, front tires 14.9-28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 12 |
Steyr 1200 |
|
| Specs | power horse 115 KM (85.8 kW), diesel, engine capacity 6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 115, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4399 mm, h. 2530 mm, wheelbase 259 mm, front tires 11.2-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 6 |
Lanz Bulldog D8531 |
|
| Specs | power horse 34.3 KM (25.6 kW), diesel, engine capacity 10.3 l, 1 cylinder(s), bore x stroke: 225 x 260, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 6 |
Centaur AG-48 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 89 x 92, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 1224 kg to 1678 kg, w. 159 mm, front track width from 1219 mm, rear track width from 1219 mm to 1499 mm, front tires 5-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Ivel Agricultural Motors Ivel |
|
| Specs | power horse 24 KM (17.9 kW), engine capacity 2.9 l, 2 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 1, reverse gears 1 |
Earthmaster C |
|
| Specs | engine capacity 1 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 61 x 89 |
| Dimensions | weight from 936 kg, l. 2489 mm, h. 1549 mm, w. 1295 mm, clearance 508 mm, wheelbase 167 mm, front tires 4x15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Sonalika DI-730 II |
|
| Specs | power horse 30 KM (22.4 kW), diesel, 2 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 110, engine liquid cooled, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | l. 3553 mm, h. 1709 mm, w. 1656 mm, clearance 409 mm, wheelbase 186 mm, front tires 6x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Pol-Mot Warfama 10014H |
|
| Specs | power horse 101.864 KM (74.9 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | l. 4220 mm, h. 2175 mm, w. 2760 mm, clearance 467 mm, front track width from 1515 mm to 1715 mm, rear track width from 1508 mm to 1708 mm |
| Gear & hydraulics | - |
John Deere 6510L |
|
| Specs | power horse 95 KM (70.8 kW), diesel, engine capacity 4.5 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 127, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, forward gears 12, reverse gears 4 |
Fendt F360GT |
|
| Specs | power horse 60 KM (44.7 kW), diesel, engine capacity 3.1 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3360 kg, l. 4560 mm, h. 2630 mm, wheelbase 302 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 21, reverse gears 6 |
Steyr 8170 |
|
| Specs | power horse 150 KM (111.9 kW), diesel, engine capacity 6.6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 120, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 5911 kg, l. 4981 mm, h. 2840 mm, wheelbase 270 mm, front tires 18.4R26 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Iseki TL2901 |
|
| Specs | power horse 29 KM (21.6 kW), 4 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Montana U4384C |
|
| Specs | power horse 41 KM (30.6 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2189 kg, l. 3434 mm, w. 1570 mm, clearance 358 mm, wheelbase 193 mm, front tires 9.5-16 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 16, reverse gears 16 |
Kubota M7950DTM |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 109 x 115, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3856 kg, clearance 686 mm, front track width from 1829 mm to 2032 mm, rear track width from 1930 mm to 2032 mm, wheelbase 226 mm, front tires 12.4-32 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 16, reverse gears 4 |
UTB/Universal 610 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 3.6 l, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1995 kg, wheelbase 195 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
John Deere 4240 Hi-Crop |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 116 x 121, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 4952 kg, l. 3977 mm, w. 2421 mm, front track width from 1524 mm to 2235 mm, wheelbase 271 mm, front tires 7.50-20 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 8, reverse gears 4 |
Fendt Favorit 611SL |
|
| Specs | power horse 105 KM (78.3 kW), diesel, engine capacity 6.2 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4850 kg, l. 4640 mm, h. 2750 mm, wheelbase 2726 mm, front tires 7.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 7 |
Minneapolis-Moline A4T-1400 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 8.3 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 117 x 127, engine liquid cooled, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 7892 kg, wheelbase 304 mm, front tires 18.4-34 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
International Harvester D-324 |
|
| Specs | power horse 24 KM (17.9 kW), diesel, engine capacity 1.8 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 87 x 102, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 2743 mm, wheelbase 187 mm, front tires 4.50x16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 8, reverse gears 2 |
Lanz Bulldog D6017 |
|
| Specs | power horse 60 KM (44.7 kW), diesel, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 9 |
Montana U4384 |
|
| Specs | power horse 41 KM (30.6 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1935 kg to 2014 kg, l. 3434 mm, w. 1570 mm, clearance 358 mm, wheelbase 193 mm, front tires 9.5-16 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 16, reverse gears 16 |
Shaktimaan 35 |
|
| Specs | power horse 35 KM (26.1 kW), diesel, engine capacity 2.7 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 110, engine liquid cooled, PTO 593 rpm |
| Dimensions | weight from 1870 kg, l. 3081 mm, h. 2290 mm, w. 1760 mm, clearance 400 mm, wheelbase 208 mm, front tires 12.4x28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Zetor Z 125 Forterra |
|
| Specs | power horse 122 KM (90 kW), diesel, engine capacity 4.156 l, 4 cylinder(s), compression 17, bore x stroke: 105 x 120, engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540/540E do 1000/1000E rpm |
| Dimensions | weight from 4309 kg to 4562 kg, weight with cab 4309 kg, l. 4255 mm, h. 2692-2772 mm, w. 1929-2430 mm, clearance 320-480 mm, rear track width from 2390 mm, wheelbase 239 mm, front tires 14.9-24, rear tires 14.9-24 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, forward gears 24, reverse gears 18 |
John Deere 8220T |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 116 x 129, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | l. 5258 mm, w. 2634 mm, wheelbase 226 mm, front tires 16,18,24 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 16, reverse gears 4 |
Renault 498 |
|
| Specs | power horse 90 KM (67.1 kW), diesel, engine capacity 5.1 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4095 kg, l. 4310 mm, h. 2390 mm, wheelbase 252 mm, front tires 11.2-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Ford 950 |
|
| Specs | bore x stroke: 99 x 91, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1487 kg to 2937 kg, l. 3368 mm, h. 1671 mm, clearance 709 mm, front track width from 211 mm to 414 mm, rear track width from 1422 mm to 2032 mm, wheelbase 216 mm, front tires 6x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Massey Ferguson 1431 |
|
| Specs | power horse 33 KM (24.6 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1068 kg, l. 2959 mm, h. 2014 mm, w. 1295 mm, wheelbase 166 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Advance-Rumely OilPull Y 30/50 |
|
| Specs | engine capacity 14.9 l, 2 cylinder(s), bore x stroke: 198 x 241 |
| Dimensions | l. 4242 mm, h. 2718 mm, w. 2083 mm, front tires 38.5x8 |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Shibaura SU1500 |
|
| Specs | power horse 15 KM (11.2 kW) |
| Dimensions | weight from 823 kg, l. 2311 mm, h. 1803 mm, w. 1092 mm |
| Gear & hydraulics | - |