Case IH Puma 215 |
|
| Specs | power horse 214.88 KM (158 kW), diesel, engine capacity 6.7 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
International Harvester 986B |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 109 x 127, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
J.I. Case 1090 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 7.4 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 111 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 8, reverse gears 2 |
J.I. Case 800-B |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
B.F. Avery Louisville Motor Plow |
|
| Specs | engine capacity 5.6 l, 2 cylinder(s), bore x stroke: 152 x 152, engine liquid cooled |
| Dimensions | l. 3962 mm, h. 1702 mm, w. 2134 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 1 |
Belarus 922 |
|
| Specs | power horse 100 KM (74.6 kW), diesel, engine capacity 4.7 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 125, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 245 mm, front tires 11.2-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 4 |
Steiger 9190 |
|
| Specs | power horse 525 KM (391.5 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 159 x 159, turbocharge |
| Dimensions | l. 7366 mm, w. 3023 mm, clearance 594 mm, wheelbase 381 mm, front tires 30.5-32 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 24, reverse gears 4 |
Farmall Hydro 100 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 7.1 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 109 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 266 mm, front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 2), reverse gears unlimited (ranges: - 2) |
Hart-Parr 18-36 |
|
| Specs | 2 cylinder(s), bore x stroke: 171 x 178, engine liquid cooled |
| Dimensions | front tires 28x5 |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Toro 6-10 |
|
| Specs | engine capacity 2.3 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 79 x 114, engine liquid cooled |
| Dimensions | l. 2667 mm, h. 1372 mm, w. 1118 mm, front tires 26x4 |
| Gear & hydraulics | forward gears 2, reverse gears 1 |
Dongfeng DF-700 |
|
| Specs | power horse 70 KM (52.2 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 125, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3889 mm, h. 2441 mm, w. 1829 mm, clearance 500 mm, wheelbase 205 mm, front tires 6.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
SAME Dorado 100 |
|
| Specs | power horse 90 KM (67.1 kW), diesel, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2470 kg, l. 3090 mm, h. 2300 mm, wheelbase 205 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Zanello 500 |
|
| Specs | power horse 200 KM (149.1 kW), diesel |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
J.I. Case DO |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
John Deere 8320T |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 116 x 129, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 11770 kg to 13226 kg, l. 5258 mm, w. 2634 mm, wheelbase 226 mm, front tires 16,18,24 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 16, reverse gears 4 |
McCormick Intl C60 |
|
| Specs | power horse 64 KM (47.7 kW), diesel, engine capacity 2.7 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2430 kg to 2765 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
John Deere 4440 Hi-Crop |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 116 x 121, turbocharge |
| Dimensions | weight from 5022 kg, l. 4018 mm, w. 2421 mm, front track width from 1524 mm to 2235 mm, wheelbase 271 mm, front tires 9.50-20 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 8, reverse gears 2 |
Zanello 700 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Case IH CS 78 |
|
| Specs | power horse 78.88 KM (58 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), turbocharge |
| Dimensions | weight from 3950 kg, weight with cab 3950 kg, l. 4220 mm, h. 2580 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 / 16 |
Steiger 9150 |
|
| Specs | power horse 280 KM (208.8 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 126 x 136, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | l. 6932 mm, wheelbase 330 mm, front tires 20.8-38 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 12, reverse gears 2 |
Fiat 18 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Dongfeng DF-704 |
|
| Specs | power horse 70 KM (52.2 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 125, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3889 mm, h. 2441 mm, w. 1829 mm, clearance 381 mm, wheelbase 208 mm, front tires 8.3-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Satoh ST1420 |
|
| Specs | power horse 14 KM (10.4 kW), 3 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
SAME Laser 130 VDT |
|
| Specs | power horse 125.12 KM (92 kW), diesel, engine capacity 6.234 l, 6 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 5170 kg, weight with cab 5170 kg, l. 4325 mm, h. 2750 mm, w. 2170-2670 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 12 |
New Holland T2330 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 2.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 84 x 100, engine liquid cooled |
| Dimensions | l. 3180 mm, h. 2413 mm, w. 1692 mm, wheelbase 186 mm |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 12, reverse gears 12 |
Renault 456 |
|
| Specs | power horse 43 KM (32.1 kW), diesel, engine capacity 2.6 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2515 kg, l. 3531 mm, h. 2461 mm, wheelbase 189 mm, front tires 9.3-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
McCormick Intl X10.25H |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 2685 mm, w. 1120 mm, clearance 310 mm, front track width from 909 mm, rear track width from 889 mm to 935 mm, wheelbase 147 mm, front tires 6-12 |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Kioti DK40SE |
|
| Specs | diesel, engine capacity 2 l, 4 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1873 kg to 2071 kg, l. 3409 mm, w. 1623 mm, clearance 373 mm, front track width from 1247 mm, rear track width from 1262 mm to 1488 mm, wheelbase 187 mm, front tires 8-16/6 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears unlimited (ranges: - 3), reverse gears unlimited (ranges: - 3) |
Steyr 8065 |
|
| Specs | power horse 56 KM (41.8 kW), diesel, engine capacity 2.6 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 110, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3500 mm, h. 2250 mm, wheelbase 201 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Renault 85-12 LS |
|
| Specs | power horse 78 KM (58.2 kW), diesel, engine capacity 4.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3005 kg, l. 4059 mm, h. 2479 mm, wheelbase 239 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |