International Harvester 786B |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 129, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Allis Chalmers 7580 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 7 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 127, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 10477 kg to 11339 kg, l. 5715 mm, w. 2426 mm, clearance 432 mm, front track width from 1575 mm to 3124 mm, rear track width from 1575 mm to 3124 mm, wheelbase 320 mm, front tires 23.1x30 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 20, reverse gears 4 |
Belarus 7100 |
|
| Specs | power horse 300 KM (223.7 kW), diesel, engine capacity 22.3 l, 12 cylinder(s), bore x stroke: 130 x 140, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | wheelbase 320 mm, front tires 28.1-26 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
International Harvester 745 |
|
| Specs | power horse 72 KM (53.7 kW), diesel, engine capacity 3.9 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 129, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3430 kg, l. 3780 mm, h. 2670 mm, wheelbase 223 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Ford 960 |
|
| Specs | bore x stroke: 99 x 91, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3368 mm, h. 1671 mm, clearance 709 mm, front track width from 211 mm to 414 mm, rear track width from 1422 mm to 2032 mm, wheelbase 216 mm, front tires 6x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Landini Globus 75 |
|
| Specs | power horse 74 KM (55.2 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 103 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3050 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 50, reverse gears 50 |
New Holland TD5040 |
|
| Specs | diesel, bore x stroke: 104 x 132, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3010 kg to 3729 kg, l. 4214 mm, clearance 422 mm, rear track width from 1400 mm to 2000 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 20, reverse gears 12 |
Force Motors Balwan 300 |
|
| Specs | power horse 30 KM (22.4 kW), diesel, engine capacity 1.8 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 78 x 94, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3109 mm, w. 1666 mm, wheelbase 170 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Steyr CVT 150 |
|
| Specs | power horse 150 KM (111.9 kW), diesel, engine capacity 6.6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 120, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4790 mm, h. 3040 mm, wheelbase 282 mm, front tires 480/70R30 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
John Deere 6520L |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | front track width from 1486 mm to 2042 mm |
| Gear & hydraulics | flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation, synchronized gearbox, forward gears 12, reverse gears 4 |
John Deere 6510S |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 127, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 12, reverse gears 4 |
John Deere 2855N |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 110, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2553 kg, h. 1499 mm, w. 1651 mm, wheelbase 213 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 8, reverse gears 4 |
Hinomoto E394 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
John Deere 70 |
|
| Specs | 2 cylinder(s), bore x stroke: 156 x 162, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2965 kg to 4082 kg, l. 3461 mm, h. 1665 mm, w. 2200 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 1 |
Kubota B3300SU |
|
| Specs | diesel, engine capacity 1.5 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 79 x 79, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 875 kg, l. 2520 mm, w. 1364 mm, clearance 371 mm, wheelbase 169 mm, front tires 7-12 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 3), reverse gears unlimited (ranges: - 3) |
Zetor 10011 |
|
| Specs | power horse 100 KM (74.6 kW), diesel, engine capacity 4.6 l, 4 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3800 kg, front tires 7.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 6 |
Simplicity 9518 |
|
| Specs | power horse 18 KM (13.4 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 73 x 80, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 579 kg to 656 kg, l. 2101 mm, w. 1039 mm, front track width from 805 mm, rear track width from 836 mm, wheelbase 129 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 9, reverse gears 3 |
International Harvester 364 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 2.5 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 89 x 102, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1791 kg, h. 1499 mm, w. 1651 mm, clearance 470 mm, wheelbase 194 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Farmall 544 |
|
| Specs | diesel, bore x stroke: 98 x 129, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2766 kg to 3769 kg, l. 3734 mm, w. 2210 mm, clearance 330 mm, wheelbase 228 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears 5, reverse gears 1 |
Landini 5-090H |
|
| Specs | power horse 83 KM (61.9 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4160 mm, w. 2108 mm, clearance 470 mm, wheelbase 233 mm, front tires 380/70R24 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 48, reverse gears 16 |
Valtra T 160 |
|
| Specs | power horse 164.56 KM (121 kW), diesel, engine capacity 6.6 l, 6 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 5950 kg, weight with cab 5950 kg, l. 5148 mm, h. 3030 mm, w. 2338 mm, front tires 460 / 85 R30, rear tires 460 / 85 R30 |
| Gear & hydraulics | powershift, powershuttle, hydrostatic, forward gears 36/12, reverse gears 36/12 |
Minneapolis-Moline G955 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 7.4 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 111 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | front track width from 1549 mm to 2159 mm, rear track width from 1549 mm to 2413 mm, wheelbase 281 mm, front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 6 |
Foton 820 |
|
| Specs | power horse 81.4 KM (60.7 kW), 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 125, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4244 mm, h. 2809 mm, w. 1953 mm, clearance 475 mm, wheelbase 236 mm, front tires 6.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Satoh ST2320 |
|
| Specs | power horse 23 KM (17.2 kW), 4 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Cockshutt 1755 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 111, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4354 kg to 6010 kg, wheelbase 261 mm, front tires 7.50-15 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 6, reverse gears 2 |
John Deere 2010 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 89, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2292 kg to 2899 kg, l. 3550 mm, h. 1412 mm, w. 1803 mm, wheelbase 220 mm, front tires 6/6.50/7.50-16 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 8, reverse gears 3 |
Massey Ferguson 1140 |
|
| Specs | power horse 30 KM (22.4 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 86 x 86, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1174 kg to 1224 kg, l. 3073 mm, w. 1340 mm, clearance 305 mm, front track width from 1016 mm to 1062 mm, rear track width from 1016 mm to 1340 mm, wheelbase 170 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 16, reverse gears 16 |
Lamborghini 150 Racing |
|
| Specs | power horse 150 KM (111.9 kW), engine capacity 6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 115, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4780 mm, h. 2830 mm, wheelbase 284 mm, front tires 16.9R30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 27, reverse gears 27 |
Yanmar YM2620 |
|
| Specs | power horse 30 KM (22.4 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 1624 kg, l. 3175 mm, h. 1880 mm, w. 1473 mm |
| Gear & hydraulics | - |
International Harvester TD-18A |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 121 x 165 |
| Dimensions | l. 4216 mm, h. 2692 mm, w. 2413 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |