Lanz Bulldog D2206 |
|
| Specs | power horse 22 KM (16.4 kW), diesel, 1 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
McCormick Intl CT50U |
|
| Specs | power horse 43 KM (32.1 kW), diesel, engine capacity 2.5 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 89 x 104, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2270 kg, l. 3175 mm, w. 1669 mm, clearance 356 mm, wheelbase 187 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
New Holland TS 110A |
|
| Specs | power horse 115.6 KM (85 kW), diesel, engine capacity 4.485 l, 4 cylinder(s), turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 16/24/32/48, reverse gears 16/24/32/48 |
Steyr 9200 |
|
| Specs | power horse 200 KM (149.1 kW), diesel, engine capacity 7.4 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 134, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 5169 mm, h. 3081 mm, wheelbase 293 mm, front tires 480/70R30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 32, reverse gears 32 |
Memo M451 |
|
| Specs | engine capacity 2.8 l |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Steiger Bearcat II ST-225 |
|
| Specs | power horse 225 KM (167.8 kW), diesel, engine capacity 10.4 l, 8 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 127, engine liquid cooled |
| Dimensions | front tires 23.1-30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Farmall 856 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 117, engine liquid cooled, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 4204 kg to 5458 kg, l. 4166 mm, w. 2337 mm, wheelbase 266 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
TYM T300 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1390 kg, l. 3030 mm, w. 1359 mm, clearance 325 mm, wheelbase 163 mm, front tires 7.0-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 3 |
Case IH MX215 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 135, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 9541 kg, h. 3264 mm, wheelbase 300 mm |
| Gear & hydraulics | flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation, forward gears 23, reverse gears 6 |
New Holland 9684 |
|
| Specs | power horse 360 KM (268.5 kW), diesel, engine capacity 14 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 140 x 152, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 13893 kg, front tires 20.8-42 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
J.I. Case 1410 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 114, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 228 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 12, reverse gears 4 |
CBT 1105 |
|
| Specs | diesel |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Montana T7074 |
|
| Specs | power horse 68 KM (50.7 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3020 kg, l. 4049 mm, h. 2598 mm, w. 1958 mm, clearance 450 mm, front tires 11.2-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
Case IH Maxxum 100 |
|
| Specs | power horse 100.64 KM (74 kW), diesel, engine capacity 4.485 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Steyr CVT 120 |
|
| Specs | power horse 120 KM (89.5 kW), diesel, engine capacity 6.6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 120, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4790 mm, h. 3040 mm, wheelbase 282 mm, front tires 480/70R26 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Challenger MT555B |
|
| Specs | diesel, bore x stroke: 105 x 127, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 6803 kg to 9645 kg, l. 4841 mm, w. 2060 mm, front track width from 1628 mm to 2029 mm, rear track width from 1524 mm to 2235 mm, wheelbase 284 mm |
| Gear & hydraulics | flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation, powershift, forward gears 32, reverse gears 32 |
AGCO Allis 9765 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 117 x 136, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 8700 kg, wheelbase 287 mm, front tires 14.9R28 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 36, reverse gears 12 |
Yanmar YM2000D |
|
| Specs | diesel, 2 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Challenger MT555B |
|
| Specs | diesel, bore x stroke: 105 x 127, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 6803 kg to 9645 kg, l. 4841 mm, w. 2060 mm, front track width from 1628 mm to 2029 mm, rear track width from 1524 mm to 2235 mm, wheelbase 284 mm |
| Gear & hydraulics | flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation, powershift, forward gears 32, reverse gears 32 |
Deutz-Fahr AgroXtra 4.47 |
|
| Specs | power horse 85 KM (63.4 kW), diesel, engine capacity 4.1 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 123, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3800 kg, l. 4030 mm, h. 2640 mm, wheelbase 243 mm, front tires 13.6R24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 6 |
Yanmar YM2420 |
|
| Specs | power horse 28 KM (20.9 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 1235 kg, l. 2870 mm, h. 1854 mm, w. 1270 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Challenger MT965B |
|
| Specs | power horse 510 KM (380.3 kW), diesel, engine capacity 18.1 l, 6 cylinder(s), turbocharge |
| Dimensions | l. 7569 mm, h. 3835 mm, w. 5080 mm, clearance 444 mm, wheelbase 394 mm, front tires 800/70R38 |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation, forward gears 16, reverse gears 4 |
Renault Cergos 335 |
|
| Specs | power horse 77 KM (57.4 kW), diesel, engine capacity 4.5 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 107 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4130 kg, l. 4430 mm, h. 2730 mm, wheelbase 259 mm, front tires 13.6R24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 20, reverse gears 20 |
Belarus 615 |
|
| Specs | power horse 67 KM (50 kW), diesel, engine capacity 4.9 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 130, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 240 mm, front tires 6.5-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Deutz-Fahr DX 92 |
|
| Specs | power horse 90 KM (67.1 kW), diesel, engine capacity 4.1 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 123, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4090 mm, h. 2700 mm, wheelbase 240 mm, front tires 11-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 6 |
J.I. Case 570 |
|
| Specs | engine capacity 2.6 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 97 x 105, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 3 |
International Harvester TD-15 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 9.1 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 117 x 140 |
| Dimensions | h. 2388 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 6 |
John Deere 200 |
|
| Specs | power horse 24.7 KM (18.4 kW), diesel, engine capacity 1.4 l, 2 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 89, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 1476 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
John Deere 7715 |
|
| Specs | power horse 182 KM (135.7 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 5395 mm, w. 2438 mm, wheelbase 286 mm |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 16, reverse gears 16 |
New Holland T2220 |
|
| Specs | power horse 35 KM (26.1 kW), diesel, engine capacity 1.7 l, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 2855 mm, w. 1565 mm, clearance 330 mm, wheelbase 160 mm |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 3), reverse gears unlimited (ranges: - 3) |