Rhino 182 |
|
| Specs | power horse 18 KM (13.4 kW) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Cub Cadet 7234 |
|
| Specs | power horse 23 KM (17.2 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 82 x 78, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1138 kg, l. 2921 mm, w. 1316 mm, wheelbase 165 mm, front tires 6.70-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 3 |
Renault 75-12 TS |
|
| Specs | power horse 75 KM (55.9 kW), diesel, engine capacity 4.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4049 mm, h. 2771 mm, wheelbase 239 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Allis Chalmers C |
|
| Specs | bore x stroke: 86 x 127, engine liquid cooled, PTO 560 rpm |
| Dimensions | l. 2896 mm, h. 1600 mm, w. 1740 mm, wheelbase 195 mm, front tires 4-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Landini Mistral 55 |
|
| Specs | power horse 54.2 KM (39.852941176471 kW), diesel, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540 do 750 rpm |
| Dimensions | weight from 1630 kg, weight with cab 1630 kg, l. 3360 mm, h. 2134 mm, w. 1385 mm, clearance 370 mm, wheelbase 1760 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
Hesston 100-90 |
|
| Specs | power horse 100 KM (74.6 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 115, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4327 kg to 5252 kg, wheelbase 257 mm, front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 20, reverse gears 4 |
Iseki TA215 |
|
| Specs | power horse 21 KM (15.7 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
John Deere 2255 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 110, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2308 kg to 2320 kg, l. 3368 mm, w. 1664 mm, front track width from 1179 mm to 1610 mm, rear track width from 1191 mm to 1328 mm, wheelbase 190 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 8, reverse gears 4 |
Farmall Super BM |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 133 |
| Dimensions | front tires 6x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Caterpillar Fifteen |
|
| Specs | engine capacity 3.6 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 127 |
| Dimensions | weight from 2494 kg, front tires 50 |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Iseki TS2510 |
|
| Specs | power horse 25 KM (18.6 kW), diesel, engine capacity 1.2 l, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 1020 kg, l. 2690 mm, h. 1379 mm, w. 1440 mm, wheelbase 164 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 3 |
McCormick Intl CX95 |
|
| Specs | power horse 89.76 KM (66 kW), diesel, engine capacity 1.27 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3840 kg, weight with cab 3840 kg, l. 4209 mm, h. 2740 mm, w. 2147-1964 mm, wheelbase 235 mm, front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 24, reverse gears 24 |
McCormick Intl MTX120 |
|
| Specs | power horse 118 KM (88 kW), diesel, engine capacity 6.7 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 104 x 132, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5900 kg, l. 5160 mm, wheelbase 272 mm, front tires 14.9R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 32, reverse gears 24 |
Pasquali VANTH 6.40 |
|
| Specs | power horse 35 KM (26.1 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 889 kg, front tires 7.5-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Long 460 |
|
| Specs | power horse 45 KM (33.6 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 110, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1746 kg to 3538 kg, l. 2934 mm, clearance 465 mm, front track width from 1280 mm to 1968 mm, rear track width from 1200 mm to 1885 mm, wheelbase 180 mm, front tires 6x16 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 9, reverse gears 3 |
Steiger CA-360 |
|
| Specs | power horse 360 KM (268.5 kW), diesel, 6 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, forward gears 10, reverse gears 2 |
Massey-Harris 81 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 76 x 111 |
| Dimensions | weight from 1313 kg, l. 3023 mm, h. 1473 mm, front tires 4x15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Hurlimann H-6165 Master |
|
| Specs | power horse 163 KM (121.5 kW), diesel, engine capacity 6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 115, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 6150 kg, l. 4750 mm, h. 2901 mm, wheelbase 284 mm, front tires 16.9R30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 27, reverse gears 27 |
McConnell-Marc 1000 |
|
| Specs | power horse 425 KM (316.9 kW), diesel, 6 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Chamberlain 4690 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 116 x 121, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 6250 kg to 6640 kg, front track width from 1626 mm to 1981 mm, rear track width from 1590 mm to 2499 mm |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 12, reverse gears 4 |
Allis Chalmers 7040 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 7 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5307 kg to 7883 kg, l. 4409 mm, w. 2426 mm, front track width from 1575 mm to 2235 mm, rear track width from 1626 mm to 2311 mm, wheelbase 269 mm, front tires 11-16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 20, reverse gears 4 |
Allis Chalmers 220 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 7 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 5515 kg to 9094 kg, front track width from 1626 mm to 2134 mm, rear track width from 1803 mm to 2184 mm, wheelbase 254 mm, front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Case IH Steiger 330 |
|
| Specs | power horse 330 KM (246.1 kW), diesel, engine capacity 8.9 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 145, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | front tires 480/80R46 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 16, reverse gears 2 |
Lamborghini 955 |
|
| Specs | power horse 92 KM (68.6 kW), engine capacity 5.2 l, 5 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3700 kg to 4000 kg, l. 4059 mm, h. 2601 mm, wheelbase 261 mm, front tires 7.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 3 |
International Harvester 1256 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 6.7 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 117, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 4508 kg to 6264 kg, l. 4166 mm, w. 2337 mm, wheelbase 266 mm, front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Kubota M100X |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 120, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4020 kg, l. 4242 mm, h. 2639 mm, w. 2126 mm, clearance 559 mm, front track width from 1580 mm to 1679 mm, rear track width from 1580 mm to 2034 mm, wheelbase 243 mm |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 24, reverse gears 24 |
Zetor Z 105 Proxima Power |
|
| Specs | power horse 96 KM (70.4 kW), diesel, engine capacity 4.156 l, 4 cylinder(s), compression 17, bore x stroke: 105 x 120, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 4014 kg to 4257 kg, weight with cab 4309 kg, l. 4181 mm, h. 2638-2738 mm, w. 1890-2319 mm, clearance 508 mm, rear track width from 2440 mm |
| Gear & hydraulics | - |
New Holland TJ500 |
|
| Specs | power horse 500 KM (372.9 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 137 x 170, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | l. 8064 mm, h. 3863 mm, wheelbase 391 mm |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, forward gears 16, reverse gears 2 |
Fendt Dieselross F15 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Massey Ferguson 2805 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 10.5 l, 8 cylinder(s), bore x stroke: 118 x 121, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 7273 kg to 9720 kg, front tires 11-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 4 |