Deutz-Fahr AgroXtra 4.07 |
|
| Specs | power horse 65 KM (48.5 kW), diesel, engine capacity 3.8 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3375 kg, l. 3800 mm, h. 2460 mm, wheelbase 224 mm, front tires 375/75R20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Massey Ferguson 384S |
|
| Specs | diesel, engine capacity 3.9 l, 4 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 6.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Case IH Farmall DX21 |
|
| Specs | power horse 15.7 KM (11.7 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 722 kg, wheelbase 146 mm |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
AGCO Allis 9745 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 120, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 7602 kg to 8534 kg, wheelbase 298 mm, front tires 11-16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 18, reverse gears 6 |
Belarus 5190 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 4.8 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 125, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3929 mm, w. 1968 mm, clearance 465 mm, front track width from 1450 mm to 1801 mm, rear track width from 1450 mm to 2101 mm, wheelbase 244 mm |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 18, reverse gears 4 |
Steyr 9086 |
|
| Specs | power horse 86 KM (64.1 kW), diesel, engine capacity 4.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, turbocharge, PTO 430 rpm |
| Dimensions | l. 4201 mm, h. 2730 mm, wheelbase 247 mm, front tires 14.9R24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Ford 1120 |
|
| Specs | diesel, 2 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 606 kg, front tires 4-12 |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears 9, reverse gears 3 |
Massey Ferguson 1205 |
|
| Specs | power horse 17 KM (12.7 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 142 mm, front tires 5-12 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Ford-New Holland 4130 |
|
| Specs | power horse 63 KM (47 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 214 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Cockshutt 1855 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 5.1 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 111, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5057 kg, wheelbase 261 mm, front tires 11-15 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 6, reverse gears 2 |
Claas Xerion 4500 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 12.5 l, engine liquid cooled, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 13399 kg, l. 7493 mm, wheelbase 350 mm, front tires 800/70R38 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Long 1310 |
|
| Specs | power horse 120 KM (89.5 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 120, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4254 mm, w. 2356 mm, front track width from 1626 mm to 2235 mm, rear track width from 1575 mm to 2438 mm, wheelbase 276 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Ebro 350 |
|
| Specs | diesel |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Montana P8084C |
|
| Specs | power horse 80 KM (59.7 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3988 mm, w. 1976 mm, clearance 419 mm, wheelbase 219 mm, front tires 11.2-24 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 20, reverse gears 20 |
Case IH Maxxum 125 X-line |
|
| Specs | power horse 126 KM (93 kW), diesel, engine capacity 6.728 l, 6 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 5110 kg, weight with cab 5110 kg, l. 4532 mm, h. 2920 mm, w. 1873 / 1913 mm, clearance 427-478 mm, wheelbase 2652 mm, front tires 14.9-24; 14.9-28, rear tires 14.9-24; 14.9-28 |
| Gear & hydraulics | - |
Chamberlain Super 90 |
|
| Specs | power horse 90 KM (67.1 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 127, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3734 mm, w. 2349 mm, wheelbase 215 mm, front tires 8.25x20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 3 |
Kioti DK55 |
|
| Specs | power horse 55 KM (41 kW), diesel, engine capacity 2.2 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2125 kg to 2315 kg, l. 3266 mm, w. 1760 mm, clearance 444 mm, front track width from 1460 mm, rear track width from 1369 mm to 1565 mm, wheelbase 195 mm, front tires 9.5-20/6 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 12, reverse gears 12 |
AGCO White 8710 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 8.3 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 135, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 8527 kg to 12192 kg, l. 5156 mm, w. 2494 mm, front track width from 1524 mm to 2235 mm, rear track width from 1628 mm to 3274 mm, wheelbase 307 mm, front tires 16.9-28 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 18, reverse gears 6 |
AGCO White 6125 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 120, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 7634 kg to 8538 kg, wheelbase 292 mm, front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 18, reverse gears 9 |
Holder Cultitrac A45 |
|
| Specs | power horse 40 KM (29.8 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1069 kg, l. 2845 mm, w. 864 mm, wheelbase 142 mm, front tires 7.50x18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 4 |
Case IH JX1070C |
|
| Specs | power horse 70 KM (52.2 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 104 x 115, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2760 kg to 3490 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
SAME Aster 60 |
|
| Specs | power horse 60 KM (44.7 kW), diesel, engine capacity 3 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 115, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2730 kg, l. 2120 mm, h. 3730 mm, wheelbase 70 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
Massey Ferguson 4900 |
|
| Specs | diesel, 8 cylinder(s), bore x stroke: 140 x 121, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 12246 kg to 15394 kg, l. 6401 mm, h. 3302 mm, w. 2743 mm, wheelbase 347 mm, front tires 23.1-34 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 18, reverse gears 6 |
Hart-Parr 40 |
|
| Specs | engine capacity 9.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 133 x 165 |
| Dimensions | weight from 3402 kg, l. 3556 mm, h. 1702 mm, w. 2438 mm, front tires 28x5 |
| Gear & hydraulics | forward gears 2, reverse gears 1 |
McCormick-Deering W-9 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 112 x 140, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 2698 kg to 4576 kg, l. 3410 mm, h. 1676 mm, w. 1740 mm, front tires 30x6 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Iseki TU175 |
|
| Specs | power horse 17.5 KM (13 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Władimirec T45A |
|
| Specs | power horse 45.016 KM (33.1 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 2750 kg, weight with cab 2750 kg, l. 3490 mm, h. 2350 mm, w. 1540 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
SAME Solar 50 |
|
| Specs | power horse 50 KM (37.3 kW), diesel, engine capacity 2.7 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2080 kg, l. 3390 mm, h. 2280 mm, wheelbase 208 mm, front tires 6.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 3 |
Leyland 802 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 3.8 l, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 2676 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 3 |
JCB Fastrac 2125 |
|
| Specs | power horse 138 KM (102.9 kW), diesel, engine capacity 6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 127, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 5080 mm, h. 2880 mm, wheelbase 277 mm, front tires 480/70R30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 54, reverse gears 18 |