Belarus 3055 |
|
| Specs | power horse 34 KM (25.4 kW), engine capacity 2.1 l, 2 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 177 mm, front tires 8.3-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 6 |
Valmet 2105 |
|
| Specs | power horse 163 KM (121.5 kW), diesel, engine capacity 5.5 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 120, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 6681 kg, l. 4811 mm, h. 3401 mm, wheelbase 284 mm, front tires 16.9R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 4 |
Case IH Magnum 190 |
|
| Specs | power horse 190 KM (141.7 kW), diesel, bore x stroke: 104 x 132, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 300 mm |
| Gear & hydraulics | flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation, powershift, forward gears 19, reverse gears 6 |
Case IH Steiger 480 |
|
| Specs | power horse 480 KM (357.9 kW), diesel, bore x stroke: 137 x 169, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | wheelbase 391 mm, front tires 520/85R42 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 16, reverse gears 2 |
Kubota BX1500 |
|
| Specs | diesel, 2 cylinder(s), bore x stroke: 72 x 74, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 550 kg, l. 1905 mm, h. 1765 mm, w. 1146 mm, clearance 142 mm, wheelbase 134 mm, front tires 16x7.5-8 |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 2), reverse gears unlimited (ranges: - 2) |
Buhler Versatile 9030 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 112 x 112, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 4604 kg, l. 4572 mm, w. 2065 mm, clearance 414 mm, wheelbase 203 mm |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Buhler Versatile 485 |
|
| Specs | power horse 485 KM (361.7 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 137 x 170, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | l. 7594 mm, clearance 556 mm, wheelbase 391 mm |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, forward gears 16, reverse gears 4 |
YTO 180 |
|
| Specs | power horse 17.8 KM (13.3 kW), diesel, 2 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | l. 2540 mm, h. 1369 mm, w. 1204 mm, clearance 43 mm, wheelbase 144 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Yanmar YM1110 |
|
| Specs | power horse 14 KM (10.4 kW), diesel, 2 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 449 kg, l. 1829 mm, h. 1143 mm, w. 899 mm, clearance 244 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Deutz-Fahr DX 8.30 |
|
| Specs | power horse 220 KM (164.1 kW), diesel, engine capacity 9.6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 125 x 130, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 9251 kg, l. 5430 mm, h. 3190 mm, wheelbase 299 mm, front tires 18.4-34 |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 6 |
Renault 113-12 TX |
|
| Specs | power horse 103 KM (76.8 kW), diesel, engine capacity 5.7 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5220 kg, l. 5080 mm, h. 2860 mm, wheelbase 274 mm, front tires 16.9-28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Allis Chalmers 8030 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 7 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 127, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 6441 kg to 7756 kg, l. 4750 mm, w. 2372 mm, clearance 444 mm, wheelbase 269 mm, front tires 11-16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 20, reverse gears 4 |
Deutz-Fahr 4007 |
|
| Specs | power horse 35 KM (26.1 kW), diesel, engine capacity 2.8 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3460 mm, h. 2370 mm, wheelbase 199 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Massey Ferguson 1660 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 3 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1850 kg to 2019 kg, l. 3419 mm, w. 1801 mm, clearance 399 mm, wheelbase 199 mm |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 12, reverse gears 12 |
Mahindra 6025 |
|
| Specs | power horse 59 KM (44 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 94 x 115, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2206 kg, l. 3023 mm, w. 1981 mm, front tires 7.5x16 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 8, reverse gears 2 |
Renault Ares 546 |
|
| Specs | power horse 92 KM (68.6 kW), diesel, engine capacity 4.5 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 107 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3899 mm, h. 2789 mm, wheelbase 248 mm, front tires 13.6R24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 32, reverse gears 32 |
Satoh ST1600 |
|
| Specs | power horse 16 KM (11.9 kW), 3 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
International Harvester 743 |
|
| Specs | power horse 67 KM (50 kW), diesel, engine capacity 3.9 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 129, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3260 kg, l. 3780 mm, h. 2620 mm, wheelbase 223 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
NorTrac NT-204 |
|
| Specs | power horse 20 KM (14.9 kW), diesel, 2 cylinder(s), bore x stroke: 90 x 100, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 2654 mm, h. 1300 mm, w. 1234 mm, wheelbase 151 mm, front tires 6-12 |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, forward gears 12, reverse gears 4 |
AGCO White 8610 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 8.3 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 135, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 8391 kg to 11469 kg, l. 5156 mm, w. 2494 mm, front track width from 1524 mm to 2235 mm, rear track width from 1562 mm to 3200 mm, wheelbase 307 mm, front tires 14.9-28 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 18, reverse gears 6 |
Landini 5000 |
|
| Specs | power horse 52 KM (38.8 kW), diesel, engine capacity 2.5 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 91 x 127, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1900 kg to 2100 kg, l. 3221 mm, h. 1369 mm, wheelbase 204 mm, front tires 7.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
New Holland TC18 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 615 kg to 652 kg, l. 2700 mm, w. 1041 mm, clearance 259 mm, front track width from 820 mm, rear track width from 851 mm, wheelbase 140 mm, front tires 4-12 |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears 6, reverse gears 2 |
Pasquali 998 |
|
| Specs | power horse 33 KM (24.6 kW), diesel |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Valpadana 6575 |
|
| Specs | power horse 66 KM (49.2 kW), diesel, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1819 kg, l. 3289 mm, h. 1420 mm, w. 1265 mm, clearance 290 mm, wheelbase 139 mm, front tires 320/658 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
Iseki TU180 |
|
| Specs | power horse 18 KM (13.4 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 959 kg, l. 3081 mm, h. 1890 mm, w. 1181 mm, wheelbase 146 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Jeep CJ-2A |
|
| Specs | power horse 60 KM (44.7 kW), 4 cylinder(s), bore x stroke: 79 x 111, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 923 kg, l. 3118 mm, h. 1762 mm, w. 203 mm, front track width from 1226 mm, rear track width from 1226 mm, wheelbase 203 mm, front tires 6x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Bima 300 |
|
| Specs | power horse 325 KM (242.4 kW), diesel, 8 cylinder(s), PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 13608 kg, w. 8001 mm, wheelbase 200 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 4), reverse gears unlimited (ranges: - 4) |
Fendt Farmer 310LS |
|
| Specs | power horse 92 KM (68.6 kW), diesel, engine capacity 4.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4115 kg, l. 4140 mm, h. 2720 mm, wheelbase 238 mm, front tires 11-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 21, reverse gears 6 |
Deutz-Fahr Agrotron M ProfiLine 620 |
|
| Specs | power horse 163.2 KM (120 kW), diesel, engine capacity 6.057 l, 6 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000/1000E rpm |
| Dimensions | weight from 5610 kg, weight with cab 5610 kg, l. 4587 mm, w. 2470 mm, wheelbase 2647 mm |
| Gear & hydraulics | closed center load-sensing hydraulic system, constant flow systems, constant pressure systems, flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation |
New Holland TS6030 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 104 x 132, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | clearance 467 mm, front track width from 1524 mm to 2032 mm, rear track width from 1524 mm to 2032 mm |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 8, reverse gears 2 |