Belarus MTZ-142 |
|
| Specs | power horse 150 KM (111.9 kW) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Kubota ME 8200 DTHQ |
|
| Specs | power horse 86.768 KM (63.8 kW), diesel, engine capacity 3.318 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 3800 kg, weight with cab 3800 kg, l. 3890 mm, h. 2540 mm, front tires 12.4 R24, rear tires 12.4 R24 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 18, reverse gears 18 |
AGCO DT225B |
|
| Specs | power horse 265 KM (197.6 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 111 x 145, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | l. 5479 mm, wheelbase 310 mm, front tires 480/70R34 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Belarus 802 |
|
| Specs | power horse 81 KM (60.4 kW), diesel, engine capacity 4.7 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 125, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 237 mm, front tires 9-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 2 |
Allis Chalmers 616 |
|
| Specs | power horse 16.5 KM (12.3 kW), 2 cylinder(s), PTO 2000 rpm |
| Dimensions | weight from 680 kg, l. 2108 mm, h. 1099 mm, w. 1219 mm, clearance 381 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 3), reverse gears unlimited (ranges: - 3) |
J.I. Case 310-B |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 86 x 105, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Claas Xerion 5000 C13 |
|
| Specs | power horse 388 KM (285.29411764706 kW), diesel, engine capacity 12.5 l, 6 cylinder(s), PTO min 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 17230 kg, weight with cab 17230 kg, l. 7493 mm, h. 3801 mm, wheelbase 3500 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Versatile 118 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 5.8 l, 6 cylinder(s), PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 5987 kg, front tires 18.4-30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 3 |
CaseIH Farmall DX34 |
|
| Specs | power horse 35 KM (26.1 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 1145 kg, l. 2855 mm, h. 2230 mm, w. 1379 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Big Bud 450/50 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 18.8 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 159 x 159, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 1 |
Silver King 447 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 87 x 111, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Holt 75 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 190 x 203, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 2 |
White 4-225 |
|
| Specs | power horse 225 KM (167.8 kW), diesel, 8 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 10323 kg to 10750 kg, l. 6197 mm, w. 2946 mm, clearance 432 mm, wheelbase 299 mm, front tires 18.4-42 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 18, reverse gears 6 |
Landini 6000 |
|
| Specs | power horse 62 KM (46.2 kW), engine capacity 3.3 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 91 x 127, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2100 kg to 2400 kg, l. 3360 mm, h. 1410 mm, wheelbase 215 mm, front tires 8-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
J.I. Case 400B 411-B |
|
| Specs | engine capacity 2.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 86 x 105, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 1972 kg to 3716 kg, front tires 5.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Landini 5-100H |
|
| Specs | power horse 92.5 KM (69 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4160 mm, w. 2108 mm, clearance 470 mm, wheelbase 233 mm, front tires 380/70R24 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 48, reverse gears 16 |
LS Rio R41 |
|
| Specs | power horse 41 KM (30.6 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 88 x 95, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1625 kg, l. 3193 mm, h. 2415 mm, clearance 356 mm, wheelbase 175 mm, front tires 8-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
Zetor 10641 Forterra Turbo EKO |
|
| Specs | power horse 103.36 KM (76 kW), diesel, engine capacity 4.156 l, 4 cylinder(s), turbocharge |
| Dimensions | weight from 3967 kg to 4617 kg, weight with cab 4617 kg, l. 4025 mm, h. 2754-2757 mm, w. 2117 mm, front track width from 1710 mm to 2010 mm, rear track width from 1650 mm to 1800 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 18 |
Schluter Super 1050V |
|
| Specs | power horse 105 KM (78.3 kW), engine capacity 7.1 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 125, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4671 mm, h. 2880 mm, wheelbase 272 mm, front tires 12.4R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 6 |
Satoh Bison S650 |
|
| Specs | power horse 25 KM (18.6 kW), engine capacity 1 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 68 x 68, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 954 kg to 1651 kg, front track width from 1039 mm to 1341 mm, rear track width from 1016 mm to 1313 mm, wheelbase 153 mm, front tires 5-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Schluter Super 1050V |
|
| Specs | power horse 105 KM (78.3 kW), engine capacity 7.1 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 125, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4671 mm, h. 2880 mm, wheelbase 272 mm, front tires 12.4R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 6 |
Massey Ferguson 1635 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 1.6 l, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1440 kg to 1599 kg, l. 3099 mm, w. 1638 mm, clearance 361 mm, wheelbase 177 mm |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 3), reverse gears unlimited (ranges: - 3) |
John Deere 4500 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 84 x 90, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3429 mm, w. 1575 mm, wheelbase 181 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 3 |
Case IH 9110 |
|
| Specs | power horse 200 KM (149.1 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 135, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 7711 kg, l. 6137 mm, front track width from 1524 mm to 3302 mm, rear track width from 1524 mm to 3302 mm, wheelbase 305 mm, front tires 18.4-38 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 12, reverse gears 2 |
Lindner Geotrac 73 |
|
| Specs | power horse 74 KM (55.2 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 430 rpm |
| Dimensions | l. 3790 mm, h. 2451 mm, w. 1971 mm, wheelbase 209 mm, front tires 375/70R20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Massey Ferguson 394 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 4.1 l, 4 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2385 kg, front tires 7.5-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
TAFE 5040 |
|
| Specs | power horse 50 KM (37.3 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3200 mm, h. 2271 mm, w. 1620 mm, clearance 351 mm, wheelbase 195 mm, front tires 6x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Buhler Versatile 575 |
|
| Specs | power horse 575 KM (428.8 kW), diesel, 6 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 21636 kg, l. 7594 mm, wheelbase 391 mm |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 16, reverse gears 4 |
Pronar 320 AMK |
|
| Specs | power horse 37.264 KM (27.4 kW), diesel, engine capacity 1.758 l, 4 cylinder(s), PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 1820 kg, weight with cab 1820 kg |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 12, reverse gears 12 |
Ford 661 |
|
| Specs | power horse 48.4 KM (36.1 kW), engine capacity 2.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 90 x 91, PTO 540 rpm |
| Dimensions | front track width from 1321 mm to 2032 mm, rear track width from 1321 mm to 1930 mm, front tires 5.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |