Ford-New Holland 4330V |
|
| Specs | engine capacity 3.6 l, 6 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 7-12 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Versatile 750 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 14 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 140 x 152, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 8173 kg, wheelbase 330 mm, front tires 18.4-38 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Massey Ferguson 1547 |
|
| Specs | power horse 47 KM (35 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1631 kg, l. 3371 mm, h. 2304 mm, w. 1679 mm, clearance 376 mm, wheelbase 190 mm |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 8, reverse gears 8 |
AGCO White 6710 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 5.9 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 120, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5041 kg, wheelbase 274 mm, front tires 11-16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 32, reverse gears 32 |
International Harvester Hydro 85 |
|
| Specs | power horse 77 KM (57.4 kW), diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 129, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3750 mm, wheelbase 224 mm, front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Volvo T700 |
|
| Specs | power horse 90 KM (67.1 kW), diesel, engine capacity 4.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 106 x 120, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4100 kg, l. 3680 mm, h. 2650 mm, wheelbase 243 mm, front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 4 |
Sonalika DI 732 III |
|
| Specs | power horse 34 KM (25.4 kW), diesel, engine capacity 2.3 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 110, engine liquid cooled, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | l. 3579 mm, h. 2200 mm, w. 1720 mm, clearance 376 mm, wheelbase 199 mm, front tires 6x16 8 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Leyland 602 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 3.8 l, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 2630 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 3 |
Branson 2100 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 1 l, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 857 kg, l. 3030 mm, w. 1125 mm, clearance 348 mm, front track width from 853 mm, rear track width from 879 mm, wheelbase 150 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
J.I. Case 770 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4182 kg to 4966 kg, front track width from 1524 mm to 2235 mm, rear track width from 1524 mm to 2235 mm, wheelbase 259 mm, front tires 7.5-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Landini 5-080H |
|
| Specs | power horse 74 KM (55.2 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3642 kg, l. 4160 mm, w. 2108 mm, clearance 470 mm, wheelbase 233 mm, front tires 380/70R24 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 48, reverse gears 16 |
Satoh ST1640 |
|
| Specs | power horse 16 KM (11.9 kW), 4 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Rome 450C |
|
| Specs | power horse 450 KM (335.6 kW), diesel, engine capacity 18.8 l, 6 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 2 |
Steiger Bearcat III PT-225 |
|
| Specs | power horse 225 KM (167.8 kW), diesel, engine capacity 10.5 l, 6 cylinder(s), turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 13426 kg, front tires 23.1-34 |
| Gear & hydraulics | forward gears 20, reverse gears 4 |
Ford 6000 |
|
| Specs | engine capacity 3.7 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 92 x 99, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3358 kg to 4329 kg, wheelbase 215 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 10, reverse gears 2 |
Ursus 6014 |
|
| Specs | power horse 82.96 KM (61 kW), diesel, engine capacity 3.865 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 3600 kg to 4340 kg, weight with cab 4340 kg, l. 4260 mm, h. 2770 mm, w. 2020 mm, clearance 500 mm, front track width from 1474 mm to 1815 mm, rear track width from 1500 mm to 2220 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
AGCO RT120 |
|
| Specs | power horse 150 KM (111.9 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 104 x 132, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5469 kg to 7504 kg, front track width from 1610 mm to 1844 mm, rear track width from 1760 mm to 3025 mm, wheelbase 278 mm |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears unlimited (ranges: - 2), reverse gears unlimited (ranges: - 2) |
AGCO Allis 9690 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 125 x 130, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 8210 kg, wheelbase 292 mm, front tires 14.9R30 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 18, reverse gears 9 |
New Holland T9.615 |
|
| Specs | power horse 542 KM (404.2 kW), diesel, bore x stroke: 135 x 150, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | l. 7620 mm, h. 3772 mm, w. 1118 mm, wheelbase 391 mm |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 16, reverse gears 2 |
Caterpillar 416 |
|
| Specs | power horse 61.7 KM (46 kW), bore x stroke: 98 x 127 |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Fendt Favorit 620LS |
|
| Specs | power horse 185 KM (138 kW), diesel, engine capacity 9.5 l, 5 cylinder(s), bore x stroke: 125 x 155, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 9401 kg, l. 5700 mm, h. 3070 mm, wheelbase 275 mm, front tires 18.4R30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
Cub Cadet 6284D |
|
| Specs | power horse 28 KM (20.9 kW), diesel, engine capacity 1.1 l, 3 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 885 kg, l. 2311 mm, h. 2083 mm, w. 1270 mm, wheelbase 147 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Pol-Mot Foton 704 |
|
| Specs | power horse 70.04 KM (51.5 kW), diesel, engine capacity 3.99 l, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 16, reverse gears 4 |
AGCO RT150 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 104 x 132, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 6589 kg to 9017 kg, front track width from 1554 mm to 2266 mm, rear track width from 1537 mm to 3048 mm, wheelbase 289 mm |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears unlimited (ranges: - 2), reverse gears unlimited (ranges: - 2) |
Deutz-Fahr AgroStar 4.78 |
|
| Specs | power horse 100 KM (74.6 kW), diesel, engine capacity 4.1 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 123, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4480 mm, h. 2790 mm, wheelbase 245 mm, front tires 14.9R24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 48, reverse gears 12 |
UTB/Universal 850 |
|
| Specs | power horse 83 KM (61.9 kW), diesel, engine capacity 4.7 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 110, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4140 mm, w. 2032 mm, clearance 419 mm, front track width from 1501 mm to 2101 mm, rear track width from 1600 mm to 2200 mm, wheelbase 261 mm, front tires 7.50-20 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 16, reverse gears 4 |
Rhino 342 |
|
| Specs | power horse 34 KM (25.4 kW) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Kubota BX1830 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 0.9 l, 3 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Renault Ceres 65 |
|
| Specs | power horse 55 KM (41 kW), diesel, engine capacity 2.9 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 107 x 110, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2860 kg to 3140 kg, l. 4310 mm, h. 2390 mm, wheelbase 227 mm, front tires 6.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 9 |
Belarus 900 |
|
| Specs | power horse 100 KM (74.6 kW), diesel, engine capacity 4.7 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 125, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3628 kg, wheelbase 237 mm, front tires 9-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 4 |