Renault D30 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Mahindra Max 25 |
|
| Specs | power horse 25 KM (18.6 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 2644 mm, w. 1288 mm |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 2), reverse gears unlimited (ranges: - 2) |
Shibaura SD2643 |
|
| Specs | power horse 26 KM (19.4 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 1471 kg, l. 3073 mm, h. 1905 mm, w. 1422 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Claas Ares 546 |
|
| Specs | power horse 96 KM (70.588235294118 kW), diesel, engine capacity 4.5 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 107 x 127, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5070 kg, weight with cab 5070 kg, l. 3973 mm, h. 2785 mm, w. 2569 mm, wheelbase 248 mm, front tires 13.6R24 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, powershuttle, hydrostatic, forward gears 16, reverse gears 16 |
Renault Ares 566 |
|
| Specs | power horse 111 KM (82.8 kW), diesel, engine capacity 4.5 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 107 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4000 mm, h. 2840 mm, wheelbase 248 mm, front tires 13.6R28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 32, reverse gears 32 |
Hurlimann H-6135 Elite |
|
| Specs | power horse 132 KM (98.4 kW), diesel, engine capacity 6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 115, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5030 kg, l. 4600 mm, h. 2840 mm, wheelbase 275 mm, front tires 480/70R30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 36, reverse gears 36 |
Iseki TS1700 |
|
| Specs | power horse 17 KM (12.7 kW), engine capacity 1 l, 2 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 699 kg, l. 2271 mm, h. 1930 mm, w. 1120 mm, wheelbase 137 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 3 |
Yanmar YM1700D |
|
| Specs | diesel |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
New Holland TC40 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1359 kg to 1586 kg, l. 3180 mm, w. 1557 mm, clearance 356 mm, front track width from 1179 mm, rear track width from 1206 mm, wheelbase 186 mm, front tires 5.50x16 |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 2), reverse gears unlimited (ranges: - 2) |
Kubota L2250 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 1.3 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 82 x 82, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 984 kg to 1419 kg, l. 2751 mm, h. 2029 mm, w. 1255 mm, clearance 345 mm, front track width from 1011 mm, rear track width from 1016 mm to 1135 mm, wheelbase 164 mm, front tires 4-15 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 8, reverse gears 7 |
TYM 450 |
|
| Specs | power horse 45 KM (33.6 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3226 mm, h. 2413 mm, w. 1509 mm, clearance 335 mm, wheelbase 180 mm, front tires 8-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
Escort 450 PS |
|
| Specs | power horse 48.008 KM (35.3 kW), diesel, engine capacity 3.12 l, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2340 kg, weight with cab 2340 kg, l. 3370 mm, h. 2400 mm, w. 1780 mm, front tires 6.00-16, rear tires 6.00-16 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 8, reverse gears 2 |
J.I. Case 2594 |
|
| Specs | power horse 217 KM (161.8 kW), diesel, engine capacity 8.3 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 117 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | w. 2438 mm, wheelbase 299 mm, front tires 14x16 |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, forward gears 24, reverse gears 3 |
Farmtrac 390HST |
|
| Specs | power horse 39 KM (29.1 kW), diesel, 4 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3124 mm, h. 2235 mm, w. 1676 mm, front tires 8.3x16 |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 3), reverse gears unlimited (ranges: - 3) |
New Holland 9484 |
|
| Specs | power horse 310 KM (231.2 kW), diesel, engine capacity 10.8 l, 6 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | front tires 20.8-38 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Farmall 766 |
|
| Specs | 6 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 129, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | front track width from 1524 mm to 2134 mm, rear track width from 1422 mm to 2540 mm, wheelbase 260 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
AGCO RT95 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 120, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3832 kg to 5116 kg, l. 4394 mm, w. 2235 mm, wheelbase 286 mm |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 32, reverse gears 32 |
Lamborghini Champion 200 |
|
| Specs | power horse 195 KM (145.4 kW), engine capacity 6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 115, PTO 750 rpm |
| Dimensions | h. 2969 mm, wheelbase 284 mm, front tires 540/65R34 |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 18 |
Renault 80-34 PX |
|
| Specs | power horse 75 KM (55.9 kW), diesel, engine capacity 4.1 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 101 x 127, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3580 kg, l. 4031 mm, h. 2499 mm, wheelbase 239 mm, front tires 13.6-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Buhler Versatile 2160 |
|
| Specs | power horse 225 KM (167.8 kW), diesel, engine capacity 7.5 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 112 x 127, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 8822 kg, l. 5090 mm, h. 3099 mm, w. 2845 mm, clearance 472 mm, front tires 16.9R30 |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, forward gears 18, reverse gears 9 |
Shibaura SD1800 |
|
| Specs | power horse 22 KM (16.4 kW), diesel, 2 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 856 kg, l. 2413 mm, h. 1803 mm, w. 1168 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 3 |
Zetor 11441 Forterra Turbo EKO |
|
| Specs | power horse 112.064 KM (82.4 kW), diesel, engine capacity 4.156 l, 4 cylinder(s), turbocharge |
| Dimensions | weight from 3967 kg to 4617 kg, weight with cab 3967 kg, l. 4025 mm, h. 2754-2757 mm, w. 2117 mm, front track width from 1710 mm to 2010 mm, rear track width from 1650 mm to 1800 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 18 |
Deutz-Fahr Agroplus F 410 |
|
| Specs | power horse 85.68 KM (63 kW), diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 3000 kg, weight with cab 3000 kg, l. 3338 mm, w. 1478 - 1988 mm, wheelbase 2120 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Iseki TA270 |
|
| Specs | power horse 27 KM (20.1 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Zetor 8641 Forterra |
|
| Specs | power horse 111.52 KM (82 kW), diesel, 4 cylinder(s), turbocharge, PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 18 |
Suzue M1803 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Kubota B7410 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 67 x 74, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 2301 mm, w. 1077 mm, clearance 305 mm, wheelbase 150 mm, front tires 6-12 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 6, reverse gears 2 |
John Deere 9620T |
|
| Specs | power horse 500 KM (372.9 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 127 x 165, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 17690 kg to 19676 kg, l. 6020 mm, w. 3581 mm, clearance 406 mm, wheelbase 281 mm, front tires 30 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 18, reverse gears 6 |
Kubota L3350 |
|
| Specs | power horse 40 KM (29.8 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 84 x 81, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3485 mm, w. 1580 mm, clearance 279 mm, front track width from 1270 mm, rear track width from 1219 mm to 1727 mm, wheelbase 184 mm, front tires 8-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 8 |
Massey Ferguson 8470 |
|
| Specs | power horse 260 KM (193.9 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 111 x 145, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 9049 kg to 13233 kg, l. 5232 mm, h. 3099 mm, wheelbase 307 mm, front tires 16.9R30 |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation, forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |