SAME Rubin 180 |
|
| Specs | power horse 179.52 KM (132 kW), diesel, engine capacity 6 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 115, turbocharge, PTO min 540 ECO do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 7100 kg, weight with cab 7100 kg, l. 4861 mm, h. 2 970 mm, w. 2389 / 2714 mm, clearance 594 mm, front track width from 1866 mm, rear track width from 1832 mm to 1999 mm, wheelbase 2850 mm, front tires 540 / 65 R30, rear tires 540 / 65 R30 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershift, hydrostatic, forward gears 27, reverse gears 27 |
Hurlimann H-468 |
|
| Specs | power horse 70 KM (52.2 kW), diesel, engine capacity 4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 115, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3240 kg, l. 3990 mm, h. 2540 mm, wheelbase 229 mm, front tires 12.4-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 20, reverse gears 20 |
Fiat 55-46 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 2.7 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 115, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 6.50-16 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 8, reverse gears 2 |
Volvo T24 |
|
| Specs | power horse 27.5 KM (20.5 kW), engine capacity 2.2 l, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 1569 kg, wheelbase 176 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Stihl 144 |
|
| Specs | power horse 14 KM (10.4 kW), diesel, engine capacity 0.8 l, 1 cylinder(s) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Zetor 4321 |
|
| Specs | power horse 62 KM (46.2 kW), diesel, 4 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 185 mm, front tires 9-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
John Deere 620 |
|
| Specs | bore x stroke: 140 x 162, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2657 kg to 3977 kg, l. 3435 mm, h. 2238 mm, w. 2200 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 1 |
Agrinar T-160 |
|
| Specs | power horse 161 KM (120.1 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 104 x 132, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 6100 kg, front tires 14.9x26 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
McCormick Intl CT36 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 78 x 91, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1229 kg, l. 2997 mm, w. 1689 mm, clearance 295 mm, wheelbase 165 mm |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
Lanz Alldog A1806 |
|
| Specs | power horse 16 KM (11.9 kW), diesel, engine capacity 1.3 l, 2 cylinder(s), bore x stroke: 85 x 110, engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 1 |
McConnell-Marc 450 |
|
| Specs | power horse 50 KM (37.3 kW), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2766 kg, l. 3594 mm, h. 2337 mm, wheelbase 208 mm, front tires 9.50-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
Hinomoto E2302 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 1.4 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 84 x 90, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 931 kg, l. 2540 mm, h. 1880 mm, w. 1219 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
New Holland TN95A |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 104 x 132, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2775 kg, l. 4000 mm, w. 1707 mm, wheelbase 212 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, powershuttle, forward gears 12, reverse gears 12 |
Massey Ferguson 8245 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 134, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 307 mm, front tires 14.9R28 |
| Gear & hydraulics | flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation, powershift, forward gears 18, reverse gears 6 |
International Harvester 1468 |
|
| Specs | diesel, 8 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 110, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 5375 kg, front tires 11-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Minneapolis-Moline M-504 |
|
| Specs | engine capacity 5.5 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 117 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2812 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Swaraj 978FE |
|
| Specs | power horse 72 KM (53.7 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4110 mm, h. 2440 mm, w. 2030 mm, clearance 370 mm, wheelbase 222 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Lamborghini Grand Prix 674-70 |
|
| Specs | power horse 70 KM (52.2 kW), engine capacity 4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 115, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3990 mm, h. 2499 mm, wheelbase 228 mm, front tires 12.4-24 |
| Gear & hydraulics | - |
Kubota L4850 |
|
| Specs | diesel, bore x stroke: 84 x 91, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1850 kg, l. 3406 mm, w. 1709 mm, clearance 340 mm, front track width from 1372 mm, rear track width from 1321 mm to 1829 mm, wheelbase 194 mm, front tires 8.3-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 8 |
Steiger Super Wildcat |
|
| Specs | power horse 200 KM (149.1 kW), diesel, 8 cylinder(s) |
| Dimensions | front tires 23.1-30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Stihl S 20 |
|
| Specs | power horse 20 KM (14.9 kW), diesel, engine capacity 1 l, 2 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 980 kg, h. 1600 mm, w. 1471 mm, rear track width from 1250 mm to 1501 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 1 |
Lanz Bulldog D1706 |
|
| Specs | power horse 17 KM (12.7 kW), diesel, 1 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Fordson Fordson F |
|
| Specs | power horse 20 KM (14.9 kW), 4 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 127, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 1324 kg, l. 2591 mm, h. 1397 mm, w. 1600 mm, clearance 295 mm, wheelbase 160 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 1 |
Agri-Power 8000 |
|
| Specs | power horse 90 KM (67.1 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 115 x 130, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3900 kg, l. 3800 mm, h. 1661 mm, clearance 541 mm, wheelbase 242 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | - |
Satoh ST2001 |
|
| Specs | power horse 23 KM (17.2 kW) |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Hinomoto E202 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 864 kg, l. 2743 mm, h. 1854 mm, w. 1219 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Massey Ferguson 1800 |
|
| Specs | diesel, 8 cylinder(s), bore x stroke: 114 x 127, engine liquid cooled, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 7860 kg to 9870 kg, l. 5334 mm, clearance 381 mm, front track width from 1727 mm to 2235 mm, rear track width from 1727 mm to 2235 mm, wheelbase 304 mm, front tires 23.1-30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Ford-New Holland 4030 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 188 mm, front tires 6.5-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
John Deere 1350 |
|
| Specs | power horse 37.5 KM (28 kW), diesel, engine capacity 2.9 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 107 x 110, engine liquid cooled |
| Dimensions | weight from 2431 kg, front tires 6.50-16 |
| Gear & hydraulics | - |
Farmall 806 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 114, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3501 kg to 5395 kg, l. 4089 mm, w. 2794 mm, front track width from 203 mm, rear track width from 1422 mm to 2388 mm, wheelbase 257 mm, front tires 6.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |