County 774 |
|
| Specs | power horse 82 KM (61.1 kW), diesel, engine capacity 4.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 112 x 112, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4460 kg, l. 3950 mm, h. 2809 mm, front tires 16.9-30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Case IH Farmall DX48 |
|
| Specs | power horse 48 KM (35.8 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 84 x 100, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1957 kg, wheelbase 189 mm |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, forward gears 12, reverse gears 12 |
Massey Ferguson 274S |
|
| Specs | power horse 60 KM (44.7 kW), diesel, engine capacity 3.9 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2830 kg to 3100 kg, l. 3759 mm, h. 2441 mm, wheelbase 217 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Oliver 77 Row-Crop |
|
| Specs | 6 cylinder(s), bore x stroke: 84 x 95, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1908 kg to 3720 kg, l. 3537 mm, h. 1905 mm, w. 184 mm, clearance 632 mm, front track width from 190 mm to 2280 mm, rear track width from 1524 mm to 2349 mm, wheelbase 230 mm, front tires 5.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Kubota M126X |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 118 x 140, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4599 kg, l. 4361 mm, h. 2725 mm, w. 2261 mm, clearance 615 mm, front track width from 1770 mm to 1869 mm, rear track width from 1590 mm to 2090 mm, wheelbase 268 mm |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 24, reverse gears 24 |
Iseki TM223 |
|
| Specs | power horse 22.5 KM (16.8 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 78 x 78, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 640 kg, l. 2680 mm, w. 1214 mm, clearance 279 mm, wheelbase 151 mm, front tires 5-12 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 2), reverse gears unlimited (ranges: - 2) |
Farmtrac 520 |
|
| Specs | power horse 52 KM (38.8 kW), diesel, 3 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1914 kg to 2159 kg, l. 3480 mm, h. 2413 mm, w. 1778 mm, front tires 7.5-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 8 |
IMT 547 |
|
| Specs | power horse 48 KM (35.8 kW), diesel, engine capacity 2.5 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 91 x 127, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2130 kg, l. 3401 mm, h. 2301 mm, wheelbase 198 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Ford 1300 |
|
| Specs | power horse 15.3 KM (11.4 kW), diesel, 2 cylinder(s), bore x stroke: 80 x 80, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 804 kg, l. 2682 mm, clearance 330 mm, front track width from 1049 mm to 1100 mm, rear track width from 1049 mm to 1201 mm, wheelbase 144 mm, front tires 4-12 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Carraro 3500 |
|
| Specs | power horse 31.6 KM (23.6 kW), diesel, engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Montana R4944 |
|
| Specs | power horse 47 KM (35 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 88 x 103, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3200 mm, h. 2438 mm, clearance 381 mm, front tires 8-18,4 |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 3), reverse gears unlimited (ranges: - 3) |
Fiat 700 |
|
| Specs | power horse 70 KM (52.2 kW), diesel, engine capacity 3.3 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 120, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3210 kg to 3440 kg, l. 3861 mm, h. 2659 mm, front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Hart-Parr 30 |
|
| Specs | engine capacity 7.6 l, 2 cylinder(s), bore x stroke: 165 x 178 |
| Dimensions | l. 3581 mm, h. 1549 mm, w. 1930 mm, front tires 28x5 |
| Gear & hydraulics | forward gears 2, reverse gears 1 |
IMT 504 PLS |
|
| Specs | power horse 6.12 KM (4.5 kW), 1 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 45 kg, weight with cab 45 kg, l. 1400 mm, h. 950 mm, w. 570 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 3, reverse gears 3 |
Case IH Magnum 340 CVX |
|
| Specs | power horse 340 KM (250 kW), diesel, engine capacity 8.7 l, 6 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 12190 kg, weight with cab 12190 kg, l. 6225 mm, h. 3375 mm, w. 2550 mm, front tires 600 / 70 R30 (standard), rear tires 600 / 70 R30 (standard) |
| Gear & hydraulics | - |
Volvo 2200 |
|
| Specs | power horse 56 KM (41.8 kW), diesel, engine capacity 3.9 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 127, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2945 kg, l. 3700 mm, h. 2550 mm, wheelbase 216 mm, front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Allis Chalmers 170 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 102 x 114, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2594 kg to 4154 kg, l. 3813 mm, h. 1493 mm, w. 1981 mm, clearance 521 mm, wheelbase 242 mm, front tires 6x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 2 |
YTO 354 |
|
| Specs | power horse 36.9 KM (27.5 kW), diesel, 2 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1860 kg, l. 3373 mm, h. 1519 mm, w. 1633 mm, clearance 290 mm, wheelbase 189 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | - |
UTB/Universal 300 |
|
| Specs | diesel, 2 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 5-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 3 |
Massey Ferguson 460 Xtra |
|
| Specs | power horse 110 KM (82 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 120, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4209 kg, l. 4630 mm, wheelbase 273 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
Deutz-Fahr Agroplus 315 |
|
| Specs | power horse 72.08 KM (53 kW), diesel, engine capacity 3 l, 3 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 3230 kg, weight with cab 3230 kg, l. 3430 mm, h. 2460 mm, w. 1940 - 2240 mm, wheelbase 2100 mm |
| Gear & hydraulics | - |
John Deere 5010 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 121 x 127, engine liquid cooled, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 5565 kg to 5862 kg, l. 4375 mm, h. 2445 mm, w. 2432 mm, clearance 406 mm, wheelbase 264 mm, front tires 7.50-20 |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, forward gears 8, reverse gears 3 |
Massey Ferguson 3340 |
|
| Specs | power horse 78 KM (58.2 kW), diesel, engine capacity 4.2 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 20, reverse gears 10 |
Yanmar YM1502 |
|
| Specs | power horse 19.5 KM (14.5 kW), diesel, 3 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 703 kg, l. 2565 mm, h. 1778 mm, w. 1067 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Schluter Super 500 |
|
| Specs | power horse 52 KM (38.8 kW), engine capacity 3.9 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 125, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2550 kg to 2850 kg, l. 3670 mm, h. 1679 mm, wheelbase 217 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
AGCO Allis 9735 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 120, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 7339 kg to 8205 kg, wheelbase 297 mm, front tires 11-16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 18, reverse gears 6 |
Stihl 381 |
|
| Specs | power horse 14 KM (10.4 kW), diesel, engine capacity 0.8 l, 1 cylinder(s) |
| Dimensions | weight from 815 kg |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Minneapolis-Moline M-602 |
|
| Specs | engine capacity 5.5 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 117 x 127, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2812 kg to 3234 kg |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 10, reverse gears 2 |
Case IH Steiger 600 Quadtrac |
|
| Specs | power horse 600 KM (447.4 kW), diesel, engine capacity 12.9 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 135 x 150, engine liquid cooled, turbocharge, two stage turbocharging, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | wheelbase 391 mm |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 16, reverse gears 2 |
McCormick Intl CX 100 |
|
| Specs | power horse 93 KM (69.4 kW), diesel, engine capacity 4.4 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 4170 kg to 4240 kg, l. 4323 mm, w. 2344 mm, clearance 419 mm, wheelbase 245 mm, front tires 320/85R24 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, powershuttle, forward gears 8 |