Renault Atles 935 |
|
| Specs | power horse 260 KM (193.9 kW), diesel, engine capacity 7.2 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 130, turbocharge, PTO 750 rpm |
| Dimensions | weight from 10281 kg, l. 5730 mm, h. 3241 mm, wheelbase 304 mm, front tires 600/70R38 |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 8 |
Iseki TK527 |
|
| Specs | power horse 27 KM (20.1 kW), diesel |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Steiger Panther CP-1360 |
|
| Specs | power horse 360 KM (268.5 kW), diesel, engine capacity 14.6 l, 6 cylinder(s), turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | wheelbase 359 mm, front tires 23.1-34 |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, forward gears 12, reverse gears 2 |
J.I. Case 350 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 4, reverse gears 1 |
Volvo T40 |
|
| Specs | power horse 48 KM (35.8 kW), engine capacity 4.5 l, 4 cylinder(s) |
| Dimensions | wheelbase 180 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Yanmar Ke-140 |
|
| Specs | power horse 14 KM (10.4 kW), diesel, 3 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 565 kg, l. 2339 mm, h. 2144 mm, w. 935 mm, wheelbase 120 mm, front tires 4.50-10 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
Daedong DK40 |
|
| Specs | power horse 40 KM (29.8 kW), diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
McCormick-Deering W-4 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 86 x 108, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1913 kg, l. 2896 mm, w. 190 mm, front track width from 1165 mm, rear track width from 1321 mm, wheelbase 169 mm, front tires 5.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Valmet 565 |
|
| Specs | power horse 75 KM (55.9 kW), diesel, engine capacity 3.3 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 120, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2819 kg to 3099 kg, l. 3871 mm, h. 2550 mm, wheelbase 189 mm, front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Mercedes-Benz Trac 1100 |
|
| Specs | power horse 110 KM (82 kW), engine capacity 5.7 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 133, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5601 kg, l. 4680 mm, h. 2900 mm, wheelbase 264 mm, front tires 16.9-30 |
| Gear & hydraulics | forward gears 14, reverse gears 14 |
International Harvester 3788 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 109 x 136, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 8446 kg, l. 5791 mm, h. 2946 mm, wheelbase 279 mm, front tires 18.4-38 |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, forward gears 12, reverse gears 6 |
Valmet 565 |
|
| Specs | power horse 75 KM (55.9 kW), diesel, engine capacity 3.3 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 120, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2819 kg to 3099 kg, l. 3871 mm, h. 2550 mm, wheelbase 189 mm, front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
New Holland TL 100 |
|
| Specs | power horse 95.2 KM (70 kW), diesel, engine capacity 3.9 l, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, turbocharge |
| Dimensions | weight from 3600 kg, weight with cab 3600 kg, l. 4027 mm, h. 2493 mm, w. 1990-2744 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 24 |
Deutz-Fahr 6807 |
|
| Specs | power horse 67 KM (50 kW), diesel, engine capacity 3.8 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3130 kg, l. 4020 mm, h. 2700 mm, wheelbase 243 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
AGCO Allis 8785 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 6.6 l, 6 cylinder(s), turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 287 mm, front tires 11-16 |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system |
Claas Nexos 240 F |
|
| Specs | power horse 100.64 KM (74 kW), diesel, engine capacity 4.5 l, 4 cylinder(s), PTO min 540 do 1000/1000 ECO rpm |
| Dimensions | weight from 2590 kg to 3040 kg, weight with cab 3040 kg, l. 4078 mm, h. 2305 mm, w. 1260-1460 mm, wheelbase 2161 mm |
| Gear & hydraulics | - |
David Brown 1412 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 3.6 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 114, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3683 mm, w. 1956 mm, front track width from 1422 mm to 2032 mm, rear track width from 1422 mm to 2032 mm, wheelbase 228 mm, front tires 7.50-16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 12, reverse gears 4 |
Branson 3510h |
|
| Specs | diesel, engine capacity 1.7 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 88 x 94, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1577 kg, l. 3099 mm, w. 1402 mm, clearance 279 mm, front track width from 1118 mm, rear track width from 1067 mm to 1448 mm, wheelbase 165 mm, front tires 7-16 |
| Gear & hydraulics | hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 3), reverse gears unlimited (ranges: - 3) |
Kubota L2650 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 84 x 81, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1079 kg to 1204 kg, l. 2771 mm, w. 1306 mm, clearance 345 mm, front track width from 960 mm, rear track width from 1031 mm, wheelbase 164 mm |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 8, reverse gears 8 |
Dongfeng DF-554 |
|
| Specs | power horse 55 KM (41 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 125, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2370 kg, l. 3889 mm, h. 1750 mm, w. 1829 mm, clearance 325 mm, wheelbase 208 mm, front tires 7.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 4 |
TYM T433 |
|
| Specs | diesel, 4 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1877 kg to 2067 kg, l. 3589 mm, w. 1590 mm, clearance 351 mm, wheelbase 193 mm, front tires 8.0-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
McCormick Intl MC95 |
|
| Specs | power horse 90 KM (66.176470588235 kW), diesel, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, engine liquid cooled, turbocharge, PTO min 540 do 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 4750 kg to 5400 kg, l. 4293 mm, w. 1956 mm, clearance 356 mm, wheelbase 240 mm, front tires 10.0/16 |
| Gear & hydraulics | flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation, powershift, forward gears 16, reverse gears 13 |
Shibaura SU1540 |
|
| Specs | power horse 15 KM (11.2 kW) |
| Dimensions | l. 2311 mm, h. 1803 mm, w. 1092 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Deutz-Fahr Agrofarm TTV 420 |
|
| Specs | power horse 95.2 KM (70 kW), diesel, engine capacity 4.038 l, 4 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000/1000E rpm |
| Dimensions | weight from 4200 kg, weight with cab 4200 kg, l. 3990 mm, w. 2050 - 2458 mm |
| Gear & hydraulics | - |
Deutz-Fahr Agrokid 210 |
|
| Specs | power horse 39 KM (28.68 kW), diesel, engine capacity 1.5 l, 4 cylinder(s), turbocharge |
| Dimensions | weight from 1350 kg to 1420 kg, weight with cab 1420 kg, l. 3280 mm, h. 1145-1240 mm, w. 1140-1360 mm, clearance 345 mm, front track width from 975 mm to 1195 mm, rear track width from 910 mm to 1010 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Renault 75-34 TX |
|
| Specs | power horse 70 KM (52.2 kW), diesel, engine capacity 4.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4049 mm, h. 2771 mm, wheelbase 240 mm, front tires 13.6-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
International Harvester Cub 184 Lo-Boy |
|
| Specs | power horse 18 KM (13.4 kW), 4 cylinder(s), bore x stroke: 67 x 70, engine liquid cooled, PTO 1600 rpm |
| Dimensions | weight from 734 kg, l. 2388 mm, h. 1245 mm, w. 1321 mm, clearance 330 mm, front track width from 1067 mm, rear track width from 1067 mm, wheelbase 162 mm, front tires 4-12 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Long 260 |
|
| Specs | diesel, 2 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 110, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1483 kg, l. 2763 mm, w. 1674 mm, front track width from 1278 mm to 1968 mm, rear track width from 1184 mm to 1882 mm, wheelbase 179 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 2 |
Deutz-Fahr Agrotron M 410 |
|
| Specs | power horse 133.28 KM (98 kW), diesel, engine capacity 4.038 l, 4 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000/1000E rpm |
| Dimensions | weight from 5155 kg, weight with cab 5155 kg, l. 4359 mm, w. 2304 mm, wheelbase 2419 mm |
| Gear & hydraulics | closed center load-sensing hydraulic system, constant flow systems, constant pressure systems, flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation |
Big Bud 500 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 2 |