Renault Ceres 65 |
|
| Specs | power horse 55 KM (41 kW), diesel, engine capacity 2.9 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 107 x 110, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2860 kg to 3140 kg, l. 4310 mm, h. 2390 mm, wheelbase 227 mm, front tires 6.50-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 9, reverse gears 9 |
Belarus 5360 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 4.8 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 125, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3243 kg to 3569 kg, l. 3950 mm, w. 1971 mm, clearance 465 mm, front track width from 1450 mm to 1801 mm, rear track width from 1450 mm to 2101 mm, wheelbase 245 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 18, reverse gears 4 |
Lenar JL254 |
|
| Specs | power horse 25 KM (18.6 kW), diesel, engine capacity 1.6 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 85 x 95, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1542 kg, l. 3030 mm, w. 1346 mm, clearance 340 mm, wheelbase 166 mm, front tires 6x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 8 |
Minneapolis-Moline UTU |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 127, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2494 kg to 3039 kg, l. 3543 mm, h. 1791 mm, w. 2146 mm, rear track width from 1372 mm to 2108 mm, wheelbase 223 mm, front tires 6x16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 5, reverse gears 1 |
Schluter Profi-Trac 5000 TVL |
|
| Specs | power horse 500 KM (372.9 kW), diesel, engine capacity 20.9 l, 12 cylinder(s), bore x stroke: 125 x 142, turbocharge |
| Dimensions | weight from 18003 kg, l. 6449 mm, h. 3459 mm, wheelbase 289 mm, front tires 20.8-38 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 1 |
Cub Cadet Sc2400 |
|
| Specs | power horse 24 KM (17.9 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 72 x 74, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 580 kg, l. 2426 mm, w. 1130 mm, clearance 190 mm, wheelbase 139 mm, front tires 18x8.5-10 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, hydrostatic, forward gears unlimited (ranges: - 2), reverse gears unlimited (ranges: - 2) |
Massey Ferguson 1235 |
|
| Specs | power horse 30 KM (22.4 kW), diesel, 3 cylinder(s), engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1134 kg, wheelbase 165 mm, front tires 6-14 |
| Gear & hydraulics | - |
Renault 120-14 |
|
| Specs | power horse 110 KM (82 kW), diesel, engine capacity 6.2 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5316 kg, l. 5080 mm, h. 2990 mm, wheelbase 274 mm, front tires 16.9-28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 16 |
Case IH Steiger 430 |
|
| Specs | power horse 430 KM (320.7 kW), diesel, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | wheelbase 391 mm |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 16, reverse gears 2 |
AGCO Allis 9695 |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 117 x 136, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | wheelbase 295 mm, front tires 16.7R28 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 18, reverse gears 9 |
Steyr 948 |
|
| Specs | power horse 48 KM (35.8 kW), diesel, engine capacity 2.4 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 100, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3531 mm, h. 2291 mm, wheelbase 198 mm, front tires 8.3-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
Oliver 1750 |
|
| Specs | 6 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 111, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | front track width from 1524 mm to 2134 mm, rear track width from 1727 mm to 2273 mm, wheelbase 261 mm, front tires 7.50-15 |
| Gear & hydraulics | forward gears 6, reverse gears 1 |
Fendt Farmer 411 Vario |
|
| Specs | power horse 110 KM (82 kW), diesel, engine capacity 3.8 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 98 x 126, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5240 kg, l. 4190 mm, h. 2850 mm, wheelbase 242 mm, front tires 480/65R24 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 1), reverse gears unlimited (ranges: - 1) |
John Deere 8410T |
|
| Specs | diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 116 x 129, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 10727 kg to 13061 kg, l. 5258 mm, h. 3122 mm, w. 2634 mm, clearance 450 mm, wheelbase 226 mm, front tires 18,24,30 |
| Gear & hydraulics | flow compensation, pressure compensation, flow and pressure compensation, powershift, forward gears 16, reverse gears 4 |
Renault 781S |
|
| Specs | power horse 78 KM (58.2 kW), diesel, engine capacity 4.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 3200 kg to 3965 kg, l. 4120 mm, h. 2639 mm, wheelbase 242 mm, front tires 7.50-18 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 12 |
Pasquali 996 |
|
| Specs | - |
| Dimensions | - |
| Gear & hydraulics | - |
Kubota B9200 |
|
| Specs | diesel, engine capacity 1.2 l, 4 cylinder(s), bore x stroke: 75 x 70, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 712 kg to 760 kg, l. 2779 mm, w. 1364 mm, clearance 236 mm, front track width from 904 mm to 1049 mm, rear track width from 899 mm, wheelbase 157 mm, front tires 6.50-10 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, hydrostatic, forward gears 9, reverse gears 3 |
Allis Chalmers 620 |
|
| Specs | power horse 19.5 KM (14.5 kW), engine capacity 0.8 l, 2 cylinder(s), bore x stroke: 83 x 76, engine liquid cooled, PTO 2000 rpm |
| Dimensions | l. 2108 mm, h. 1099 mm, w. 1219 mm, clearance 381 mm, wheelbase 142 mm, front tires 4x12 |
| Gear & hydraulics | forward gears unlimited (ranges: - 3), reverse gears unlimited (ranges: - 3) |
Schluter Super 1500TVL |
|
| Specs | power horse 145 KM (108.1 kW), diesel, 6 cylinder(s), bore x stroke: 110 x 125, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 5475 kg, l. 4539 mm, h. 2570 mm, wheelbase 263 mm, front tires 12.4-28 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 6 |
Zetor 3545 |
|
| Specs | power horse 39 KM (29.1 kW), diesel, engine capacity 2.3 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 95 x 110, PTO 540 rpm |
| Dimensions | wheelbase 191 mm, front tires 9.5-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |
Erkunt Servet 4x4 |
|
| Specs | power horse 73.8 KM (55 kW), diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 127, turbocharge, PTO 540 rpm |
| Dimensions | h. 2669 mm, w. 1935 mm, clearance 330 mm, wheelbase 220 mm |
| Gear & hydraulics | forward gears 16, reverse gears 8 |
John Deere 9200 |
|
| Specs | power horse 310 KM (231.2 kW), diesel, engine capacity 10.5 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 127 x 138, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | weight from 14068 kg, l. 6959 mm, w. 4013 mm, clearance 732 mm, wheelbase 350 mm, front tires 20.8R42 |
| Gear & hydraulics | synchronized gearbox, partially synchronized transmission, forward gears 24, reverse gears 6 |
Allis Chalmers D15 |
|
| Specs | 4 cylinder(s), bore x stroke: 90 x 111, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1807 kg to 3435 kg, l. 3312 mm, w. 1702 mm, front track width from 1295 mm to 1981 mm, rear track width from 1372 mm to 2032 mm, wheelbase 223 mm, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | powershift, forward gears 8, reverse gears 2 |
Buhler Versatile 305 |
|
| Specs | power horse 305 KM (227.4 kW), diesel, engine capacity 10.8 l, 6 cylinder(s), bore x stroke: 125 x 147, engine liquid cooled, turbocharge, PTO 1000 rpm |
| Dimensions | l. 6985 mm, h. 3632 mm, clearance 429 mm, wheelbase 360 mm |
| Gear & hydraulics | closed hydraulic system, forward gears 12, reverse gears 4 |
Case IH CVX 150 |
|
| Specs | power horse 150 KM (111 kW), diesel, engine capacity 6.6 l, 6 cylinder(s), PTO min 540/540E do 1000/1000E rpm |
| Dimensions | l. 4775 mm, h. 3042 mm, w. 2550 mm, clearance 500 mm, front tires 540 / 65 R28, rear tires 540 / 65 R28 |
| Gear & hydraulics | - |
Massey Ferguson 394HC |
|
| Specs | diesel, engine capacity 4.1 l, 4 cylinder(s), PTO 540 rpm |
| Dimensions | front tires 7.50-20 |
| Gear & hydraulics | forward gears 24, reverse gears 12 |
Valmet 365 |
|
| Specs | power horse 61 KM (45.5 kW), diesel, engine capacity 3.3 l, 3 cylinder(s), bore x stroke: 108 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 3851 mm, h. 2550 mm, wheelbase 226 mm, front tires 10-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 8, reverse gears 4 |
John Deere 950 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 90 x 90, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 1224 kg to 1639 kg, wheelbase 175 mm, front tires 5-15 |
| Gear & hydraulics | center hydraulic system, forward gears 8, reverse gears 2 |
SAME Jaguar 100 |
|
| Specs | power horse 98 KM (73.1 kW), diesel, engine capacity 5.2 l, 5 cylinder(s), bore x stroke: 105 x 120, PTO 540 rpm |
| Dimensions | l. 4280 mm, h. 2830 mm, wheelbase 253 mm, front tires 14.9-24 |
| Gear & hydraulics | forward gears 12, reverse gears 3 |
Nuffield 10/42 |
|
| Specs | diesel, 3 cylinder(s), bore x stroke: 100 x 120, engine liquid cooled, PTO 540 rpm |
| Dimensions | weight from 2417 kg to 4100 kg, front tires 6-16 |
| Gear & hydraulics | forward gears 10, reverse gears 2 |